Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Camp v Litomyšli byl začátkem mých snů a cílů, usmívá se Kateřina Běličková

Kateřina Běličková (vlevo) při kondičním cvičení na fotbalovém stadionu.

Přes čtyřicítku hráček před startem minulého víkendu dorazilo k zimnímu stadionu v Litomyšli, kde se uskutečnil další ročník hokejbalového campu žen. Kromě, pro trenéry, známých hráček, dorazilo také několik nových tváří, mezi které se počítá i mladá Kateřina Běličková, jež jinak obléká dres ŠD Písku. Na východ Čech ale nyní jela s jedním jasným cílem! 

Juniorské mistrovství světa bude na začátku července hostit kanadský St.John`s!

Juniorští reprezentanti v posledních letech marně usilují o zlaté medaile.

Nedávno se na stránkách mezinárodní hokejbalové federace ISBHF objevila dlouho očekávaná informace ohledně pořadatelského místa juniorského světového šampionátu. Kanadská asociace oznámila, že nabídku hostit vrcholnou juniorskou akci příští sezony vyhrálo sdružení Newfoundland a Labrador Ball Hockey Association, tedy město St.John`s, v němž se v roce 2013 konalo seniorské MS a v roce 2008 MS do 20 let! Jedná se tak o ověřené místo.

Nejlepší hokejbalisté v kategorii masters v Evropě zamíří do Kladna! Kdo je favoritem?

Libor Smetana v brance zadělával v loňském ročníku turnaje soupeřům na problémech.

Již 5. ročník turnaje „veteránů“ bude hostit v druhé polovině srpna kladenský hokejbalový stadion. 18. – 19.8 se proti sobě postaví sedm týmů a ty největší legendy v Evropě! Do středních Čech dorazí dva týmy ze Slovenska a pět českých celků. Turnaj se poprvé odehrál v roce 2013 a vítězem se stal tým Českých Budějovic. V roce 2014 a 2015 se z triumfu silně obsazeného turnaje radovalo domácí Kladno a v loňském roce se povedlo hráčům Českých Budějovic zvítězit podruhé. Urve si jeden z těchto celků zlato již potřetí pro sebe?

Mistrovství světa se stěhuje na Slovensko. Padnou v roce 2019 další rekordy?

Naposledy se MS na Slovensku konalo v roce 2011 na stadionu Ondreja Nepely.

Uhrančivé mistrovství světa v Pardubicích se nesmazatelně zapsalo do historie rekordů. Prakticky ihned po skončení šampionátu započala cesta za dalším dvouletým cyklem. Ten vyvrcholí následujícím MS v roce 2019 na Slovensku. Přesné místo organizace ještě není známo, ale hokejbal v zemi několikanásobných mistrů světa má zvuk a vedení měst se mohou o získání organizace přetrhnout. „Přesné místo konání uzavřeme do nejbližšího zasedání ISBHF a představíme ho všem fanouškům a hráčům,“ prozrazuje například v rozhovoru generální sekretář slovenského svazu Milan Ladiver ml.

Statistické porovnání z posledních dvou šampionátů: Jak na tom byli tahouni?

Čeští muži na mistrovství světa v Pardubicích obsadili bronzové příčky.

Mistrovství světa v Pardubicích už je několik týdnů minulostí, na našem webu jste však v průběhu druhé poloviny června a vlastně i v prvních dvou týdnech července mohli číst ohlasy jak od zlatých holek, tak také od bronzových mužů. Pojďme se tak trochu na závěr našeho informačního servisu z Pardubic zaměřit i na statistické okénko. Vzpomínáte, kdo dotáhl mužský výběr největším bodovým dílem před dvěma lety ve Švýcarsku k bronzovým kovům? A kdo byl vlastně nejproduktivnější v červnu na východě Čech?

Hokejbal bych nejradši hrála každý den, říká kapitánka zlatých holek Rullová

Michaela Rullová dovedla svůj tým na vrchol.

Jednou ze stálic ženské reprezentace je kapitánka Michaela Rullová, která dokázala to, co si přeje každý. Před měsícem dovedla svůj tým ke zlatu na MS a jako první mohla nad hlavu zvednout pohár pro vítěze. Jestli si myslíte, že si nyní dopřeje zasloužený odpočinek a vyrazí někam na dovolenou, tak se pletete. Sice má jako učitelka dva měsíce prázdnin, ale od dětí si neodpočine. Bude se jim totiž věnovat přes celé léto a své zkušenosti bude také předávat malým hokejbalistům na Campu talentované mládeže.

Bacovský obětoval pardubickému mistrovství vše. Teď je čas na delší pauzu, říká

Jan Bacovský po posledním utkání proti Řecku na pardubickém šampionátu

Na vrcholu letošního světového hokejbalu v Pardubicích patřil v českém reprezentačním výběru do party těch nejzkušenějších. Jan Bacovský neprožil v extraligovém dresu hradeckých Pirátů špatnou sezonu a s přispěním velké individuální dřiny se snažil být co nejvíce připravený i k ostře sledovaným zápasům v Tipsport aréně. Čerstvě čtyřiatřicetiletý hráč herně rozhodně nepropadl, jak ale sám přiznává, nedokázal se sejít s ideální formou s hokejkou, proto se mu moc kanadských bodů posbírat nepodařilo.   

Získaný bronz díru po zlatém kovu rozhodně nezalepil, nezastírá Martin Kruček

Martin Kruček v zápase, ve kterém Češi předvedli skvělou otočku proti Indii.

Zažil fantastickou sezonu v extralize, mistrovský titul v Kert Parku totiž ještě podtrhl velkou efektivitou -  v základní části nasbíral osmadvacet a v play-off osmnáct kanadských bodů. Na mistrovství světa se ale už Martin Kruček na střeleckou listinu nezapsal, ovšem ke třetímu místu pomohl čtyřmi asistencemi. Nejen o tom, jak se jemu líbilo precizně připravených deset dní na východě Čech, si můžete přečíst v následujícím rozhovoru. 

Chtěli jsme uspořádat výjimečné mistrovství, přiznává organizátor šampionátu Mašík

Zahájení šampionátu ovládla kapela Vypsaná fiXa, která složila hymnu pro mistrovství světa!

Neutuchající zábava, dech beroucí napínavé duely, kterým přihlížel rekordní počet diváků. Ano, přesně v tomto duchu se neslo nezapomenutelné domácí mistrovství světa v Pardubicích! Ultramoderní Tipsport arena se po 10 dní položila do naprosto profesionálně uspořádané vrcholné hokejbalové akce. „Show, kterou předvedli fanoušci, bylo něco nepopsatelného. Vše do sebe zapadlo jako puzzle,“ praví s velkou radostí jeden z hlavních organizátorů světového šampionátu Radek Mašík.

Jak náročná byla cesta ke zlatu českých hokejbalistek? Pojďme si ji připomenout

Hokejbalistky si oslavu s diváky zaslouženě užívaly.

Je to přesně měsíc. Měsíc od obrovské euforie, kterou odstartovaly české hokejbalistky po vítězném finálovém zápasu. Zapsaly se tím zlatým písmem do historie nejen českého hokejbalu, ale také hlavně toho světového. Už navždy jim bude patřit prvenství z Mistrovství světa z roku 2017, které se navíc uskutečnilo na domácí půdě v Pardubicích. O to větší vzpomínky zůstanou všem účastnicím, protože se dívky mohly hned po skončení finálového utkání podělit o svoji radost s těmi nejbližšími. Pojďme si tak připomenout jejich zlatou cestu.

Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:

ČR muži - leden 2016

ČR muži U20 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U18 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR ženy  28.-29.1.2017 » Kemp (Plzeň)

MISTROVSTVÍ SVĚTA (Pardubice) 1.-10.6.2017

- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Soupiskové rozhraní - administrace klubů

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu