Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Šestnáctka startuje přípravu na Světový pohár! Hráči se sejdou v Dobřanech

Reprezentace U16 vybojovala letos v červenci na Světovém poháru bronz.

Reprezentace hráčů do 16 let nemá mnoho času na přípravu, protože se další Světový pohár uskuteční již příští rok podle všeho na přelomu června a července, takže stejně jako v letošním roce. Destinací budou východočeská města v podobě České Třebové a Litomyšle. Hlavní kouč šestnáctky Jiří Christ pozval se svým realizačním týmem na první soustředění nového cyklu přes 30 hráčů, kteří ukáží svůj um na dvoudenním soustředění v Dobřanech, jež se uskuteční již tento víkend 15. – 16.12. „V průběhu soustředění máme v plánu se zaměřit hlavně na to, jak jsou jednotliví adepti vyspělí v herních činnostech a taky jaká je jejich fyzická kondice,“ prozrazuje v rozhovoru Christ.

Chci reprezentovat svou vlast! zdůrazňuje nejproduktivnější Čech ve Švýcarsku Kolařík

Jakub Kolařík táhne švýcarské Martigny, což prokazuje i v produktivitě.

Podzimní část je v České republice dávno u konce, ve Švýcarsku ale zbývá odehrát ještě několik duelů, než se tamní nejvyšší hokejbalová soutěž uloží k zimnímu spánku. Z českých krajánků září v zemi helvétského kříže nejvíce plzeňský odchovanec Jakub Kolařík, který se těsně před koncem podzimní části drží na 6. místě kanadského bodování celé soutěže. Jak to má se životem ve Švýcarsku? „Na jednu stranu mě to domů láká - rodina, přítelkyně, přátelé, na druhou stranu bych rád zůstal ještě alespoň rok tady, ale to jen za určitých podmínek,“ upozorňuje mimo jiné Kolařík.

Pozvali jsme hráčky, u kterých chceme vidět, jak na tom jsou, říká Manhart

Reprezentaci žen čeká obhajoba titulu.

Příští rok bude pro ženský reprezentační tým ve znamení obhajoby světového titulu, který navíc vybojoval na domácí půdě. Svoji přípravu na MS, které se uskuteční v roce 2019 na Slovensku v Košicích, začnou hráčky o víkendu 15. – 16. prosince. Realizační tým vedený Karlem Manhartem si pozval do Plzně dvacet hráček do pole a tři brankářky. Na všechny čekají tři tréninkové jednotky a jedno utkání proti chlapcům z kategorie U14.

Program byl opravdu pestrý, zaujala mě filosofie akademie, byl nadšený Maršner

Sportovci mají v akademii Red Bull ten nejlepší profesionální komfort.

V minulém týdnu se vedoucí úseku reprezentace Milan Maršner vydal s hlavním trenérem seniorského národního týmu do profesionální akademie Red Bull v Salzburgu. Kouč nedávných juniorských mistrů světa hráčů do 20 let byl z prostředí a celkové koncepce akademie v Rakousku nadšený a je přesvědčen, že se určité prvky dají implementovat i do hokejbalového prostředí. „Jednotné vnímání myšlenky výchovy mládeže a vybrané tréninkové postupy, které jsou již také ve vybraných hokejových a fotbalových akademiích,“ má jasno vedoucí úseku reprezentačních celků Milan Maršner.

Akademie v Salzburgu? Vše je propracované do detailu, prozrazuje Jiří Mašík

Akademie Red Bull nevychovává jen výborné sportovce, ale i slušné, vzdělané lidi!

V minulém týdnu s vedoucím úseku reprezentace Milan Maršner vydal s hlavním koučem seniorského reprezentačního A týmu Jiřím Mašíkem na stáž do profesionální sportovní akademie Red Bull Salzburg. Na vlastní oči viděli špičkové nejen sportovní vybavení, avšak i samotné tréninky, přístup hráčů a úžasnou klubovou filozofii. Několik prvků především v přístupu hráčů a trenérů by se dalo implementovat i do hokejbalového prostředí. „Naučit děti chodit za „barák“, nechat je hrát samotné, aby rozvíjely kreativitu a musely si poradit s různými problémy,“ má jasno lodivod pardubického Autoskla a české reprezentace Jiří Mašík.

Hokejbal na rádiu IMPULS! Předseda svazu se rozpovídal o našem sportu

Martin Komárek byl hostem pořadu Tajemství úspěchu.

Hostem pořadu rádia IMPULS „Tajemství úspěchu“ byl předseda Českomoravského hokejbalového svazu Martin Komárek. Rozpovídal se o přílivu medailí z hokejbalových světových šampionátů seniorských i mládežnických kategorií v posledních letech. V článku naleznete odkaz na video rozhovor, v němž uvidíte, o čem všem byla řeč. Hokejbal patří k nejúspěšnějším kolektivní sportům v České republice a dělá naší zemi nemalou čest.

Talentovaní hokejbalisté do 14 let se těší na první soustředění letošní sezony

Talentovaní hokejbalisté kategorie U14 se pravidelně účastní rozvojových kempů.

V neděli 25. listopadu se téměř po konci všech soutěží v podzimní části uskuteční první přípravný kemp reprezentace hráčů do 14 let. Nadaní hokejbalisté zavítají do Svítkova, kde se o zhruba devadesátku hráčů bude starat široký realizační tým včetně asistenta hlavního trenéra Jakub Třináctý. „Jedním z cílů těchto úvodních kempů je seznámit se s co možná nejvyšším počtem mladých talentovaných hráčů,“ prozrazuje stále aktivní gólman pardubického Autoskla a trenér extraligových dorostenců.

Předseda ČMSHb se pro rádio IMPULS rozpovídá o hokejbalu

Rádio Impuls poctí svojí návštěvou předseda ČMSHb Martin Komárek.

Nejúspěšnějším kolektivním sportem je v České republice hokejbal. V podstatě z každého světového šampionátu vozí reprezentace mužů, žen i mládeže pravidelně medaile. Naposledy se tak stalo na červencovém mistrovství světa v Kanadě, kde družina hráčů do 20 let získala titul mistrů světa po 16 letech! V dnešním pořadu „Tajemství úspěchu“ si o tom od 18:00 popovídá Alan Hejma s předsedou Českomoravského hokejbalového svazu Martinem Komárkem. Ten široké veřejnosti popíše pro rádio IMPULS i pravidla hokejbalu.

Nově se formující reprezentace hráčů do 16 let žádá o doporučení hráčů pro kempy

Reprezentační šestnáctka na minulém Světovém poháru v Přerově a Zlíně vybojovala bronzové medaile.

Již příští rok po konci letošního ročníku se opět v České republice uskuteční Světový poháru hráčů kategorie U16. Trenéři národního týmu šestnáctiletých hokejbalistů tak ani na vteřinu neváhají a chtějí se pustit do tvrdé dřiny tak, aby byli na historicky druhý Světový pohár této mládežnické kategorie naplno připraveni. Všechny hokejbalové kluby se tak mohou podílet na výběru těch nejlepších adeptů pro národní dres. Doporučení lze zasílat do 11. listopadu, více informací poskytuje v článku v oslovujícím dopise hlavní kouč Jiří Christ a jeho asistent Jan Falař.

Blog: Mládí vpřed, Češi se na světové scéně neztratí, netřeba ale přeceňovat

Tomás Kudela v popředí se v Žilině představil jako stěžejní komplexní lídr.

O svátečním víkendu při oslavách 100 let od vzniku Československé republiky se národní tým mužů vydal za dobrodružstvím do Žiliny, kde 27. – 28.10. sehrála dva přípravné zápasy s úřadujícími mistry světa ze Slovenska z posledních tří světových šampionátů za sebou. Trenéři reprezentace před přípravou na mistrovství světa v Košicích, jež se uskuteční v polovině června příštího roku, se museli vyrovnat s rekordním počtem devíti omluvenek. Pozváno nakonec bylo kvarteto talentovaných juniorských mistrů světa z nedávného šampionátu v Kanadě a národní družina se rozhodně neztratila.

Partneři českého hokejbalu