Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Středeční program na CTM v Litomyšli přinesl neskonalou sportovní zábavu.
Středeční program na CTM v Litomyšli přinesl neskonalou sportovní zábavu. (autor: Mládežnický hokejbal )

Talentovaní hokejbalisté si v Litomyšli užili volnější den, spoustu her a plavání

Datum: 01. 08. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Camp talentované mládeže hráčů do 13 let se přehoupl přes svoji polovinu volnějším středečním programem. První srpnový den přinesl dopoledne nespočet zábavných her a soutěží, které ve druhé fázi doplnil turnaj v minihokejbalu, kdy se do akce vrhlo celkem deset týmů. Po obědě a zasloužené pauze se nadaní hokejbalisté přesunuli na místní koupaliště, na němž se krásně uvolnili v osvěžující vodě, užili si zábavné jízdy na tobogánu a na závěr je večer čekal videorozbor kondičních tréninků.

Letní tréninkový tábor si připsal další výživný den plný sportovní zábavy, ale i zaslouženého relaxu. „Na campu se zaměřujeme na hodně činností a je to dost náročné, ale baví mě to a dá se vše zvládnout,“ říká brankář minipřípravky z Kladna Karel Patera. „Dnešní den byl více o zábavě a odpočinku. Na koupališti jsme si užili hodně legrace, ale předtím jsme měli ještě dva tréninky, na kterých jsme soutěžili,“ popisuje středeční program talentovaný brankář z kladenského ALPIQU Patera.

Budoucí brankářské hvězdy se připravují také individuálně pod taktovkou toho nejpovolanějšího trenéra. Před každými jednotkami se zaměřují na speciální brankářské činnosti a už došlo i na delší specializovaný gólmanský trénink. „Gólmanské tréninky s Ondrou Almašim nás všechny baví. Máme více stanovišť, kde se zaměřujeme hlavně na práci rukou a chytání lapačkou,“ prozrazuje Patera z mladší skupiny CTM.

Nejvíce nás bavil turnaj v minihokejbalu


Starší skupina si na Campu talentované mládeže v malebném prostředí v Litomyšli taktéž připisuje silné dojmy, zkušenosti a legraci. „Dnes jsme dělali hodně zábavných cvičení. Nejvíce nás bavil turnaj v minihokejbalu, kdy jsme byli rozdělení do pěti týmů a hráli ve třech proti třem,“ říká Adam Ježek z Prahy, který naskakuje za tým Rebelů.

Odpolední program zpestřil ve středu 1.8. více jak tříhodinový pobyt na místní krásné plovárně, které sedmdesátce hráčů rozhodně přišlo vhod. „Volno na koupališti po náročných trénincích ve velkém horku bylo super,“ nezastírá technicky zdatný talentovaný hokejbalista Ježek, který na campu v Litomyšli trénuje ve starší skupině kategorie U13.

Videorozbory jsou super, vidíme, na čem musíme pracovat


Jak už bylo několikrát řečeno, tak se hokejbalisté připravují dvoufázově na zimním a atletickém stadionu. „Nejvíce mě baví tréninky s hokejkou na zimním stadionu, především pak stanoviště, na kterých se rotujeme a vyzkoušíme si opravdu hodně různých cvičení,“ vypráví s nadšením v hlase Adam Ježek z SK Rebels Praha. „Chtěl bych se zlepšovat v přihrávkách, to mi moc nejde,“ přiznává upřímně bez okolků Ježek.

Nedílnou součásti každého letního drilu je pak kondiční příprava, o níž se stará kvarteto milých, leckdy neoblomných, a hlavně zkušených trenérek. „Zaměřujeme se na posilování, děláme angličáky, sklapovačky ale dost se i hýbeme, běháme,“ vypočítává Adam Ježek. „Večerní videorozbory mě bavily, viděli jsem, co děláme dobře a co naopak špatně,“ uvědomuje si přidanou hodnotu této pevné součásti každého campu v Litomyšli Adam Ježek.

Fotogalerie:

CTM - 01.08.2018

Partneři českého hokejbalu