Česká hokejbalová reprezentace

Hrabár vládnul na šampionátu v Kanadě bekům, Fraňo zářil nejen v přesilovkách!

Nejlepší hráči na šampionátu v Kanadě! Matěj Fraňo sice cenu nedostal, ale zářil snad ze všech nejvíce.

Další díl statistického okénka z nesmírně povedeného juniorského mistrovství světa v Kanadě zabředne do všech koutů. Hráči reprezentační dvacítky, kteří po 16 letech stanuli na světovém trůnu, naprosto vévodili individuálním cenám a neztratili se ani v osobních statistikách. Jiří Hrabár z Keltů byl po zásluze vyhlášen nejlepším bekem, cenu nejužitečnějšího hráče si odnesl Adam Kubík z Kladna a Matěj Fraňo vstřelil na šampionátu nejvíce přesilovkových branek! V kádru vicemistrů světa hráčů do 18 let pak nejvíce zářil Jiří Vaniš z Hostivaře, ostrými zase nejvíce pálil letohradský forvard Filip Faltus. Více podrobností najdete v článku.

Strážci českých svatyň Novák s Novotným si v Kanadě podmanili brankoviště

Lukáš Novotný výraznou měrou pomohl osmnáctce do finále s domácí Kanadou.

Už je to téměř 10 dní od památného titulu mistrů světa, který po 16 letech uzmula reprezentační družina hráčů do 20 let. Ta předváděla neskutečné týmové a komplexně založené výkony, i přesto se našli lídři, kteří pořádně zářili a v individuálních statistikách zapsali velice pěkná čísla. O velký úspěch se zasloužil také mladší výběr hráčů do 18 let, jenž se po úchvatné jízdě základní částí probojoval do finále proti domácí Kanadě. Nakonec z toho byl titul vicemistrů světa, a i v týmu osmnáctky se našly velice zářné výkony. O ty se postarali dvě výrazné tváře schované při zápasech pod maskou. O kom je řeč? To se dozvíte v článku!

Video reportáž: Čeští junioři si podmanili mistrovství světa v Kanadě!

Čeští junioři zaslouženě oslavili titul mistrů světa!

Česká juniorská hokejbalová reprezentace vystoupala po 16 letech na trůn mistrů světa! Dvacítka vedená hlavním koučem Milanem Maršnerem ve finále udolala domácí Kanadu 4:3 po prodloužení. Nezapomenutelný vítězný gól vstřelil Matěj Štefka. Gólman Michal Novák byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje, Adam Kubík nejužitečnějším hráčem šampionátu a Jiří Hrabár nejlepším obráncem! Podívejte se na památnou cestu za zlatem ve video reportáži v článku.

Dvacítka slaví titul mistrů světa! Čeští junioři rozlouskli finále s Kanadou v prodloužení

Dvacítka předvedla ve finále úchvatný výkon a po čtyřech gólech v Kanadské síti slaví titul mistrů světa!

Nedělní večer bylo v Glacier aréně pořádně rušno! Reprezentace hráčů do 20 let se ve finále mistrovství světa střetla s domácí favorizovanou Kanadou, s níž svedla nesmírně dramatický souboj. Čeští hokejbalisté šli v utkání třikrát do vedení, Kanada třikrát vyrovnala a o osudu celého zápasu muselo rozhodnout prodloužení, v němž naši reprezentanti tahali za delší konec provazu a mohli tak zaslouženě oslavit po 16 letech titul mistrů světa pro Českou republiku! Rozhodující finálovou trefu obstaral forvard elitní formace Matěj Štefka!

Osmnáctka podlehla ve finále Kanadě. Do České republiky putuje titul vicemistrů světa

Stříbrný tým české osmnáctky, která poprvé prohárala po základní hrací době až ve finále.

Reprezentační celek hráčů do 18 let vybojoval na mistrovství světa v Kanadě stříbrné medaile. Ve finále totiž podlehl domácímu výběru 1:3. Čeští hokejbalisté drželi se svým oponentem krok až do samého závěru, vaz jim ale zlomily nevyužité přesilovky a jedna proměněná kanadského celku. V závěru finálového klání to Češi ještě zkoušeli v šesti hráčích bez gólmana, žádná z mnoha nebezpečně vypadajících střel ale neskončila za zády kanadského brankáře. Do České republiky tak míří stříbrné medaile.

Dvacítka si hravě poradila s USA a slaví postup do finále mistrovství světa!

Redaktor hokejbal.cz Filip Červinka byl z postupu do finále MS taktéž nadšený.

Reprezentace hráčů do 20 let se podruhé po 16 letech může radovat z titlu mistrů světa, pokud ovšem v neděli 8.7. ve finále mistrovství světa juniorů porazí od 23:30 SEČ nadupaný tým domácí Kanady! Dvacítka zazářila v semifinále proti výběru Spojených států amerických a už se pilně připravuje na vrchol světového šampionátu. Mrkněte se na video reportáž a rozhdoně neprohloupíte!

Video reportáž: Osmnáctka skolila Spojené státy americké a těší se z postupu do finále!

Reprezentační osmnáctka zažila nefalšovanou a zaslouženou euforii z postupu do finále MS!

Národní výběr hráčů do 18 let se v boji o postup do finále juniorského mistrovství světa střetl s týmem Spojených států amerických. Ten ještě šest minut před koncem vedl nad českými mladíky 2:1, ti ale předvedli naprosto parádní obrat a těší se z postupu do boje o titul mistrů světa! Ten se odehraje v neděli 8.7. v 16:00 (20:30 SEČ). Podívejte se ještě na sestřih z dech beroucího obratu proti USA!

Reprezentace do 18 let míří do finále! V souboji s USA předvedla úchvatný obrat

Jaroslav Procházka vrátil český tým v souboji o finále MS s USA zpátky do hry.

Na českou družinu hráčů do 18 let čekal v sobotu 7.7. ostrý duel se Spojenými státy americkými o postup do finále juniorského mistrovství světa v kanadském městě St. Johns. Hokejbalisté USA vlétli na český tým jako „smyslů zbavení“ a dvě šťastné trefy je poslaly do dvoubrankového vedení. Svěřenci hlavního kouče Martina Davídka se ale ze svého oponenta nerozklepali a od druhé třetiny převzali otěže duelu a zaslouženě předvedli uhrančivý obrat, který v Glacier aréně nenechal nikoho chladným. Zítra v neděli 8.7. se osmnáctka utká od 16:00 (20:30 SEČ) ve finále o zlato s domácí Kanadou!

Osmnáctka se natahovala po skalpu Kanady, nakonec je z toho bod

Česká reprezentace byla Kanadě více než vyrovnaným soupeřem a sen o finále stále žije!

Reprezentace hráčů do 18 let vstoupila v pátek 6.7. v podvečer do svého předposledního utkání základní části s favorizovanou domácí Kanadou. Hned na začátku duelu se však lvíčata chopila vedení, které držela až do konce druhé třetiny. V ní hráči s javorovým listem na hrudi otočili vývoj zápasu, čeští junioři se však ani na vteřinu nevzdali a vyrovnali. Duel tak dospěl do prodloužení, v němž naše družina tahala za delší konec provazu, ale jedna ojedinělá akce Kanady přinesla rozhodující gól. Osmnáctka se tak v sobotu 7.7. od 18:30 SEČ utká v přímém boji o postup do finále s USA!

Video reportáž: Dvacítka si poradila se slovenským kolosem a čeká na semifinále

Trenér dvacítky byl s výkonem svých hráčů proti Slovensku spokojený.

Česká reprezentace hráčů do 20 let zažila vskutku povedený závěr základní části na juniorském mistrovství světa v Kanadě. S úřadujícími mistry světa ze Slovenska útočícími na zlatý hattrick čeští hokejbalisté pořádně vyběhli, když svému soupeři vstřelili celkem sedm branek a pouze tři obdrželi. Podívejte se na video reportáž z utkání a nezapomeňte sledovat další duel osmnáctky, který startuje v pátek 6.7. od 22:30 SEČ s domácí Kanadou!