Elba DDM se po dvou víkendových výhrách drží na čele tabulky.
Elba DDM se po dvou víkendových výhrách drží na čele tabulky. (autor: Tomáš Laibl)

Ústí a Dobřany drží zatím v Extralize Juniorů neporazitelnost

Datum: 27. 09. 2018
Autor: Anna Kuželová

Fanoušci Extraligy juniorů měli o víkendu k dispozici hned osm zápasů, ve kterých předvedli svoji formu hlavně brankáři. Hned v pěti případech se totiž blýskli nulou na svých kontech. Nejvíce branek vstřelila družstva Kladna a Hostivaře, která dala shodně sedm gólů. Tabulce vévodí týmy Ústí nad Labem a Dobřan, jež zatím ve třech utkáních nenašly svého přemožitele. Tři celky naopak na své první vítězství teprve čekají.

Šest zápasů, čtyři nuly

Pražské derby mezi Kert Parkem a Hostivaří se odehrálo netradičně již ve čtvrtek. Hosté vedli už po první třetině 3:0 a v té druhé přidali další čtyři branky. Zaslouženě si tak dokráčeli pro vítězství 2:7 z pohledu domácího týmu. „Na hokejbal, který předváděla Hostivař, nejsme ještě připraveni. Soupeř nás přehrál jednoznačně. Jasně dominoval jak po taktické stránce, tak i v herní činnosti jednotlivce. Svým hráčkám a hráčům musím poděkovat za bojovný a obětavý výkon, a to i když bylo o vítězi utkání rozhodnuto,“ vyzdvihl Karel Manhart. „První polovina utkání nám vyšla, hráli jsme zodpovědně a vytvořili si dostatek šancí. Při vysokém vedení už naše hra uvadala a ve třetí třetině se na naši hru už příliš koukat nedalo. I přesto si přesvědčivé výhry ceníme, protože Kert Park považujeme za silného soupeře,“ upozornil hostivařský trenér Ondřej Novák.

Sobotní den už naplno patřil Extralize juniorů a odehrálo se hned šest zápasů. Zajímavostí určitě je, že hned čtyři týmy dokázaly udržet čisté konto a nedovolily soupeřům skórovat. Písek hostil tradičního soupeře ze Stříbra. Domácí se hned od úvodní buly snažili odčinit dva předešlé nepovedené zápasy, zlepšeným pohybem a větším množstvím střelby se dostali zkraje první třetiny do vedení. Domácí nadále pokračovali v aktivní hře, a tak změna skóre na sebe nedala dlouho čekat a Písek vedl po šesti minutách 2:0. Druhá třetina byla plná nepřesností na obou stranách. Domácí měli stále více ze hry, ale nepřesná koncovka je připravovala o navýšení skóre. Hosté hrozili pouze z protiútoků, ale pozorný Bauš v domácí brance si s přehledem se vším poradil. Písek tak zvítězil i díky třem bodům Čapka, který vyměnil bránu za pozici v poli, 3:0. „Myslím, že jsme vývoj utkání měli po celou dobu pod kontrolou. Šancí jsme si vytvořili dost, ale jsme letos na štíru s jejich proměňováním,“ mrzelo trenéra Písku Víta Čapka.

Stejným výsledkem skončilo také utkání mezi Ústím a Letohradem. Hned dvě utkání spolu odehrály celky Dobřan a Nového Strašecí a obě skončila shodně 5:0 pro domácí. „Ve dvojutkání s Novým Strašecím jsme navázali na výhru se Stříbrem, což bylo vzhledem k tomu, že se hrálo doma, velmi důležité. Sice jsme dvakrát vyhráli, ale spíše mne těší předvedená hra na úkor výsledného skóre. Kluci nyní poctivě trénují a z toho mám největší radost. Jasně že těžké chvíle přijdou, sezona je dlouhá, nastanou školní věci, jiné povinnosti, typické pro tuto kategorii jsou i výkyvy formy, atd. To vše musíme s mladíky zvládnout bez ohledu na již zmíněný výsledek. Ten je totiž aktuálně až na dalších místech. Co mě nejvíce zajímá, resp. na čem dlouhodobě pracujeme, je pochopitelně přechod mladých kluků mezi muže, to je totiž ten nejdůležitější výsledek, alespoň pro mne. Přijde mi, že spíše mladí kluci po skončení v mládežnických kategoriích ubývají, a to nejen u nás na malém městě. Snahou tedy bude tohle změnit,“ je odhodlaný Václav Šlehofer.

Hradec Králové ovládl derby s pardubickým Autosklem

První vítězství letošní sezóny si připsalo Kladno, které na svém hřišti dokázalo porazit Mladou Boleslav. K výhře velmi dobře nakročilo již v první třetině, když se dostalo do vedení 4:0. Mladá Boleslav sice ještě zabrala, ale ztrátu z první patnáctiminutovky již dohnat nedokázala a prohrála 4:7.

Nejvyrovnanější utkání mezi sebou odehrály týmy Hradce a Autoskla. Branek padlo v utkání celkem pět a na všechny si museli diváci počkat až do závěrečné třetiny, Hradec nakonec zvítězil 3:2. „Po nevydařeném 1.kole s Kert Parkem, kam jsme odjeli z různých důvodů s velmi omlazeným týmem, jsme chtěli bodovat, i když jsme věděli, že zrovna s úřadujícím Mistrem republiky to bude víc než těžké. Do zápasu jsme opravdu vlétli a celý tým do puntíku plnil taktické pokyny trenérů. Po bezbrankových dvou třetinách jsme ve třetí dvakrát udeřili do černého. Soupeř se ovšem nezalekl a brzy byl stav 2:2. Pardubice se nadechovaly k obratu, ale náš rychlý brejk rozhodl utkání. Celý tým zaslouží pochvalu, když táhneme za jeden provaz, můžeme porazit každého,“ mohla být spokojená vedoucí týmu Hradce Králové Jana Rakovská.

„Zápas v Hradci byl pro nás trochu smolný. Udržovali jsme si mírnou převahu a byla jen otázka času, kdy se nám podaří vstřelit gól. Rozhodly však naše fatální chyby v obraně. Slepenými góly jsme poslali Hradec do vedení 2:0 a tím jsme si vše značně zkomplikovali. Mám pocit, že až teprve za tohoto stavu jsme začali hrát. V útoku to bylo nebezpečné a brzy jsme vyrovnali na 2:2, avšak bez čtyř stabilních obránců jsme si tento stav nedokázali uhájit. Domácí z brejku dali na 3:2 a my už jsme nedokázali odpovědět. Chtěli bychom aspoň remízu, ale Hradci patří tři body po zásluze. Ve vyrovnaném zápase nechyboval tak jako my. Gratulace severním sousedům,“ přijal sportovně prohru pardubický kouč Jiří Doležal.

Druhé vítězství víkendu si v neděli připsali junioři Ústí nad Labem, kteří se díky tomu vyhoupli na čelo tabulky. V utkání s Kert Parkem rozhodli o své výhře už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Následnou brankou už pouze upravili výsledek na konečných 4:0. Vyrovnané utkání odehrála naopak Česká Třebová s KOVEM. Také ona se sice dostala v první třetině do dvoubrankového vedení, ale pražský tým zkraje druhé části snížil a vše bylo tak opět otevřené. Další gól však už ani na jedné straně nepadl a Třebová zvítězila 2:1.