Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Nejvyrovnanější utkání odehrál Kyjov s Třincem, Kyjovští vyhráli až po samostatných stříleních.
Nejvyrovnanější utkání odehrál Kyjov s Třincem, Kyjovští vyhráli až po samostatných stříleních. (autor: FB: HBK Kyjov)

Vedoucí celky všech skupin Extraligy mladšího dorostu nezaváhaly ani tentokrát

Datum: 08. 11. 2017
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Neděle se opět nesla ve znamení zápasů extraligy mladšího dorostu a tentokrát také trojek. V každé ze tří skupin se odehrála tři utkání a všechny tři vedoucí celky si připsaly tříbodovou výhru. Nejvyrovnanější utkání mezi Třincem a Kyjovem musela rozhodnout samostatná střílení. Naopak nejvyšší výhru si připsala Hostivař, která narazila na Ústí nad Labem, které čekalo utkání po třech týdnech.

Skupina A

Svítkov potrápil mladoboleslavské tygry

V přestřelku se změnilo utkání mezi Boleslaví a Svítkovem, které nakonec skončilo 7:6 pro domácí tygry. „Po nedělním zápase jsem spokojen, že zůstaliy tři body doma. Ale herně to od nás nebylo ono, hlavně v obraně jsme propadali a nabídli soupeři snad přes deset samostatných úniků, musíme být pozornější a zlepšit poziční hru. Naopak mě těší sedm vstřelených branek. Utkání muselo diváka bavit, jelikož mu nechybělo vůbec nic. Zmínit musíme i dost vyhecovaný závěr, kdy Svítkovští zřejmě neunášeli vývoj utkání a naše hráče několikrát poslali hlavou na mantinel,“ nebyl spokojený se závěrem vyhecovaného duelu trenér Boleslavi Lukáš Nevosad.

Hráči Autoskla se představili v Berouně. Utkání vyhráli hlavně díky třem brankám z první třetiny, jimiž si vypracovali náskok, které ještě dvakrát navýšili, a vyhráli tak 5:2. „Soupeř překvapil svým nástupem do zápasu. Ale řekla bych, že ke konci zápasu už jim docházely síly a my měli více šancí. Bohužel hodně z nich neproměněných,“ mrzelo po utkání hráčku Autoskla Karolínu Barákovou.

Ústecké čekal zápas po dlouhé době, ale ani tentokrát nedokázali hráči ze severu Čech vytěžit body. Po první třetině drželi i díky proměněnému trestnému střílení nepříznivý stav 1:2. Hostivař však postupně přidala další branky a vyhrála 9:1. „Odehráli jsme zcela určitě povedené utkání, na klucích byla vidět radost ze hry. Nesmíme ale usínat na vavřínech. Hned nadcházející neděli nás prověří Kladno a pak vyjíždíme do Pardubic. Takže o zábavu máme postaráno,“ je si vědom těžších soupeřů trenér Hostivaře Jiří Vaniš.

Skupina B

Prachatice svedly vyrovnanou partii s Kert Parkem

Plzeň si vyšlápla na pražské Kovo, které zatím marně čeká na body. Po první třetině vedli domácí pouze 1:0, ale postupně se dokázali prosadit víckrát a vyhráli 6:3. „Výkon týmu od úvodního buly byl v obrovském kontrastu s tím, který mužstvo předvedlo proti Kert Parku. Jediným pozitivem na naší straně je to, že si Tereza Štípková díky tomu slušně zachytala,“ nebyl i přes výhru s výkonem spokojený plzeňský trenér Josef Kadaně.

Vyrovnané utkání se odehrálo mezi Kert Parkem a Prachaticemi. Domácí dlouho drželi těsný jednobrankový rozdíl. Více branek přinesla až třetí třetina. Oba celky vstřelily po dvou gólech, a Kert Park tak vyhrál těsně 3:2. Další jasnou výhru zaznamenal jihočeský Suchdol, který udržel čisté konto proti Budějovicím. Navíc vstřeli šest branek, a i nadále vévodí skupině B!

Skupina C

Samostatné střílení a dvě sedmigólové výhry

Nejvyrovnanější utkání celého víkendu odehrál Třinec proti Kyjovu. O vítězi totiž musela rozhodnout až samostatná střílení. Domácí dlouho drželi jednobrankový náskok z první třetiny, ale hosté si brankou necelých šest minut před koncem utkání vynutili nájezdy. V individuální disciplíně byli nakonec úspěšnější hokejbalisté Kyjova, a připsali si tak bonusový bod.

V dalších dvou utkáních vstřelily vítězné týmy sedm branek. Poruba si poradila se Svitavami 7:2. Podobný výsledek přinesl také zápas prvního s posledním, v němž Letohrad porazil brněnské buldoky 7:1, a udržel si díky tomu v tabulce tříbodový náskok na druhé Malenovice. „V první třetině jsme Brno jasně přehrávali, dali jsme rychlý gól z přesilovky, který byl potřeba, aby byla taková ta pohoda. Třetí třetina byla o tom si zápas v klidu pohlídat a eventuálně navýšit stav,“ prozradil taktické pokyny útočník Letohradu David Levý.

Partneři českého hokejbalu