Plzeň uspěla na půdě soupeře a do finále to má opět stejně daleko jako pardubické Autosklo. (autor: Jana Nekolová)

Ústečtí junioři jdou do finále! Plzni se podařilo sérii s Autosklem srovnat

Datum: 29. 05. 2019
Autor: Anna Kuželová

Ústeckým hráčům se podařilo zvítězit i ve druhém utkání semifinálové série play off Extraligy juniorů proti Hostivaři, která však své největší hvězdy poslala do Prachatic, kde se odehrálo poslední utkání semifinálové série 1. Ligy. S oslabeným celkem si Elba DDM lehce poradila, ale na svého finálového soupeře si musí ještě počkat. Plzni se totiž podařilo v sérii s pardubickým Autosklem vyrovnat, a jméno druhého postupujícího se tak dozvíme až v sobotu 1. června, kdy se od 15:00 odehraje rozhodující třetí zápas.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC Plzeň 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Stav série: 1:1.

Branky a nahrávky: 45. Zeman (Geisler) - 16. Hurt (Štípek), 36. Reiser (Lokajíček M., Váňa), 42. Hurt.
Vyloučení: 6:3, využití přesilovek: 1:0, v oslabení: 0:1, diváků: 62, střely na branku: 27:23.

Autosklo se posouvalo v sérii s Plzní na své hřiště s vedením, ale ani pardubickému týmu se nepodařilo na své půdě uspět. Mečouni se postupnými kroky dostali do tříbrankového vedení. Domácí hráči se nevzdávali, ale první branky se dočkali až sedmadvacet sekund před závěrečnou sirénou, což už bylo na nějaké další snížení pozdě. Plzni se tak podařilo vyrovnat a třetí rozhodující utkání série se odehraje opět na její půdě!

Ohlasy trenérů:

Jiří Doležal (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice):
 „První třetinu jsme odehráli tak, jak jsme si přáli. Byli jsme aktivní a mnohem více byl zaměstnán hostující gólman než náš. Nástup do druhé třetiny nám ale hrubě nevyšel. Hned v prvním střídání jsme dostali gól, který nás srazil na kolena. Zbytečnými fauly jsme pak zlikvidovali naše šance na obrat. S vypětím všech sil jsme se ubránili ve čtyřech oslabeních, které jsme sehráli fantasticky. Zároveň nám ale bylo jasné, že ty síly budou ve třetí třetině chybět. Důležité bylo, že ztráta zůstala pouze jednogólová. Ve třetí třetině jsme se vrhli za vyrovnáním, které chvílemi viselo ve vzduchu, avšak hostující gólman měl zrovna svůj den. Nedáš - dostaneš! Toto kruté pravidlo bohužel platí i pro tento zápas. Druhý a vlastně i třetí gól jsme si v podstatě dali sami. Druhý po špatném střídání a třetí v prvních sekundách hry 6 na 4 po špatné přihrávce. Štěstí, které jsme měli minulý týden, jsme dnes bohužel neměli. Je pro nás hodně těžké stále dotahovat ztrátu. Za oba zápasy jsme byli ve vedení pouhých pětadvacet sekund, a to je velká zátěž na psychiku. Nic ale nevzdáváme a ještě zabojujeme. Věřím, že se dokážeme znovu postavit na nohy a v Plzni vyhrát!“

Tomáš Semera (HBC Plzeň): „První třetina vůbec nevypadala tak, že hrajeme o to, aby to nebyl poslední zápas sezony. Domácí byli lepší, dostávali nás pod tlak a my jen sporadicky ohrozili jejich brankáře. Chyběl nám klid na hokejkách a spousta dalších věcí. O přestávce jsme si řekli, že musíme hrát jako u nás doma a že jim to tady nemůžeme tak snadno nechat. Hned v prvním střídání jsme dali branku, a to nás nakoplo. Domácí to podle mě trochu dostalo do kolen a začali být vylučovaní. Nám se přesilovky ale vůbec nedařily, soupeř skvěle bránil, a tak zůstával rozdíl stále jednobrankový. Ve třetí třetině jsme využili chyby při střídání a v tu chvíli už jsem věřil, že dnes si ten bod odvezeme my. Je to 1:1, v týdnu si trochu odpočineme, potrénujeme potřebné a v sobotu se rozhodne v dalším těžkém boji.“

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Hostivař 11:0 (3:0, 6:0, 2:0)

Konečný stav série: 2:0.

Branky a nahrávky: 5. Giesel (Kastner), 13. Čermák (Tůma V., Tůma J.), 14. Gottfried, 20. Čermák (Tůma J.), 22. Krejčí (Costa, Hruška), 24. Stupka (Gottfried), 26. Krejčí (Hruška), 26. Tůma V. (Polata), 28. Krejčí (Costa, Hruška), 33. Giesel (Rop, Sedláček), 38. Černý (Tůma J., Čermák).
Vyloučení: 2:6, využití přesilovek: 2:0, v oslabení: 0:0, diváků: 101, střely na branku: 53:10.

Hostivařský tým vsadil všechno na jednu kartu, své největší opory nejen juniorského týmu poslal bojovat do Prachatic, kde se odehrál 5. rozhodující zápas semifinálové série 1. Ligy. Do Ústí nad Labem tak přijel juniorský celek značně oslaben a Ústečtí ho odehráli jasně ve svůj prospěch. Dohromady svému soupeři vstřelili jedenáct branek, na vysoké výhře se nejvíce podílel Adam Krejčí, který se blýskl hattrickem! Elba DDM tak zvítězila i ve druhém semifinálovém utkání a postoupila do finále Extraligy juniorů.

Jan Fedák (Elba DDM Ústí nad Labem):
 „Utkání není třeba nějak vyzdvihovat do nebes... ať už ho zhodnotím jakkoliv, každý, kdo nám nefandí, bude šířit své pohledy. Samozřejmě ty v opačném duchu. Je pravdou, že nás soupeř požádal o přeložení utkání. Z několika důvodů, které jsme si s Ondrou Novákem popsali, jsme nevyhověli. Jistě by ale jiní soupeři zareagovali jinak. Ano, měli jsme cestu v semifinále jednodušší, ale o to víme, že finále bude dvojnásob těžší. Znovu oceňuji bojovnost týmu, který k nám přijel. Stejně tak, jako tomu bylo po zápase, znovu gratuluji Hostivaři, jejich sobotní tah se vyplatil a rozhodně je to větší úspěch, když tým složený z většiny juniorů, porazí favorita seniorské soutěže, než ten náš, který postoupí do finále ve své věkovce. Ještě nezbývá dodat s hokejisty, kteří hrajou celou sezonu a mají přes dvě desítky startů napříč hokejbalovými soutěžemi, podotýkám hlídanými starty. Ti hráli proti celé první osmičce týmů tabulky, proto nás nikdo nemůže napadat, že play off hrajeme s jinou sestavou než základní část. Na finále se těšíme a věřím, že přinese pro diváky pohledné zápasy.“

Jiří Vaniš (HBC Hostivař): „Všem našim hráčům bych rád poděkoval za odvedený výkon. Dnes se ukázalo, jak dokážeme v našem klubu všichni držet pohromadě a všichni jsme na to hrdí! Soupeři samozřejmě gratulujeme k vítězství a postupu do finále.“