Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Finálový víkend nemá favorita, bude tak velice zajímavé sledovat, kdo se nakonec bude radovat!
Finálový víkend nemá favorita, bude tak velice zajímavé sledovat, kdo se nakonec bude radovat! (autor: www.hokejbal-karvina.cz)

V Příbrami se o víkendu bude bojovat o primát v kategorii starších žáků!

Datum: 16. 05. 2018
Autor: Ondřej Novotný, Filip Červinka
Sdílej přes:

Nadcházející víkend nepřinese pouze semifinálové boje v CROSSDOCK Extralize, o konečné umístění totiž budou bojovat také starší žáci, kteří si od pátku do neděle podmaní zimní stadion v Příbrami. Ta tak bude svědky nejprve skupinových bojů, na které navážou v neděli zápasy o všechno. O cenné kovy bude bojovat osmička nejlepších týmů z celé České republiky a nový mistr bude znám poslední odpoledne tohoto týdne.

Už v pátek, sobotu a neděli se zimní stadion v Příbrami promění v dějiště boje o titul v kategorii starších žáků. Osmička týmů z Česka a Moravy cestuje do středních Čech s jediným cílem, probojovat se do semifinále a účastnit se tak následně boje o cenné kovy. Finální turnaj, který se koná finanční podpory města Příbram, se nejprve bude hrát stylem dvou skupin, z nichž vzejdou semifinálové dvojice, které na sebe narazí už v brzké ranní nedělní hodině. Odpoledne se pak sehraje i zápas o třetí a následně první místo, předcházet bude ale i souboj o konečné páté místo.

Favorit letošního ročníku se určit nedá, všechny základní skupiny totiž měly jednoznačnějšího vítěze. Z pozice prvních postupujících do středních Čech pocestuje pardubické Autosklo, Rakovník, Karviná a Suchdol nad Lužnicí. Ze skupiny Morava se pak do finále probojoval ze skupiny až třetí Kyjov, protože slovenský vítěz skupiny se finále neúčastní. Pražské Kovo, druhý celek z Pardubic, tedy Svítkov a Nové Strašecí, to jsou pak další tři celky, které také nebudou v Příbrami chybět.

V Príbrami mohou zářit růže mezi trním


A kdo by mohl jednotlivé týmy táhnout svojí produktivitou? Už v základní skupině během sezony to za Rakovník byl David Nistor, který zaznamenal za osmnáct zápasů hned jedenadvacet branek a devatenáct asistencí. V Novém Strašecí to je zase Nicolas de Fin, jenž má za stejnou porci zápasů stejný bodový zisk. Karvinou táhne Jakub Wróbel, jenž za devatenáct zápasů nasbíral skvostných pětašedesát bodů!

Za zmínku pak stojí i dvě dívky, Patricie Škorpíková se totiž může za dvanáct zápasů pyšnit osmadvaceti body a kyjovská Karolína Procházková pak ze třinácti duelů šestadvaceti body. Kovo bude mít tahouna především ve forvardovi jménem David Kříž, který nasbíral za osmnáct zápasů devětapadesát bodů, Suchdol pak může táhnout Matěj Hnyk, který má zase za stejný počet odehraných zápasů čtyřiapadesát bodů. Svítkov by mohl mít rozhodujícího hráče v Matyáši Bláhovi, jenž má na svém kontě ze sedmnácti zápasů devětačtyřicet bodů.

Obhájce titulu a vicemistr na letošním finálovém turnaji chybí!


Loňský ročník přinesl atraktivní finále, jelikož se o titul utkal Letohrad s Hostivaří. Toto utkání přineslo nesmírně vyrovanou bitvu, v níž Hostivař vedla 4:1 po dvou třetinách, jeleni z Letohradu ale ve třetí třetině duel vyrovnali, avšak mladíci z hlavního města Prahy nakonec překlopili misky vah na svoji stranu a zisk zlatých medailí slavili po vítězství 6:5! Zajímavostí je, že se Letohrad letos na finálový turnaj neprobojoval, ve východočeské skupině totiž skončil na třetím místě. Chybí také samotný vítěz z Hostivaře, kdežto duo, které bojovalo o bronz (Autosklo vs. Karviná 3:1 pozn. red.) se z finálového turnaje těší. 

Partneři českého hokejbalu