Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Působím jako šatnový šašek, říká se smíchem o své roli v reprezentaci Němcová

Kateřina Němcová (druhá zprava) je nově členkou realizačního týmu dívek U16.

Do nové role se velmi rychle dostává obránkyně reprezentace žen Kateřina Němcová. Přijala nabídku na trénování výběru dívek U16, nad kterou neváhala ani vteřinu. I nadále se však připravuje jako hráčka na blížící se Mistrovství světa v Košicích, kde budou mít svěřenkyně hlavního kouče úřadujících mistryň světa Karla Manharta těžký úkol. Němcová je však podle svých slov připravena poprat se o každý centimetr hřiště!

Zástupci hokejbalu se zúčastnili semináře ČOV! Byl velmi prospěšný, těší Bílého


Jan Mühlfeit patří mezi světoznámé a uznávané kouče.

Zástupci hokejbalu byli přizváni na seminář s věhlasným a světoznámým stratégem, koučem a mentorem v podobě Jana Mühlfeita v rámci rozvíjející se spolupráce s Českým olympijským výborem! Včetně jednoho trenéra se nesmírně zajímavého semináře zúčastnil i člen národního týmu mužů Jan Bílý, a nejen pro něho, ale pro celý hokejbal se jedná o velkou čest.Seminář byl v podstatě o pracování se silnými stránkami jednotlivců a talentu,“ prozrazuje Bílý. „Byl určitě hodně prospěšný a vážím s toho, že jsem ho mohl absolvovat,“ těší jednoho z nejlepších českých hokejbalistů.

Juniorky pokračují v přípravě! Zaměříme se i na teambuilding, prozrazuje Davídek

Juniorky do 18 let se na začátku roku představili na několika chlapeckých turnajích.

Již tento víkend 20. – 21. dubna vyrazí talentované hokejbalistky kategorie U18 na soustředění do Prachatic. Zde se pod taktovkou hlavního kouče Martina Davídka budou zaměřovat na základní herní systémy a dojde i na důležité stmelování party před startem premiérového Světového poháru v České Třebové a Litomyšli, který odstartuje již za 72 dní! „Stavět budeme na disciplíně, bojovnosti, obětavosti. Budeme pracovat hodně s obránkyněmi, abychom měli moderní, konstruktivní beky, a ne odpalovače míčků,“ rozpovídal se v rozhovoru Martin Davídek.

Přípravy juniorského mistrovství světa 2020 ve švýcarském Vispu odstartovaly!

Ve švýcarském malebném městě Visp se za rok uskuteční další juniorské mistrovství světa.

Talentovaní hokejbalisté kategorií U18 a U20 se 24. - 28. června v roce 2020 sjedou do malebných švýcarských měst v podobě Vispu a Raronu. Zde navíc vyrostou zbrusu nové multifunkční arény sloužící primárně pro zápasy ledního hokeje. Aby tato vrcholná mezinárodní sportovní akce byla vzrušující událostí nejen pro celý region, byly jednotlivé organizační úkoly rozděleny více než 30 osobám. V čele organizačního výboru stanul René Dirren a Viktor Borter, dva zkušení vedoucí pracovníci, kteří řídí organizační výbor jako prezidenti, kteří jsou podporováni Sébastienem Picem - generálním tajemníkem OV.

Když se to nevydaří, budeme pochopitelně zklamané, nezastírá Rullová

Michaela Rullová na mistrovství v Pardubicích dovedla Češky ke zlatým medailím.

Do startu mistrovství světa v Košicích zbývají tři měsíce! S největšími ambicemi budou, co se týče ženských družstev, opět cestovat Kanaďanky, Američanky, opomenout nesmíme ani domácí Slovenky, ale především také české reprezentantky. Vždyť to jsou právě ony, které v Pardubicích ukořistily premiérové zlaté medaile a z Košic by si chtěly odvážet pochopitelně úplně ty stejné. „Budeme se o zlato rvát, čekají nás však nesmírně složité zápasy,“ uvědomuje si kapitánka z Pardubic Michaela Rullová, jež by měla patřit k tahounkám týmu.

Světový šampionát v Košicích zná účastníky! Na muže čeká supertěžká skupina

Vrátí Češi týmu USA porážku z předchozího MS v Pardubicích?

Vrchol letošní sezony v podobě mistrovství světa na Slovensku v Košicích vypukne za 92 dní! Od 14. do 22. června se v košické hokejové multifunkční Steel Aréně budou prohánět dva národní celky České republiky. Ženy budou útočit na obhajobu titulu mistryň světa, mužská družina se chce po více jak sedmi letech opět probojovat na samotný vrchol! Svěřenci hlavního kouče Jiřího Mašíka to ale nebudou mít ani trochu jednoduché. Hned v základní část na ně čeká kolos největšího formátu v podobě domácího Slovenska, výběr USA, či neustále se zlepšující Finsko. Na ženy čeká neúprosný program pěti nebo šesti zápasů a následného semifinále, které rozhodne o úspěchu či neúspěchu celého turnaje.

Letos seniorský, příští rok juniorský šampionát. Práce bude stejně, říká Maršner

Milan Maršner vedl úspěšnou dvacítku na posledním MS v Kanadě! Teď vede celý reprezentační úsek.

Svoji dlouholetou a velice úspěšnou trenérskou praxi Milan Maršner minulý rok alespoň na chvíli odsunul na nepatrně vedlejší kolej. S velkou energií a úsilím se totiž vrhl do zcela nové nabídnuté pozice v podobě vedoucího celého reprezentačního úseku. Jeho práce obnáší mnoho a především se jedná o něco nového. Kouč, který dovedl na loňském kanadském juniorském šampionátu český výběr do dvaceti let k historickým zlatým medailím, nyní tak čelí nové výzvě. Zároveň ale „svůj“ kladenský klub úplně neopustil, posunul se totiž do podobné role, kterou zastává u reprezentací a začal se věnovat už pouze mládežnickým výběrům. V zajímavém rozhovoru prozrazuje Maršner i to, jak vidí ambice českých výběrů na nadcházejícím mistrovstvím světa v Košicích! 

Další ženský kemp byl opět hodně vydatný, spokojeně hodnotí trenér Manhart

Karel Manhart je hodně úspěšným koučem ženských českých hokejbalistek.

Ženská hokejbalová reprezentace, stejně jako ta mužská, už podstatě začíná vyhlížet konečnou přípravu před nadcházejícím letním mistrovstvím světa. Výběr kolem kouče Karla Manharta se zatím naposledy sešel necelé dva týdny nazpět a nutno podotknout, že pro hráčky se jednalo asi o jedno z nejnáročnějších soustředění za celý prozatímní cyklus před Košicemi. Dřina ale k finální pozvánce neodmyslitelně paří a realizační výběr už v hlavě začíná mít kostru týmu i hráčky, které by na hřišti taktéž neměly chybět. 

Kondiční soustředění reprezentace žen: Ani letos trenéři nezklamali, usmívá se Palová

Tereza Palová (druhá zleva) bojuje již o svoji pátou nominaci na MS.

Reprezentace žen má za sebou další těžkou přípravu. O uplynulém víkendu absolvovala dvoudenní kondiční přípravu, která byla zakončená turnajem v Přelouči. I tentokrát si trenéři připravili pro hráčky noční trénink, aby si prověřili jejich chování pod tlakem a za těžkých podmínek. Stálicí v reprezentačním týmu je Tereza Palová, která bojuje o svoje již páté mistrovství světa. Čtyřiadvacetiletá útočnice prozradila nejen, jak moc byl víkend náročný, ale i to, jak zvládá přípravu s ukončením vysokoškolského studia.

Konfrontace reprezentace žen a juniorek skončila na Challenge Cupu remízou!

Juniorky dokázaly se staršími kolegyněmi udržet krok a remízovaly s nimi 0:0.

Jak je již tradicí, i v letošním roce se v únoru v Přelouči uskutečnil Challange Cup. Letošního ročníku se zúčastnilo pět celků, jediným nereprezentačním byli Ježci z Heřmanova Hradce, kteří v silné konkurenci obsadili třetí místo. Z vítězství se radoval červený výběr talentovaných hráčů do čtrnácti let. Reprezentace žen brala stříbrnou příčku, jejich mladší kolegyně pak pátou. Vzájemné měření sil však skončilo remízou.

Partneři českého hokejbalu