Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnické soutěže se o Extraligu juniorů v příští sezoně nerozšíří, dojde ale ke změně názvů.
Mládežnické soutěže se o Extraligu juniorů v příští sezoně nerozšíří, dojde ale ke změně názvů. (autor: Iva Janoušková)

Struktura soutěží se nezmění. V sezoně 2018/19 nedojde ke zvýšení počtu kategorií

Datum: 22. 02. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Nedávno jsme čtenáře našeho webu informovali o možnosti rozšíření mládežnických soutěží o Extraligu juniorů. Ligová komise ČMSHb Úseku soutěžního hokejbalu totiž přišla s nápadem ji zařadit do stávající struktury soutěží. Nejvyšší juniorská soutěž by si bývala kladla za cíl umožnit klubům vychovat hráče pro nejvyšší seniorské soutěže, dát hráčům prostor se vyhrát v kvalitní soutěži a doplňovat tak kádry extraligových i prvoligových týmů. Většina klubů však o tuto možnost neprojevila zájem.

Ligová komise zpracovala a vyhodnotila názory klubů na „Průzkum zájmu o vybrané soutěže mládeže“, zejména pak na myšlenku zařadit od sezony 2018/19 do struktury hokejbalových soutěží novou kategorii – Extraligu juniorů a s tím spojenou úpravu ročníků hráčů.

Jen pár klubů bylo myšlence založení nejvyšší juniorské extraligy nakloněno, a tak se od příštího ročníku navýšení počtu soutěží o Extraligu juniorů nedočkáme. „Protože s výjimkou několika málo z dotazovaných klubů o toto ostatní neprojevily zájem, především z důvodu návazné úpravy ročníků, nedojde v následující sezóně k rozšíření kategorií o ELJ,“ informuje místopředseda ČMSHb Ing. Milan Hušek. „V některých odpovědích se ale objevil názor na vhodnost posloupnosti kategorií žáci – dorost – junioři – senioři. S tímto se ztotožnila i Ligová komise,“ prozrazuje Hušek.

Proto se od sezóny 2018/19 připravuje návrh na změnu názvosloví soutěží takto:

  • místo Extraliga mladšího dorostu bude LK navrhovat předsednictvu název Extraliga dorostu
  • místo Extraliga staršího dorostu bude LK navrhovat předsednictvu název Extraliga juniorů

Důležitou informací je, že tato úprava nebude mít vliv na ročníky startujících hráčů, které zůstanou v intencích sezony 2017/18, tedy pouze s posunem ročníku narození tak, jak by tomu bylo při zachování názvosloví Extraligy mladšího a staršího dorostu. Výjimkou je pouze ELSD, resp. ELJ, kde ubyde jeden ročník – to proto, aby v každé kategorii bylo umožněno startovat hráčům stejně širokého věkového rozpětí. „Ligová komise ČMSHb děkuje všem klubům za aktivní přístup k akci „Průzkum“, řada nápadů a myšlenek je velmi podnětných a Ligová komise, potažmo Úsek soutěžního hokejbalu, se jimi bude dále zabývat,“ slibuje místopředseda ČMSHb Ing. Milan Hušek.

O možnosti založení Extraligy juniorů jsme psali ZDE!

Partneři českého hokejbalu