Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Budeme se zaměřovat na spolupráci hráčů, říká o dalších kempech čtrnáctky Kloupar

Trenéři po přípravném turnaji Challenge Cup v Přelouči promlouvali k hráčům.

29. března se talentovaní hokejbalisté do 14 let sjedou k dalšímu jednodennímu soustředění do Berouna. O den později se v Letohradě uskuteční tentýž kemp, jenom s další várkou nadaných hráčů. Reprezentační čtrnáctka tak pokračuje v poctivé přípravě budoucích reprezentantů. „Na konci výběru bude zhruba padesátka hráčů včetně brankařů,“ nastiňuje například v rozhovoru asistent hlavního trenéra národní družiny kategorie U14 Miroslav Kloupar.

Světový pohár? Byl by to splněný sen a velká čest, hlásí Kristýna Mačátová

Kristýna Mačátová své spoluhráčky neustále povzbuzovala.

Na konci února se v Přelouči uskutečnil tradiční turnaj Challenge Cup, na němž se ve velmi dobrém světle představila i nově se rodící reprezentace juniorek do 20 let. Kapitánkou národní družiny byla na turnaji letohradská odchovankyně Kristýna Mačátová, která v letošním ročníku nastupuje v extralize staršího dorostu za českotřebovskou Lokomotivu, jejíž barvy hájí i v MČR žen. „Chceme do top trojky, abychom měli co nejlepší výchozí pozici na finálový turnaj,“ má jasno talentovaná hokejbalistka.

Reprezentační čtrnáctka se těší na další vydatná soustředění v Berouně a Letohradě

Reprezentanti do 14 let vstupují do finální fáze příprav na vrchol letošního ročníku.

Talentovaní hráči do 14 let se na konci března sjedou do Berouna, respektive Letohradu k dalším přípravným kempům. Na přelomu června a července je čeká vrchol letošní sezony, který se uskuteční v rámci Světového poháru juniorek U20 a chlapců do 16 let v Přerově a Zlíně. Trenéři pozvali 33 hráčů včetně gólmanů do Berouna a téměř stejný počet i do Letohradu. Kdo všechno obdržel nominaci? Ta se postupně zužuje tak, aby se na Světovém poháru představil ten nejsilnější možný celek!

Juniorky na Challenge Cupu na své chlapecké soupeře nestačily, zvítězil Pardubický kraj

Reprezentančí výběr juniorek se s chlapeckými výběry pral statečně a připsal si dvě remízy.

V Přelouči se v sobotu 24. února uskutečnil čtvrtý ročník Challenge Cupu, na kterém spolu mimo jiné měří síly hokejbalistky s hokejbalisty. V letošním roce reprezentoval dívčí pohlaví pouze tým Juniorek, který si nevedl úplně špatně, ale i přesto bral nakonec poslední čtvrté místo. Na druhé, respektive třetí pozici se umístily reprezentační výběry kategorie U14 a vítězství brali chlapci z Pardubického kraje.

Dívčí reprezentační výběr U20 čeká tradiční turnaj Challenge Cup v Přelouči

Opět po roce se představí tým juniorek na tradičním Challenge Cupu.

První letošní zápasová prověrka čeká reprezentační tým juniorek v kategorii U20, které mají před sebou Světový pohár. Ten se uskuteční na přelomu června a července v Přerově a Zlíně. Tentokrát se však utkají s chlapci z kategorie U14 a U15. V sobotu 24. února je totiž na programu již tradiční Challenge Cup. První utkání začíná na přeloučském hřišti v 9:00 hod. Pár informací o týmu prozradil Michal Broulík.

Čtyři dny plné hokejbalu: Světový pohár v Přerově a Zlíně zná jízdní řád a osazenstvo!

Na přelomu června a července bude v Přerově a Zlíně pořádně rušno!

28. června vypuknou v Přerově a Zlíně nervy drásající souboje o zisk titulu světového šampiona v kategorii chlapců do 16 let a dívek do 20 let. Teprve nedávno bylo rozhodnuto o účastnících premiérového Světového poháru juniorek a hokejbalistů kategorie U16. Pět družin juniorek se představí v Přerově, kde se odehraje i jedna pětičlenná skupina hokejbalistů do 16 let, ta druhá se uskuteční ve Zlíně. Čtyři dny nadité tím nejkvalitnější mládežnickým a dívčím hokejbalem přinesou zajisté neskonalou zábavu.

Většinu nedostatků jsme během turnaje odstranili, těší trenéra dvacítky

Jan Dounauschachtl měl s blížím se koncem Pilsen Challenge stále více důvodů k úsměvu.

Od pátku 9. února do neděle 11. února se v plzeňské hokejbalové hale odehrál nesmírně nabitý mezinárodní turnaj Pilsen Challenge. Reprezentační dvacítka tak prošla opravdu kvalitní přípravou před červencovým mistrovstvím světa v Kanadě, když celý seniorský turnaj nakonec ovládla! „O úspěchu této generace se rozhodne až v Kanadě a pokud se nám výsledek nepovede, na Pilsen Challenge bude veřejností zapomenuto,“ upozorňuje asistent hlavního trenéra reprezentace hráčů do 20 let Jan Donauschachtl.

Nesmíme usnout na vavřínech, přijdou ještě těžší a důležitější zápasy, je si vědom Malina

Marcel Malina uprostřed patří mezi stálice mládežnických reprezentací.

Seniorský mezinárodní turnaj Pilsen Challenge, jenž se odehrál v kryté plzeňské hale, přilákal nespočet hokejbalových hvězd a týmů, včetně juniorské reprezentace hráčů do 20 let. Ta se připravuje na červencové mistrovství světa v Kanadě a vítězstvím na turnaji si hodně posilnila sebevědomí. Ve finále proti slovenskému Ružinovu zazářil mladoboleslavský forvard Marcel Malina, který nahrával na vítězný gól a další sám vstřelil. „Tenhle tým má obrovský potenciál a v Plzni to jen potvrdil,“ nepochybuje technicky zdatný útočník.

Nejužitečnější hráč Pražského míčku Kamenář: Děkuji spoluhráčům, říká skromně

Vítek Kamenář byl jednou z nejvýraznějších tváří reprezentační osmnáctky.

Na tradičním turnaji staršího dorostu na Palmovce v podobě Pražského míčku zářily v neděli 11. února dvě reprezentační družiny hráčů do 18 let. Součástí vítězného celku byl i útočný obránce Vítek Kamenář z Kert Parku, který byl po skvělých výkonech vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého turnaje. Jak byl asi spokojen s předvedenou hrou osmnáctky? „Vždy je super vyhrávat. Já i kluci jsme měli obrovskou radost,“ chrlí ze sebe Kamenář.

U18 ovládla Pražský míček! Hráli jsme s nasazením jako v Naganu, usmívá se Davídek

Reprezentace U18 postavila pro Pražský míček dva úspěšné týmy.

V neděli 11. února se v Praze na Palmovce uskutečnil tradiční turnaj Pražský míček kategorie staršího dorostu na Palmovce, kde se představilo celkem osm týmů rozdělených do dvou skupin. Oba týmy reprezentace hráčů do 18 let prošly až do finále bez porážky a celkové prvenství nakonec uzmul po dramatické nájezdové sérii „bílý“ celek. Utkání mělo vysoké tempo. Dobře zachytali gólmani a že nepadl gól v základní hrací době, bylo jen dobrou celoplošnou hrou obou mužstev,“ těší lodivoda osmnáctky Martina Davídka.

Partneři českého hokejbalu