Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Hlasování o nejlepší dres pro národní tým na MS v Košicích se chýlí ke konci!

V hlasování fanoušků zatím vítězí bílá s modrou variantou.

Od pondělí 8. října můžete na oficiální facebookové stránce redakce hokejbal.cz hlasovat pro z vašeho pohledu nejhezčí národní dres, v němž by měla česká hokejbalová reprezentace mužů a žen startovat na červnovém mistrovství světa v Košicích na Slovensku. Hlasování končí už zítra 15. října, tak neváhejte a zapojte se do výběru nejlepší varianty pro reprezentační dres. Připraveno bylo hned několik grafických verzí, ve vítězné variantě by se pak mužský a ženský národní tým měl představit na mistrovství světa v červnu 2019. Z lidí, kteří budou hlasovat pro vítěznou variantou, pak vylosujeme jednoho výherce, jenž obdrží originální reprezentační dres s vlastní jmenovkou a věnováním!

Podílejte se na výběru reprezentačních dresů pro šampionát v Košicích!

Jakou variantu dresů obléknou reprezentanti na MS v Košicích?

Od pondělí 8. října až do následujícího pondělí 15. října můžete na oficiálních facebookových stránkách redakce hokejbal.cz hlasovat o nejlepší možnou variantu reprezentačních dresů z vašeho subjektivního pohledu. Připraveny byly čtyři grafické verze, ve vítězné variantě se pak mužský a ženský národní tým představí na mistrovství světa v červnu 2019 na Slovensku v Košicích. Z lidí, kteří budou hlasovat pro vítěznou variantou, pak vylosujeme jednoho výherce, jenž obdrží originální reprezentační dres s vlastní jmenovkou a věnováním!

Národní tým se představí proti Slovensku v Žilině! Chceme vyhrát, hlásí Mašík

Nově se tvořící národní družina na sobě už delší dobu poctivě dře.

Česká hokejbalová reprezentace se od pátku 26.10. bude až do neděle 28.10. prohánět v krytém hokejbalovém svatostánku v Žilině. Zde se původně měl uskutečnit přípravný mezinárodní turnaj na mistrovství světa v Košicích. Reprezentační družina se ale nakonec utká ve dvou duelech se Slovenskem, v nichž se představí s dvaceti hráči v poli a dvěma východočeskými gólmany. „Bereme dva brankáře, protože je chceme vidět v zápřahu, aby každý odchytal třeba dva zápasy,“ vysvětluje mimo jiné v rozhovoru hlavní kouč národního týmu Jiří Mašík.

„Veteráni“ míří na Bermudy! Konkurence bude veliká, nepochybuje Komůrka

Národní výběr Masters se pravidelně v rámci příprav účastní turnajů, jako například v Dobřanech.

Start mistrovství světa kategorie Masters se už nezadržitelně blíží. Od 25. září se v přenádherném prostředí bermudských ostrovů budou prohánět hokejbalisté z 12 národních výběrů. Na šampionátu, jenž bude probíhat do 30.9., se představí i česká hokejbalová reprezentace. Ta se v základní šestičlenné skupině střetne s domácím týmem Bermud, Kanadou, USA, Itálií a dojde i na derby se Slovenskem. „Nikdy jsem neměl rád „velkohubá“ prohlášení, ale zase nelze naopak pokrytecky tvrdit, že se jedeme jen zúčastnit. Chceme se zkusit protlačit do čtvrtfinále,“ hlásí odhodlaně útočník národního výběru Masters Libor Komůrka.

Mistrovství světa kategorie Masters vypukne za 21 dní na Bermudách!

V tomto krásném oceánském prostředí se na konci září budou prohánět hokejbalisté kategorie Masters.

Od 25. do 30. září se v atraktivním tropickém prostředí Bermud budou prohánět ti nejlepší hokejbalisté na světě kategorie Masters. Na veteránském mistrovství světa se celkem představí 12 národních týmů, včetně toho českého, který se může těšit na konkurenci dvou slovenských výběrů, dvou kanadských týmů, dva celky složili také hráči ze Spojených států amerických, zbylé patero mančaftů pochází z domácího souboru Bermud, do jejichž krásného prostředí v obklopení Atlantského oceánu dorazí i výběr Itálie, Rakouska, Řecka či Portugalska!

Je vidět, že český hokejbal je na velmi vysoké úrovni, praví s obdivem Martin Netolický

Martin Netolický v obležení úspěšných reprezentantů z Pardubického kraje.

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický pozval v pondělí 27. srpna veleúspěšné mládežnické reprezentanty z východních Čech a po zásluze je ocenil za perfektní reprezentaci nejenom jeho kraje. Juniorští mistři světa do 20 let z kanadského St. Johns měli na slavnostním setkání hned osm zástupců, mezi nimiž nechyběl nejlepší brankář světového šampionátu Michal Novák z Letohradu či střelec vítězné finálové branky proti Kanadě Matěj Štefka z Poličky. Dorazily i juniorské mistryně světa z Přerova či vicemistři světa hráčů do 18 let z Kanady. „Jsou to jednoznačně skvělé výsledky,“ obdivoval hokejbalisty Martin Netolický.

Chceme do play off, hlásí nejlepší obránce Českého poháru Tomáš Chyba z Mostu

Tomáš Chyba si povedenými výkony vybojoval cenu pro nejlepšího obránce na Českém poháru v Jičíně.

Minulý víkend 25. – 26.8. se na zimním stadionu v Jičíně uskutečnila po reprezentačním soustředění další velká akce v podobě Českého poháru. Na něm se představily týmy z různých výkonnostních skupin, těm nakonec podruhé za sebou vládl extraligový Hradec Králové. Ani Most se však na předsezónním turnaji neztratil, když prohrál jediný zápas, a to v semifinále s Opavou až po nájezdech. Severočeši nakonec vybojovali bronzové medaile a jejich tahoun Tomáš Chyba uzmul cenu pro nejlepšího beka. „Mým cílem je dostat se do zakládní sestavy na MS v Košicích,“ prozrazuje v rozhovru před startem nového ročníku člen širšího reprezentačního kádru.

Kluci fungovali jako tým, těší po reprezentačním soustředění kouče Mašíka

Širší výběr seniorské reprezentace zakončil soustředění na oslavách letohradského hokejbalu.

Nově se tvořící národní tým připravující se na mistrovství světa v Košicích, od středy 15. srpna až do neděle 19. srpna podstoupil náročné soustředění, jehož naprostá většina probíhala v Jičíně a na závěr se reprezentační družina přesunula na oslavy 30 let od založení SK Hokejbal Letohrad. „Vše měli perfektně připravené, o nás se postarali skvěle a jsme rádi, že jsme se této akce mohli zúčastnit,“ smeká klobouk hlavní kouč seniorské reprezentace Jiří Mašík, jenž své svěřence vedl na kempu celkem do pěti přípravných bitev. „Všechny zápasy splnily svůj účel,“ kvituje Mašík.

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům úspěšných mládežnických reprezentací!

Na úspěšném tažení juniorských reprezentací se podílelo mnoho partnerů, hráčů a funkcionářů.

Na přelomu června a července se nejdříve v Přerově a Zlíně uskutečnil premiérový Světový pohár juniorek do 20 let a chlapců do 16 let. České juniorky vybojovaly v nabité konkurenci premiérový světový titul, hráči národního týmu U16 se pak těšili ze zisku bronzových medailí. Nejmladší reprezentace na Světovém pohárů hráčů do 15 let se pak umístila na 7. příčce z deseti celků. Následovalo červencové mistrovství světa hráčů do 18 a 20 let. Nejstarší juniorská družina si po 16 letech dokráčela na kanadské půdě pro titul mistrů světa. Osmnáctka se v nesmírně silné konkurenci probojovala až do finále, po němž brala stříbrné medaile. Děkujeme všem, kdo přispěl k těmto nesporným úspěchům!

Pražské KOVO potrápilo reprezentaci, i tak se ale radovala z druhého vítězství

Pražské KOVO se stalo reprezentačnímu celku nepříjemným soupeřem.

Hráči širšího výběru národního týmu se druhý den na soustředění v Jičíně rozhodně nenudili. Čekal je totiž čtvrteční dopolední trénink a následná mentální příprava se specialitou tohoto oboru Viktorem Kusteinem. Následoval večerní v pořadí druhý přípravný duel, k němuž na zimní stadion do pohádkového města loupežníka Rumcajse dorazilo extraligové KOVO z hlavního města. Pražané byli reprezentačnímu celku více než vyrovnaným oponentem, o čemž svědčí jejich vedení po dvou třetinách 3:2! Svěřenci Jiřího Mašíka ale v závěrečné části zabrali a ovládli i pětiminutové prodloužení.

Partneři českého hokejbalu