Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Jedeme to vyhrát! hlásí odhodlaně před premiérovým Světovým pohárem Manhart

Karel Manhart by chtěl stejně jako v loňském roce i letos dovést svůj tým ke zlatu.

Stejně jako v loňském roce i v tom letošním se postaví na střídačku největší hokejbalové akce pro hráčky ženského pohlaví Karel Manhart. Ten se svým realizačním týmem vybral konečnou nominaci pro Světový pohár Juniorek U20, jenž odstartuje už 28. června v Přerově. Podle Manhartových slov jsou hráčky připravené a zdravě namotivované porvat se o nejcennější kovy. Tým může spoléhat na zkušenost hned několika hráček, které jsou majitelkami zlata z MS žen 2017!

Realizační tým Juniorek U20 zveřejnil konečnou nominaci na Světový pohár!

Juniorky mají za sebou poslední kemp, na kterém se dozvěděly konečnou nominaci.

Svoji konečnou nominace na blížící se Světový pohár znají už také Juniorky U20. Na posledním kempu, který se uskutečnil o víkendu, vypadla z finální nominace ještě dvě jména, která jsou dále vedena jako náhradnice. Jinak realizační tým v čele s Karlem Manhartem ukázal na dvě brankářky a celkem jednadvacet hráček do pole. Celý tým se sejde v Přerově v úterý 26. června, a do turnaje pak vstoupí o dva dny později utkáním proti Velké Británii. Již brzy Vám přineseme rozhovor s hlavním trenérem.

Osmnáctka pokračuje v přípravě na MS, zaměříme se na systémové věci, říká Davídek

Martin Davídek patří ke zkušeným hokejbalovým dirigentům. Uspěje s osmnáctkou na MS v Kanadě?

Tento víkend bude na hokejbalové mapě opět pořádně rušno, a to i díky přípravným soustředěním mládežnických reprezentací na mistrovství světa. Reprezentace hráčů do 18 let se od soboty 16.6 do neděle 17.6. bude pilně připravovat na šampionát v Kanadě na zimním stadionu v České Třebové. Trenéři vzali na kemp i náhradníky pro vrcholnou světovou akci, jež vypukne na začátku července. „Zaměříme se zejména na systémové věci, jako je založení útoku, přechod středního pásma a organizaci hry v útočném a obranném pásmu,“ vypočítává lodivod národní družiny Martin Davídek.

Reprezentace hráčů do 15 let zná složení pro Světový pohár!

Budou se hráči reprezentace do 15 let radovat v Přerově z úspěchu?

Světový pohár v Přerově a ve Zlíně se nezadržitelně blíží. Vrcholná světová akce se uskuteční 28.6 – 1.7. a do boje se ve velmi silné konkurenci vrhne i národní tým hráčů do 15 let. Trenéři Falař s Vychytilem vsadili na osvědčené hráče, kteří prošli reprezentační čtrnáctkou a věří, že mohou překvapit nejednoho favorita. „Věk je jenom číslo, pokud budeme správně dodržovat taktické pokyny, jsem přesvědčen, že můžeme potrápit nejednoho soupeře,“ pevně věří hlavní kouč reprezentační patnáctky Jan Falař.

Neznáme sílu soupeře, pro úspěch v Kanadě ale uděláme vše! hlásí Šimon Moravec

Šimon Moravec stíhá jak finále CROSSDOCK Extraligy, tak i finále Extraligy staršího dorostu!

Talentovaný dorostenec pardubického Autoskla Šimon Moravec (18 let) aktuálně zápolí se svými souputníky ve finále CROSSDOCK Extraligy proti pražskému Kert Parku. Člen reprezentační dvacítky připravující se na červencové mistrovství světa v Kanadě si svými perfektními výkony vybojoval stabilní místo v kádru Jiřího Mašíka a napomáhá více než trápit velkého favorita na titul v podobě obhájců z Lužin. „Když budeme dodržovat taktiku, můžeme uspět,“ pevně věří vytáhlý bojovný útočník Autoskla Šimon Moravec.

Jakub Laurinc už pokukuje po MS v Kanadě: Strach z létání nemám, usmívá se

Jakub Laurinc táhne mladší dorostence Suchdolu k velkému úspěchu!

Reprezentační osmnáctka se na juniorském mistrovství světa v Kanadě (4. – 8.7.2018) bude moci mimo jiné spolehnout i na ofenzivního beka jihočeského Suchdolu nad Lužnicí Jakuba Laurince. Na toho tento víkend čeká finálový turnaj Extraligy mladšího dorostu, kde z pozice kapitána povede jihočeskou družinu za cennými kovy. Myšlenkami už je ale částečně i na atraktivním šampionátu v St.Johns. „Kanada, USA, Slovensko a Švýcarsko budou velmi těžcí soupeři,“ vypočítává Laurinc.

Speciálně na Kanadu nás trenéři dobře připravují nejen fyzicky, prozrazuje Vaniš

Daniel Vaniš v pokleku před brankářem dokáže tvrdě bránit, ale i útočit.

Národní tým hráčů do 16 let už zná svoji konečnou nominaci na Světový pohár v Přerově a Zlíně. Pouze z kvarteta gólmanů půjde jeden z kola ven, ale dvanáct útočníků a osm obránců už je jasných. Mezi beky figuruje i útočně laděný obránce Daniel Vaniš z Hostivaře, jenž se v letošním ročníku prezentoval výtečnými výkony jak v Extralize mladšího dorostu, tak o kategorii výše. Zaslouženě ho tak čeká světový šampionát. „Speciálně na Kanadu nás pan trenér Christ velmi dobře připravuje jak fyzicky, tak psychicky,“ prozradil například v rozhovoru talentovaný obránce.

Kolektiv je to nejdůležitější, co může dovést k úspěchu, nepochybuje Jiří Christ

Jiří Christ svému výběru reprezentace U16 pro Světový pohár v Přerově a Zlíně věří.

Národní tým hráčů do 16 let zná pouze pár dnů konečnou nominaci na Světový pohár v Přerově a Zlíně, který vypukne již 28. června. Reprezentační šestnáctka má vyřešenou tajenku útočníků a obránců. Jeden z kvarteta gólmanů se ale na finální listinu třiadvaceti hráčů nedostane a obdrží tak Černého Petra. Svěřenci hlavního trenéra Jiřího Christa se k dalšímu soustředění sejdou 17. června v Poličce, kde se otevřou finální přípravy na světový šampionát. „Uděláme vše pro to, aby se všichni cítili dobře jak na hřišti, tak i mimo něj,“ slibuje zkušený kouč.

Zaměříme se na systémové věci a organizaci hry, prozrazuje lodivod dvacítky Maršner

Reprezentační dvacítka vyhrála v rámci přípravy silně obsazený mezinárodní turnaj v Plzni.

Před několika dny byla zveřejněna finální nominace reprezentace hráčů do 20 let, kteří se 4. – 8.7. představí na juniorském mistrovství světa v Kanadě. Před ním se národní družina sejde ještě k několika soustředěním na zimním stadionu v Kladně. To první je naplánováno na polovinu června, kam trenéři nejstarší juniorské reprezentace pozvali 25 hráčů, mezi nimiž jsou i dva náhradníci, kteří jsou se svou „vyčkávací“ rolí srozuměni. „Věřím, že mužstvo má na to, rvát se o nejvyšší příčky,“ hlásí hlavní trenér dvacítky Milan Maršner.

Reprezentační šestnáctka zná konečnou nominaci na Světový pohár v Přerově a Zlíně!

Na posledním mistrovství světa se reprezentace U16 v Sheffieldu umístila na nepopulární bramborové příčce.

Je tomu pouze pár dnů, kdy trenéři národního týmu hráčů do 16 let oznámili finální podobu kádru pro premiérový Světový pohár, jenž se na přelomu června a července uskuteční na zimních stadionech v Přerově a Zlíně. Lodivod reprezentační šestnáctky Jiří Christ zařadil na listinu čtyři gólmany, osm obránců a dvanáct útočníků, mezi nimiž se pohybují nemalé hokejbalové osobnosti zářící i v mužské CROSSDOCK Extralize! O kom je řeč? To se dozvíte v článku!

Partneři českého hokejbalu