Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mrazivé počasí doprovázelo poslední extraligový zápas v letošním roce na východě Čech
Mrazivé počasí doprovázelo poslední extraligový zápas v letošním roce na východě Čech (autor: Ondřej Novotný)

Východočeské derby starších dorostenců se rozhodovalo na začátku druhé třetiny

Datum: 05. 12. 2017
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Na závěr podzimní části Extraligy staršího dorostu v letošním roce bylo na první prosincové nedělní odpoledne naplánováno také východočeské derby mezi Pardubicemi a hostujícím Hradcem Králové. Bilance obou soupeřů byla před posledním utkáním v roce 2017 poměrně vyrovnaná, Autoskláři však nakonec menší roli favorita dokázali potvrdit a vybojovat velice cenné tři body!

Nástup domácím přinesl klid do kabiny 

Pardubice začaly zápas více než dobře, protože už ze začátku druhé minuty šly do vedení, a to díky trefě Blažka. Střelecky produktivní však začali být po chvilce Hradečtí, kteří se pochopitelně snažili být brzy úspěšní a poslat tak zápas prakticky zpět na startovní pásku. Jenomže Foršt neinkasoval a míček tak z branky musel nakonec lovit brankář Pirátů. Povedenou souhru Autosklářů zakončoval Zeman a s domácími to tak vypadalo minutu před první sirénou velice dobře.

Produktivní část rozhodovala

Hradečtí začali druhou periodu podobně, jako Pardubice tu první, takže rychlou brankou. Od poloviny sedmnácté minuty to tak díky Šimůnkovi bylo už jen o jednu trefu a rázem především o hodně zajímavější. Jenomže jakoby to domácí tým ještě více nakoplo, protože za čtyři minuty už se skóre měnilo znovu, a to právě díky Pardubicím. Moravec se navíc prosadil ve vlastním oslabení, což mohlo zase výrazně Hradecké rozhodit.

Jenomže se tak nedělo, přesně za třicet vteřin už totiž byla vidět další gólová oslava, a to ta Šimůnkova, který svojí druhou brankou v utkání nedovolil domácím zůstat v dalším dvoubrankovém trháku příliš dlouho. Přetahovanou ve velice důležité části zápasu však vyhrály přeci jenom Pardubice. Šest minut před druhým odchodem do kabin se prosadil Zajíček a vypadalo to na poklidnou třetí část. 

Piráti se snažili, domácí si ale bezpečně dokráčeli pro body

Bylo jasné, že ve třetí části to hosté ještě nezabalí a budou se snažit vybojovat alespoň co nejlepší výsledek. A na to také došlo, útočná hra tak v mrazivém počasí bavila přihlížející diváky na obou stranách. Došlo i na několik dobrých příležitostí, jež však v další gólový přírůstek proměněny nebyly, takže se ze tříbodové koncovky roku mohly nakonec radovat Pardubice.  


HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC Hradec Králové 1988 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Blažek (Kubista), 14. Zeman (Moravec, Kvapil), 21. Moravec (Zajíček), 24. Zajíček (Bucek) - 17. Šimůnek (Černý, Hlaváček), 22. Šimůnek (Fanderlík). 
Střely: 23:23 Vyloučení: 8:6 Využití přesilovek: 0:1 Oslabení: 1:0.

Partneři českého hokejbalu