Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Skvělá parta se zlatou tečkou! Padlo to tam a vypukla euforie, vzpomíná Lucie Rejlová

I Lucie Rejlová měla po obdržení zlatého kovu obrovskou radost.

V roce 2015 se našemu ženskému hokejbalovému výběru povedlo proklouznout ve Švýcarsku do finále. Tehdy to skončilo sice stříbrnými medailemi, i tak to ale byl historický úspěch. Střih. Skoro přesně o dva roky později se Češkám povedlo před fantastickým domácím publikem totéž, ovšem už se zlatou tečkou! A nechyběla u toho znovu ani hradecká obránkyně Lucie Rejlová. Zakrátko dvaadvacetiletá hráčka se stala za poslední roky jednou ze stálic defenzivních řad a svůj um nyní ukázala i nedaleko svého domova. „Nezapomenutelný úspěch,“ usmívá se sympatická hráčka, která se nenechala vyřadit ani zraněním ramene. 

Jel si jenom pro zlato. Zklamání bude trvat dlouho, má jasno Radim Štěpáník

Radim Štěpáník nasbíral v základní skupině přes šest bodů.

Stal se z něho jeden z brankových tahounů českého mužstva na mistrovství světa v Pardubicích. Radim Štěpáník byl však i přes zisk bronzové medaile hodně zklamaný, jelikož jeho jednoznačný cíl byl ten nejvyšší. O ten však náš mužský výběr těsně nemohl zabojovat, když mu v semifinále vystavilo stopku Slovensko, které tak pro kladenského útočníka určilo, že ze šampionátu bude po výsledkové stránce ještě nějakou chvíli zklamaný. 

Bylo o nás postaráno jako o profesionály! zdůrazňuje nejmladší reprezentant Peschout

Soustředěnost Richarda Peschouta byla na šampionátu na té nejvyšší úrovni.

Jeden z nejtalentovanějších mladých hokejbalistů se po juniorském šampionátu v Anglii dočkal prakticky hned poté pozvánky i do seniorské reprezentace, kde si vybojoval místo v základní sestavě na domácím mistrovství světa v Pardubicích! Richard Peschout, jenž v loňském ročníku bojoval v dresu extraligové Elby z Ústí nad Labem, pokukuje po dráze profesionálního hokejisty v Jihlavě, avšak hokejbal hraje opravdu ve své každé volné chvíli. Jaký dojem má srdcař plnící veškeré pokyny trenérů ze svého premiérového šampionátu dospělých?

Reprezentace U14 srazila v Plzni na kolena kanadský výběr! Nakonec získala bronz

Reprezentace U14 předvedla na mezinárodním turnaji kvalitní výkony.

Minulý víkend 16. – 18.6 se v plzeňské kryté hokejbalové hale uskutečnil mezinárodní turnaj Pilsen Cup, na němž se představila i družina talentovaných českých mladíků řadící se do českého výběru kategorie U14. Po pozvolnějším rozjezdu si reprezentační tým závěrečný den vyšlápl na kanadský celek West Coast Express, jenž na turnaji obhajoval vítězství! Čtrnáctka ale nakonec směřovala „pouze“ do utkání o bronzové medaile, kde udolala domácí Plzeň a stala se tak nejlepším českým celkem na turnaji. Titul braly po srdnatém výkonu ve finále slovenské Gajary.

„Staří známí“ Smiter Kaila a Václav Toman se po osmi letech znovu potkali!

Na dvou MS v Plzni a v Pardubicích si Václav Toman notoval se Smiterem Kailou.

„Hokejbal jako součást života od roku 1975.“ K tomuto vyjádření nezdolného hokejbalového srdcaře Václava Tomana z Třemošné asi není co dodat. Proč ale píšeme právě o tomto nadšeném hokejbalistovi a trenérovi mládeže? Poutá totiž zajímavým příběhem, který se točí kolem týmu Indie a jeho hvězdného plejera. Václav Toman se již v roce 2009 v Plzni setkal s hokejbalovou legendou, která reprezentovala v minulosti i Kanadu. Smiter Kaila se svým „kumpánem“ opět sešel letos na dalším šampionátu v České republice, tentokrát v Pardubicích.

Špičkový lékař Pavel Holeka na pardubickém mistrovství nemusel řešit vážnější poranění

MUDr. Pavel Holeka se pravidelně stará o pardubické hokejisty.

Skvělá organizace a zabezpečení turnaje, to není jenom o vizuální stránce, ale také o servisu pro hráče. Ten měli v Pardubicích plejeři z celého světa také na nejvyšší možné úrovni. K dispozici na konzultace a případné zákroky byl totiž MUDr. Pavel Holeka, který mimo jiné působí u pardubického hokejového Dynama a ve svém oboru je velkým specialistou.

Šampionát v Pardubicích byl extra povedený, mají jasno Kubeš s Rejtharem

V Plzni mladíčkem, v Parudbicích mazákem, aneb Pavel Kubeš na domácích MS!

Pokračuje druhý díl zaměřený na hokejbalové „mohykány“, kteří zažili dvě domácí mistrovství světa v Plzni v roce 2009 a letos v Pardubicích! Kapitán Pavel Kubeš patřil před osmi lety mezi benjamínky národního mužstva, Tomáš Rejthar naopak mezi zkušené pilíře zadních řad, stejně jako před necelými dvěma týdny v Pardubicích. Jak oba vzpomínají na dva vrcholné domácí turnaje? Jedno je jisté, jak světový šampionát v Plzni, tak v Pardubicích, byl legendární!

Nevěřil, že by bronz mohl slavit přímo z branky. Byl to trochu šok, přiznává Jirotka

Jan Jirotka (vpravo) při české hymně společně se spoluhráči.

Z pozice brankářské trojky, do které se v průběhu mistrovství jinak kladenský Jan Jirotka dostal, už zřejmě nepočítal s tím, že by se mohl v posledních zápasech dostat alespoň na střídačku, čili krýt záda jednomu ze svých brankářských kolegů. I nešťastná situace ho ale do posledního zápasu nakonec do brankářské dvojky dostala, ovšem tím pro něho šampionát rozhodně nekončil. Po první řecké střele ve třetí periodě se poranil Šimara a Jirotka tak nakonec musel na doslova poslední chvíli zaskočit do české svatyně, kterou však v nejdůležitější části turnaje už dokázal bezpečně do konce zápasu ohlídat.

Pamětníci domácích šampionátů: Fanoušci? Bomba! Hlásí Pospíšil s Bacovským

Jan Pospíšil patřil v Pardubicicíh vlevo ke zkušeným bekům, v Plzni byl mladou střelou.

Na nedávno skončeném velkolepém domácím mistrovství světa v Pardubicích se představilo hned kvarteto úspěšných reprezentantů, kteří stáli u zisku titulu mistrů světa na světovém šampionátu v Plzni v roce 2009 a u bronzového výtěžku letos v Pardubicích. V prvním díle jsme vyzpovídali energického obránce Jana Pospíšila, který si z Pardubic odvezl cenu pro nejlepšího beka a velezkušeného bleskově rychlého útočníka Jana Bacovského. Jak oni vzpomínají na oba domácí šampionáty?

Špatný došlap a konec. Na střídačce to byly strašné nervy, přiznává Vlasák

Lukáš Vlasák zvedá nad hlavu pohár za třetí místo!

Necelé tři zápasy stihl odehrát pro něho doslova na domácím šampionátu urostlý bek Lukáš Vlasák. Právě on totiž patří mezi hráče z regionu, ba dokonce z Pardubic a mistrovství světa v Tipsport aréně tak pro něho mělo o to větší váhu. Jeho podstatné účinkování v desetidenním hokejbalovém maratonu však skončilo po pár zápasech nešťastným došlapem, k českému úspěchu i tak ale dokázal přispět alespoň dvěma asistencemi a zaslouženě mu tudíž také patří bronzový kov!  

Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:

ČR muži - leden 2016

ČR muži U20 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U18 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR ženy  28.-29.1.2017 » Kemp (Plzeň)

MISTROVSTVÍ SVĚTA (Pardubice) 1.-10.6.2017

- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Náborové projekty ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu