Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Utkání mezi Plzní a Dobřany rozhodla až samostatná střílení.
Utkání mezi Plzní a Dobřany rozhodla až samostatná střílení. (autor: Anna Chramostová)

Utkání extraligy mladšího dorostu mezi Plzní a Dobřany nabídlo napínavé derby!

Datum: 25. 10. 2017
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

I další hrací víkend pokračovala extraliga mladšího dorostu ve všech třech skupinách. První místa si upevnily týmy pardubického Autoskla a jihočeského Suchdolu. Skupina C je nejvíce vyrovnaná, tam má Letohrad s Malenovicemi na prvních dvou místech stejný počet bodů. Nejvyšší výhru zaznamenal Letohrad, který porazil svého soupeře 10:1. Naopak utkání mezi Plzní a Dobřany musela rozhodnout až samostatná střílení.

Skupina A

Boleslav začala bojovat proti Hostivaři pozdě

Kladno vstřelilo proti Berounu v každé třetině po jedné brance, a to mu stačilo na vítězství 3:0. „Po skončení utkání s Hostivaří jsme se připravovali na zápas proti Kladnu, bohužel v dosti okleštěné sestavě. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché klání a Kladno proti nám nastoupí v plné síle. Od úvodní buly bylo na soupeři znát, že je zdravě namotivován a podpořen kvalitním výkonem gólmana. ALPIQ zápas dotáhl do vítězného konce. Náš výkon nebudu komentovat, akorát bych se znovu rozčílil. Jen bych chtěl dát našim hráčům malé doporučení: Pojďme všichni kvalitně potrénovat v plném počtu a úspěch se dostaví. Nic jiného nám nezbývá,“ nebyl po zápase rozhodně spokojen trenér Keltů Miroslav Fortuník.

Také Autosklo zvítězilo tříbrankovým rozdílem, ale proti Svítkovu čisté konto neudrželo. Inkasovalo dvě branky, ale i tak si připsalo v pardubickém derby tři body za výhru 5:2. „Svítkov pro nás nebyl lehkým soupeřem, ale přesto jsme věřili, že ho dokážeme porazit, a to bylo asi hlavní. Nakopl nás první gól a pak to šlo jako po másle. Určitě stojí za zmínku gólman, který nás náramně podržel a ukázal své kvality,“ byl s výkonem spokojený trenér Autoskla Matěj Kopsa.

Hostivař rozhodla o své výhře proti Boleslavi už v první třetině, kterou vyhrála 5:0. Hosté však nic nevzdali a alespoň opticky upravili výsledek na konečných 7:4. „Dnes můžeme být spokojeni především s výsledkem, s předvedenou hrou už méně. O osudu zápasu rozhodla první třetina, kdy jsme i přes střeleckou aktivitu soupeře dokázali vstřelit pět branek, zatímco Boleslav neskórovala ani jednou. Další dvě třetiny jsme byli více či méně horším týmem. Z vítězství tak máme všichni velmi rozporuplné pocity. Z obecné mizérie vystupuje snad jen dobrý výkon naši třetí pětky, která odehrála povedené utkání,“ zhodnotil utkání napůl spokojený trenér Hostivaře Jiří Vaniš.

„Výsledkově nám tento zápas nevyšel, zejména první třetina, kterou jsme prohráli divoce 0:5, domácí nám v ní dali lekci z důrazu a produktivity okolo obou branek. O přestávce jsme si některé věci vyjasnili a nastoupili jsme do druhé třetiny úplně jinak, dovolím si říct, že jsme soupeře ve zbytku zápasu přehráli, bohužel na víc než zkorigování stavu na 4:7 to nestačilo. Výsledek je možná trochu krutý, ale takový je sport, soupeř byl produktivnější. Závěrem musím naše kluky pochválit za druhou a třetí třetinu, kdy nic nevzdali, a i přes velké manko z první třetiny zabojovali o výsledek,“ byl po zápase spokojený s přístupem hráčů trenér Boleslavi Lukáš Nevosad.

Skupina B

Dobřany porazily Plzeň až po samostatných stříleních

Už v sobotu se proti sobě postavily Prachatice s Pedagogem. První a třetí třetina přinesla vyrovnaný výsledek, a tak o vítězi rozhodla prostřední část, kterou vyhrál českobudějovický Pedagog 4:1. Celkově se tak radoval z vítězství 8:5, jež mu přinesla třetí skalp svého oponenta v sezoně. Jasný výsledek přinesl pražský souboj, ve kterém se proti sobě postavil Kert Park s Kovem. V závěrečné patnáctiminutovce vstřelili domácí pět branek, a i díky tomu porazili svého soupeře jasně 7:0.

I nadále neporažen zůstává Suchdol, který si tentokrát poradil s Jindřichovým Hradcem. Po druhé třetině bylo však skóre vyrovnané 1:1 a o vítězství rozhodli hosté až čtyřmi brankami ve třetí části. Vyrovnaný zápas přineslo střetnutí Plzně a Dobřan, ze kterého jako vítězové nakonec vyšli hosté, kteří dohnali dvoubrankovou ztrátu a vítězství 4:3 nakonec brali až po samostatných stříleních. „Měli jsme po dvou třetinách zápas dobře rozehraný. Škoda, že jsme v té třetí neodehráli optimálně dvě oslabení, v nichž jsme inkasovali. Přesto se kluci zvedli a znovu jsme skórovali. Vyrovnávající gól padl po situaci, kdy se Bouší po ráně míčkem do krku skácel k zemi a koncentrace spoluhráčů v tu chvíli nebyla dostatečná. Těšíme se už na další zápas, kdy v první odvetě přivítáme doma pražský Kert Park,“ těšil se už po utkání na další zápas trenér Plzně Josef Kadaně.

Skupina C

Z výher se radovaly domácí celky

Nejvyšší výhru zaznamenal Letohrad, který se utkal se Svitavami. O svém vítězství rozhodl už v první třetině, kterou vyhrál 4:0. Ve zbytku zápasu přidal ještě dalších šest branek a Svitavy svojí jedinou brankou pouze zkazily soupeřovi čisté konto. O polovinu méně branek, než Letohrad vstřelily Malenovice, které se díky další výhře drží i nadále na čele tabulky, těsně za vedoucím a stále neporaženým Letohradem. Porubu, která vstřelila dvě branky až v závěrečné patnáctiminutovce, porazily 5:2. Třetí utkání skupiny C se odehrálo mezi Kyjovem a Bulldogs Brno. Také tady poražený tým vstřelil branku až ve třetí třetině, kterou tak pouze upravil výsledek na konečných 4:1 pro Kyjov.

Partneři českého hokejbalu