Dorostenci Berouna v posledním utkání základní části klopýtli.
Dorostenci Berouna v posledním utkání základní části klopýtli. (autor: skkelti.cz)

Základní část Extraligy dorostu je u konce! Osm týmů usiluje o medailové boje

Datum: 29. 05. 2019
Autor: Anna Kuželová

Je dobojováno! Alespoň tedy v základní části Extraligy dorostu. Nyní mají před sebou dorostenecké týmy dva turnaje. Už o tomto víkendu 1. – 2. června se na kvalifikačním turnaji v hokejbalové hale v Plzni představí čtveřice týmů. O postup na finálový turnaj se poperou celky Plzně, Kladna, Letohradu a Poruby. Finále už má nyní zajištěné Hostivař, Beroun a dva pardubické celky Autosklo se Svítkovem. Pro zbytek mužstev letošní ročník končí!

Divize Západ

Rakovník obral Beroun o dva body

Na hostivařské dorostence čekala o posledním víkendu hned tři utkání. V sobotu si nejprve jasně poradili s Prachaticemi, které porazili hned dvakrát. O den později také zdolali Ústí, i nad tím vyhráli vysoko, a to 8:3. Jasnou výhru slavila také Plzeň, jež přivítala na svém hřišti Prachatice. Stejně jako Hostivař ani ona je vůbec nešetřila. „Od první třetiny plnili kluci, co jsme si řekli. Zapojili jsme do sestav celkem sedm starších žáků, což je příslib do dalšího ročníku. Tento týden doléčíme šrámy a připravíme se na nejdůležitější víkend sezony,“ zhodnotil poslední utkání základní části trenér Plzně Michal Edl.

Po vyrovnané první třetině nakonec ovládlo utkání Kladno. Pražské KOVO dokázalo se svým soupeřem držet krok pouze prvních patnáct minut, což bylo na vítězství málo. Vyrovnané utkání mezi sebou naopak odehrály týmy Suchdolu a Jindřichova Hradce. Jedinou branku třetí třetiny vstřelili hosté, kteří tak rozhodli o své těsné výhře 5:4.

Ještě napínavější průběh mělo utkání hrané v Berouně, kam zavítal Rakovník. Základní hrací doba vítěze neurčila, musela o něm rozhodnout až samostatná střílení, v nichž ukázali šikovnost hráči Rakovníku, kteří vybojovali bonusový bod navíc. „Poslední utkání jsme chtěli zvládnout vítězně, nicméně Rakovník v silné sestavě nám nedal nic zadarmo. Utkání bylo hráno ve vysokém tempu a bylo dobrou přípravou na finálový turnaj. Poučení pro nás? Zbytečné fauly top hráčů, utkání trvá 45 minut, dodržování stanovené taktiky. Zejména závěr utkání jsme takticky nezvládli a je to poučení pro nás trenéry. Nicméně jaro jsme měli famózní, vybojovali jsme přímý postup na finálový turnaj. Teď jen zregenerovat, doléčit zranění a namotivovat se na boje o medaile,” upozornil berounský kouč Martin Davídek.

Výsledky:

HBC Hostivař
vs. HBC Prachatice 11:2 (2:1, 4:0, 5:1)
HBC Hostivař vs. HBC Prachatice 7:2 (2:0, 2:0, 3:2)
HBC ALPIQ Kladno vs. TJ KOVO Praha 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)
SK Kelti 2008 vs. HBC Rakovník 5:6 ss (2:1, 1:2, 2:2 – 0:0)
SK Suchdol nad Lužnicí vs. HBC Olymp Jindřichův Hradec 4:5 (2:1, 2:3, 0:1)
HBC Plzeň vs. HBC Prachatice 8:2 (2:1, 1:0, 5:1)
HBC Hostivař vs. Elba DDM Ústí nad Labem 8:3 (3:1, 3:0, 2:2)

Divize Východ

Svítkov vyhrál souboj prvních dvou

Se svým soupeřem dokázali po dvě třetiny držet krok Ježci z Heřmanova Městce. Favorizovaný Letohrad však nakonec rozhodl o tříbodové výhře gólem v závěrečné patnáctiminutovce. Jednobrankovým rozdílem skončilo také utkání mezi Brnem a Svitavami. Hosté se ujali v první třetině dvoubrankového vedení, Buldoci sice srovnali krok, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. O gól vyhrál také Svítkov. Toho čekal nejtěžší soupeř, a navíc rival z Pardubic Autosklo. Zápas byl vyrovnaný, ale těsným rozdílem zvítězil Svítkov. Jediným jasným výsledkem tak skončil duel mezi Třincem a Porubou. Hosté postupně navyšovali přesné zásahy a zastavili se až na sedmnácti přesných trefách.

Výsledky:

SK Hokejbal Letohrad
vs. Ježci Heřmanův Městec 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
HBK Bulldogs Brno vs. TJ Sršni Svitavy 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
HBC Enviform Třinec vs. TJ Sokol Poruba 1:17 (0:4, 0:5, 1:8)
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------