Junioři Ústí nad Labem neprohráli v play off jediný zápas a zaslouženě si došli pro titul. (autor: Markéta Štroufová)

Ústečtí junioři vybojovali titul v nejkratší možné době! Plzeň brala stříbro

Datum: 19. 06. 2019
Autor: Anna Kuželová

Poslední pohár pro vítěze letošního ročníku zná už také svého majitele. Extraliga juniorů trvala nejdéle ze všech soutěží, ústečtí junioři však finále ukončili v co nejkratším možném čase. Celým play off prošla Elba DDM bez jediné porážky a po zásluze tak mohl celý severočeský tým zvednout nad hlavu mistrovský pohár. Plzeňští Mečouni bojovali, ale soupeř byl nad jejich síly. Stejně jako v předchozích dvou zápasech se jim podařilo snížit na 2:1, ale Ústí si závěr zápasu pohlídalo.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Plzeň 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Konečný stav finálové série: 3:0.

Branky a nahrávky: 18. Giesel (Hruška), 20. Magasanik, 36. Stuchlý (Magasanik), 45. Stuchlý – 24. Váňa (Hurt).
Vyloučení: 6:6, využití přesilovek: 1:0, v oslabení: 0:0, střely na branku: 33:29.

Také ve třetím utkání finálové série se jako první dostali do vedení ústečtí hráči. V první třetině se zaplněný ústecký stadion branky nedočkal, první trefa přišla totiž až v osmnácté minutě. Míček dorazil do branky Giesel. Uplynuly necelé dvě minuty a náskok Elby DDM se navýšil. Opět se domácí prosadili z předbrankového prostoru, kde byl úspěšný Magasanik. Plzeňští hlavy nesklonili, a naopak se vrhli za snížením. Nejprve zachránila Rechtorika tyč, ale po minutě už ho hosté překonali. Střelu Hurta tečoval Váňa, který vykřesal jiskřičku naděje pro svůj tým. Ve třetí části využil přesilovou hru Stuchlý a vzal dvoubrankový náskok zpátky. Plzeň zkusila v závěru hru bez brankáře, kterou však potrestal svojí druhou brankou Stuchlý a odpálil oslavy na ústeckém hřišti.

Ohlasy trenérů:

Jan Fedák (Elba DDM Ústí nad Labem):
 připravujeme samostatný rozhovor...

Tomáš Semera (HBC Plzeň): „I třetí utkání finále probíhalo víceméně jako celá série. Těžko jsme se prosazovali přes velice kvalitní a organizovanou obranu soupeře, a když už, tak stál v bráně výborně chytající Rechtorik. My jsme naopak v obraně dost chybovali, byli nedůrazní a toho soupeř uměl vždy využít. Ústečtí byli v každém zápase lepší v proměňování šancí, a to prostě rozhodovalo. Tímto soupeři ještě jednou gratuluji, vyhrál zaslouženě, jelikož v play off ani jednou neprohrál. Z mého pohledu je letošní druhé místo velký úspěch, protože týmy byly velice silné a budou opět i příští rok. Díky patří všem hráčům. Je vidět a jsem rád, že na sobě chtějí makat, zlepšovat se a něčeho dosáhnout. A i když to letos zase neklaplo, tak to zklamání za chvíli přebolí, měsíc a půl si odpočineme a pak hurá znovu do práce.“