Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Myslím si, že osa týmu je dobrá, říká o celku reprezentace juniorek Broulík

Michal Broulík bude chtít na loňský úspěch navázat také v Přerově.

Realizační tým z MS v Pardubicích bude chtít navázat na úspěch také s kategorií hráček do dvaceti let. Tu čeká už v červnu premiérový Světový pohár a trenérský tým v čele s Karlem Manhartem touží po dalších zlatých medailích. Stejně jako v Pardubicích, i tentokrát s ním bude na lavičce jako asistent stát Michal Broulík, který se také během reprezentačního kempu v Příbrami rozpovídal o vzpomínkách na loňský úspěch, ale také o blížícím se šampionátu.

Reprezentace mužů zná nominaci na další soustředění! Po něm se kádr rapidně zúží

V širší nominaci národního týmu nechybí ani nejlepší střelec CROSSDOCK Extraligy Lukáš Soukup uprostřed.

Česká hokejbalová reprezentace se okamžitě po konci letošního ročníku vrhne do přípravy na mistrovství světa, jež v roce 2019 vypukne na Slovensku v Košicích. Na další kemp byla pozvána čtyřicítka hráčů, mezi níž nechybí zkušení harcovníci ošlehaní mnoha zápasy na světových šampionátech, ale ani nadaní benjamínci klidně i z nižších soutěží. „Chceme už hráčům vštěpovat naši představu o herním projevu a dalších vizích,“ prozrazuje například v rozhovoru hlavní kouč národního týmu Jiří Mašík.

Reprezentační dvacítka míří do finální přípravy na mistrovství světa v Kanadě!

Reprezentační dvacítka bude brzy znát třiadvacítku bojovníků pro MS v Kanadě.

Již na začátku července se v kanadském St. Johns uskuteční juniorské mistrovství světa, na kterém se reprezentace hráčů do 20 let pokusí vylepšit zisk bronzových medailí z roku 2016 z posledního šampionátu v Anglii. Trenéři nejstaršího juniorského výběru České republiky odtajnili finální širší nominaci na vrchol letošního ročníku, jež čítá 30 jmen včetně kvarteta gólmanů. Z této soupisky vzejde konečná nominace třiadvaceti hráčů, mezi nimiž bude i trio strážců svatyně. Jak nominace vypadá a co bude v nejbližších dnech následovat za přípravu? To se dozvíte v článku!

Chci minimálně dvakrát obhájit titul mistryň světa, přeje si Manhart

Hráčky z kategorie U20 se utkaly na kempu v Příbrami s ženským celkem.

Je krásné vzpomínat na premiérový titul mistryň světa a nikdy se to neomrzí. I když od zisku utekl už rok, hráči a celý realizační tým na něj rádi vzpomínají doteď. Trenérský tým v čele s Karlem Manhartem má však nyní jiný plán. Tím je získat zlatou medaili také v kategorii hráček do dvaceti let. Ty se představí od 28. června do 1. července na premiérovém světovém poháru v Přerově. Dívky mají za sebou přípravný kemp v Příbrami, během kterého prozradil své postřehy hlavní trenér Karel Manhart.

Kemp v Poličce byl rozhodující pro konečnou nominaci na Světový pohár, upozorňuje Christ

Jiří Christ prověřil širší nominaci na soustředění v Poličce a nyní kádr rapidně zúží!

Reprezentace hráčů do 16 let už netrpělivě vyhlíží start Světového poháru, který se na přelomu června a července uskuteční v Přerově a Zlíně. Svěřenci hlavního kouče Jiřího Christa se na začátku května připravovali na zimním stadionu v Poličce, kde došlo i na konfrontaci s nově se tvořícím národním výběrem hráčů do 15 let, jenž se na vrcholné světové akci letos taktéž představí. „Osobně si myslím, že ve své skupině nebudou hrát nedůstojnou roli. Věřím, že svou bojovností zamotají kdekomu hlavu,“ věří Christ.

Stále pracujeme se širším výběrem, říká hlavní kouč reprezentace juniorek Manhart

Juniorky U20 by na Světovém poháru rády navázaly na úspěch ženské reprezentace.

Sezona, na jejímž konci mají svůj vrchol Juniorky U20, se pomalu blíží ke konci. To znamená, že příprava začne pomalu finišovat. Trenéři zatím pracují se širším výběrem, který se však už brzy začne zužovat. Další kemp čeká hráčky už od neděle 6. května do úterý 8. května. Na kemp jsou kromě hokejbalistek z kategorie U20 pozvané také hráčky z ženské reprezentace. Plán kempu přiblížil Karel Manhart.

1. máj, lásky čas a čas pro přípravu reprezentace U15 na Světový pohár!

Reprezntační patnáctka se nově formuje na Světový pohár, ale na přípravu mnoho času nemá.

Na přelomu června a července se uskuteční premiérový Světový pohár hráčů do 16 let v Přerově a Zlíně. Česká republika na šampionát vyšle hned dva týmy. Jedním z nich bude mladší kategorie hráčů do 15 let. Tento národní tým povede do bojů proti starším a zkušenějším hokejbalistům hlavní kouč Petr Vychytil z Letohradu. Jeho kádr se začne formovat v úterý 1. května v Poličce, kde dojde i k přípravnému duelu proti starší reprezentaci U16. „Máme velmi talentovaný ročník, tak věřím, že jistou konkurenceschopnost prokážeme,“ přeje si Vychytil.

Reprezentace U14 pokračuje v přípravě. Další kemp hostí pardubická Tipsport arena

Mladí reprezentanti se v pardubické Tipsport areně střetnou se třemi oponenty.

Sváteční úterý v druhém květnovém týdnu nabídne nesmírně zajímavé soustředění reprezentační čtrnáctky, jež míří na kemp do profesionální hokejové haly v Pardubicích. Zde se padesátka nadaných hráčů představí v přípravných duelech proti dalším třem týmům, z nichž jeden je reprezentační výběr U15, který se představí na Světovém poháru v Přerově a Zlíně. „Celé soustředění je pojato jako přípravné na červnové zápasy. Je proto nasnadě, aby si hráči vyzkoušeli hru v atmosféře velké haly,“ prozrazuje v rozhovoru trenér reprezentace U14 Miroslav Kloupar.

Mistryně světa půjdou příkladem juniorkám připravujícím se na Světový pohár!

Reprezentaci žen čeká od MS v Pardubicích první kemp.

Realizační tým, který je stejný pro Reprezentaci žen i Juniorky U20, naplánoval na květen společný kemp pro obě věkové kategorie. Od neděle 6. května do úterý 8. května se tak sejde šedesátka hokejbalistek na Zimním stadionu v Příbrami. Pro jednu kategorii se jedná o přípravu na blížící se Světový pohár, kategorie druhá bude spíše vzorem pro mladší kolegyně, protože hráčky z reprezentace žen přeci jen už nějaké zkušenosti mají.

Světový pohár se blíží! Musíme zvýšit tempo, upozorňuje lodivod šestnáctky Jiří Christ

Reprezentační družina hráčů do 16 let bude svoji přípravu pomalu ale jistě vrcholit.

Premiérový Světový pohár hráčů do 16 let a juniorek U20 v Přerově a Zlíně vypukne již na přelomu června a července. Mnoho času na přípravu národních týmů tak nezbývá a reprezentace U16 se na konci dubna sejde na zimním stadionu v Poličce ke svému dalšímu přípravnému soustředění, kde doje i k zápasu s dalším účastníkem vrcholné mládežnické akce. „Musíme pracovat na tvorbě sestavy a jednotlivých formací. Jak všichni jistě víme, nečeká nás nic lehkého,“ uvědomuje si hlavní kouč národní družiny hráčů do 16 let Jiří Christ.

Partneři českého hokejbalu