Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Svítkov si na závěr letošního ročníku vyšlápl v derby na pardubické Autosklo.
Svítkov si na závěr letošního ročníku vyšlápl v derby na pardubické Autosklo. (autor: Jana Nekolová)

Základní část Extraligy mladšího dorostu je u konce, startuje semifinále

Datum: 30. 05. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Je dobojováno! Extraliga mladšího dorostu má za sebou základní část a nyní ji čekají dva turnaje ve Světlé nad Sázavou. Nejprve semifinálový, na který postoupily celky ze druhých a třetích míst svých kvalifikačních skupin. Hned o týden později pak finálový, který bude patřit třem vítězům skupin, k nimž získají vstupenku další dvě družstva ze semifinále. Už za čtrnáct dní tak budeme znát medailisty mezi mladšími dorostenci. Už teď je jasné že šanci o ně zabojovat má Autosklo, Suchdol a Letohrad obhajující titul z loňského ročníku!

Skupina A

Dva postupující celky na závěr prohrály


Ani další výhra nepomohla ústeckému celku odlepit se ode dna. Na půdě druhé Hostivaře se mu podařilo zvítězit 7:3, a sezonu tak zakončil radostně. „I přes prohru hodnotím dnešní utkání velmi pozitivně. V náročných podmínkách jsme museli odehrát celé utkání na dvě pětky. Kluci bojovali i za nepříznivého stavu a rozhodně nedali soupeři nic zadarmo. Teď už nám ale začíná úplně jiná soutěž a na tu se musíme co nejlépe připravit,“ je si vědom trenér Hostivaře Jiří Vaniš.

Dalšími dvěma týmy, kterým po nedělním utkání skončila sezona jsou Beroun a Kladno. S letošním ročníkem se lépe rozloučili domácí, kteří si se soupeřem poradili 3:1. V Pardubickém duelu se více dařilo Svítkovu, který si vyšlápl na favorita. Pardubické Autosklo, které i přes prohru skončilo na prvním místě, podlehlo Svítkovu 0:4.

Skupina B

Suchdol díky dvěma výhrám udržel první místo


Už v pátek se představil na své půdě Suchdol nad Lužnicí, který se utkal s Dobřany. Utkání si pohlídal a zvítězil 4:1. Potřebné body si připsal také v neděli proti Jindřichovu Hradci, kdy vstřelil ještě o čtyři branky více. Šestibodový zisk mu tak zajistil první příčku ve skupině B. Druhá tak skončila Plzeň, která porazila těsně Dobřany 3:2. Ze třetího místa pak ještě na semifinálový turnaj postoupil Kert Park, jenž si na závěr poradil v pražském derby s Kovem 7:1.

Kovu se závěrečný hrací víkend vůbec nepodařil, už v sobotu totiž prohrálo s Prachaticemi 0:14. Na neděli si už Prachatice však moc branek nenechaly. V utkání s Českými Budějovicemi zaznamenaly pouze dva zásahy do černého, což na soupeře nestačilo. Podlehly mu 5:2.

Skupina C

Celky Brna a Poruby zakončily sezonu prohrou


Ve skupině C zbyly na poslední kolo pouze dvě utkání a vítězství si připsaly postupující celky. Brno se utkalo s Kyjovem, který po první třetině vedl o dvě branky. Brno ještě zabojovalo, a nakonec podlehlo těsně 3:4. Ve druhém utkání prohrál také domácí tým. Malenovice se dostaly proti Porubě do dvoubrankového vedení a po pětačtyřiceti minutách se radovaly z vítězství 5:3.

Semifinálový turnaj ve Světlé nad Sázavou 2.-3.6.2018:


HBC Hostivař
HBC Tygři Mladá Boleslav
HBC Plzeň
HC Kert Park Praha
HBC Malenovice
HBK Kyjov

Oba turnaje jsou podpořeny záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka, místostarosty Světlé nad Sázavou Josefa Hnika a celá akce je finančně podpořena městem Světlá nad Sázavou. Děkujeme!

Partneři českého hokejbalu