Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Je čest nosit národní dres, natož mít kapitánské céčko, těší Tomáše Zajíčka

Soustředěný Tomáš Zajíček si pro přípravné duely vysloužil kapitánské céčko na hrudi.

Nejstarší juniorská reprezentace hráčů do 20 let se minulý víkend představila v Žilině ve dvou přípravných duelech s úřadujícími mistry světa ze Slovenska. Svěřenci hlavního kouče Maršnera si dokráčeli pro dvě vítězství. Součástí úspěšné prosincové přípravy byl i novopečený kapitán Tomáš Zajíček, který je na celý tým reprezentační dvacítky pyšný. „V obou zápasech jsme byli lepší a po zásluze jsme je vyhráli,“ má jasno forvard z Pardubic. „Bylo ale vidět, že jim pár klíčových hráčů ještě chybí, až na MS se ukáže,“ nelétá zbytečně v oblacích Zajíček.

Osmnáctka míří do Plzně! Nevyšel nám záměr utkání proti Slovensku, mrzí Davídka

Martin Davídek uprostřed v obležení svých svěřenců před startem MS v Anglii v roce 2016.

Týden před Vánocemi se k pořádně výživné přípravě sejde reprezentace hráčů do 18 let, kterou stejně jako juniory do 20 let čeká na začátku července příštího roku mistrovství světa v Kanadě! Svěřenci Martina Davídka zamíří do plzeňského krytého svatostánku, kde se adepti pro dres se lvíčkem na hrudi představí v několika různorodých tréninkových jednotkách a následně odehrají modelové utkání. „Budeme mít 4 tréninky, kde se zaměříme speciálně na obránce a útočníky a nezapomeneme ani na brankáře,“ prozrazuje například v rozhovoru lodivod osmnáctky Davídek.

Dvacítka veze ze Slovenska dva skalpy úřadujících juniorských mistrů světa!

ilustrační foto

Česká hokejbalová reprezentace do dvaceti let má za sebou dva přípravné zápasy ve slovenské Žilině. S ambiciózním domácím týmem si Češi připsali dvě vítězství, v sobotu sice porazili Slováky až po samostatných nájezdech, hned následující den ale zvítězili výsledkem 5:2 a cesta domů tak mohla probíhat ve spokojeném duchu. Juniorské mistrovství světa začne již na začátku července příštího roku v Kanadě a kvalitní příprava byla zajisté prospěšným atributem ke skládání toho nejsilnějšího týmu.

Reprezentace do 20 let míří na přípravný dvojzápas do Žiliny

Česká dvacítka pokračuje pod taktovkou trenéra Maršnera v přípravě na červencové mistrovství světa

Napětí začíná stoupat, v letošním ročníku jde o hodně. Na konci podzimní části se uskuteční ještě jeden přípravný kemp hokejbalové reprezentace do dvaceti let, hráči budou bojovat o místenku na světovém šampionátu, který se uskuteční na začátku července v kanadském St. John. Kvalitu výběru trenérů Milana Maršnera a Jana Donauschachtla prověří v prosincovém dvojzápase tým úřadujícíh juniorských mistrů světa ze Slovenska.

Kandidáty na post lodivoda reprezentačního týmu čeká druhé kolo!

Kdo se asi stane hlavním trenérem reprezentace mužů?

Druhé kolo výběrového řízení na trenéry národních družin žen a mužů se uskuteční v pondělí 11.12.2017 od 17:00 opět v Praze na Strahově. Celý program je rozdělen do dvou bloků. Velká porce „dřiny“ čeká hlavně na trio kandidátů na pozici hlavního kouče mužského reprezentačního výběru. Trenéři se mohou těšit na sérii detailních rozhovorů, ale jak už po prvním kole David Kuna, Jiří Christ i Jiří Mašík prozradili, tak se rozhovory nesou v pozitivní atmosféře. Jak bude vypadat druhé kolo výběrového řízení? Více v článku!

Trénovat reprezentaci? Byla by to obrovská zkušenost k nezaplacení, ví Mašík

Jiří Mašík je také v aktuálním díle Hokejbal TV, kde se rozpovídal o prvním kole.

Jedním z trojice kandidátů ucházející se o volný post trenéra mužské hokejbalové reprezentace je také Jiří Mašík. Trenér dva roky starého extraligového mistra z Pardubic byl z prvního setkání s komisí taktéž spokojený a přiznal, že v případě chopení se kormidla českého výběru, by to pro něho znamenalo maximum a vrchol v trenérské kariéře. V krátkém rozhovoru nám také prozrazuje, co se před výběrovou komisí řešilo.  

David Kuna by přinesl do reprezentace novinky. A lepší komunikaci s hráči, říká

David Kuna bude krátce povídat i v novém díle Hokejbal TV.

Už je to přes dva týdny, co se na pražský Strahov vydala čtveřice kandidátů ucházející se o volné posty reprezentačních trenérů. Mezi trojící kandidátů na post lodivoda mužského národního týmu se nachází i David Kuna, úspěšný trenér, který minulou sezonu získal extraligový titul s Kert Parkem. Pokud by se právě on stal nově vyvoleným, přinesl by do reprezentace několik novinek, jež by ji měly posunout velkým krokem směrem dopředu.

U komise se rozebraly i situace z mistrovství světa, prozradil Karel Manhart

Karel Manhart před kamerou Hokejbal TV, která také na Strahově nechyběla.

Minulou středu proběhlo v Praze první kolo výběrového řízení na nové trenéry reprezentačních celků. Zatímco na ten mužský se přihlásila trojice kandidátů, tak na ten ženský jenom jeden. A to naposledy a obecně v posledních letech hodně úspěšný. Ve své práci by totiž rád pokračoval Karel Manhart, který se pro navázání rozhodl už v létě po skončení zlatého úspěchu v Pardubicích a nyní doufá, že mu zelenou vystaví také novinka v hledání nových lodivodů. 

Trenérská výzva pro Jiřího Christa? Největší a moje poslední, říká po prvním kole u komise

Jiří Christ u mikrofonu Hokejbal TV, kde s ním taktéž uvidíme na konci tohoto měsíce rozhovor.

Ve středu 15. listopadu odpoledne proběhlo v hlavním městě první kolo výběrového řízení na nového trenéra české hokejbalové reprezentace. O volný post u mužského výběru se z tria kandidátů uchází také Jiří Christ, který měl ze všech trenérů do Prahy nejdelší cestu. Kouč Opravy ale i tak neodcházel od expertní komise se špatným dojmem a v krátkosti se také rozpovídal o tom, jaké měl z prvního sezení pocity.

Na Strahově proběhlo první kolo výběrového řízení trenérů reprezentace!

Výběrová komise začala s prvním kolem výběrového řízení.

Po konci mandátu trenérského štábu české ženské a mužské hokejbalové reprezentace je v plném proudu výběr nových, či staronových koučů. Ve druhém zmiňovaném případě totiž obhajuje svůj post u ženského týmu pouze v posledních letech více než úspěšný Karel Manhart. To mužská část bude mít už jistě zcela nový realizační tým, na předchozí medailovou práci by totiž rádi navázali hned tři přihlášení kandidáti. Zmiňovaná čtveřice se ve středu odpoledne sešla v hlavním městě, na Strahově je totiž čekalo první kolo výběrového řízení!

Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:

ČR muži - leden 2016

ČR muži U20 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U18 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR ženy  28.-29.1.2017 » Kemp (Plzeň)

MISTROVSTVÍ SVĚTA (Pardubice) 1.-10.6.2017

- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Soupiskové rozhraní - administrace klubů

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu