Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jiří Mašík povede premiérově seniorský tým v pozici hlavního trenéra na mistrovství světa.
Jiří Mašík povede premiérově seniorský tým v pozici hlavního trenéra na mistrovství světa. (autor: Ondřej Novotný)

12 nováčků? Za nominací si stojíme, říká trenér Mašík před posledním kempem

Datum: 07. 06. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Poslední přípravný kemp před odjezdem do dění košického šampionátu absolvují čeští reprezentanti tento víkend v Pardubicích. Z organizačních důvodů se poslední příprava musela přesunout z plánovaného Kladna na východ Čech, kde se minulý týden rozhodlo i o úplně posledních detailech konečné nominace. Ta se tak teď schází poprvé bez stresu a možného vypadnutí ze sestavy, zároveň pro hráče však začíná splácení projevené důvěry. Všechny ještě čeká velká dřina, která se však s blížícím se startem prvního utkání na Slovensku bude snášet už o hodně lépe! 

Máme čtyři pětky, které dokáží rozhodnout zápas


Trenére, očekáváte, že první kemp po oznámení finální nominace se ponese řekněme v méně psychicky náročné rovině?

Věřím, že určitě, to napětí z kluků spadlo a jejich výkony půjdou ještě nahoru. V zápase s českou U20 to bylo vidět, že tam nebyla ta herní pohoda a hráči na to mysleli. Teď už to bude jen o složení jednotlivých pětek. I když my stále opakujeme, že nám je jedno, kdo bude první, a kdo čtvrtá lajna, protože my je nemáme rozděleny čísly, ale barevně. A i v zápasech je možné, že je budeme posunovat. Máme čtyři pětky, které dokáží rozhodnout zápas a tak k tomu musí přistoupit i hráči.

Na druhou stranu, hráči teď už musí začít splácet projevenou důvěru a ukazovat, že jste na ně neukázali náhodou. Myslíte, že si to všichni dostatečně uvědomují, nebo o tom ještě padne v sobotu ráno v kabině řeč?
Ano, s hráči budeme mluvit, protože po oznámení nominace se kluci rozjeli domů. Chceme jim říct, že nás stále čeká tvrdá práce a věříme, že pro nikoho to nominací neskončilo. Máme společný cíl a za tím si půjdeme. Čeká nás ještě jedno soustředění a tam budeme poctivě makat. Nejedeme do Košic na výlet a chodit po obchoďáku. Od hráčů budeme chtít profesionální přístup, i když jsme amatéři. 

Cítíme z kluků velké odhodlání, a to nás žene dopředu


V týmu máte 12 nováčků, hráčů, kteří nemají zkušenosti z vrcholných seniorských šampionátů. Věříte, že to problém nebude?

Za vybranými hráči si celý realizační tým stojíme! Samozřejmě jsme tohle částečně brali v potaz, ale vybrali jsme z našeho pohledu těchto ideálních 23 hráčů. Nováčci to jsou, ale mnoho z nich už má za sebou těžké zápasy. Navíc na to budeme mít i přednášku od Viktora Kusteina a s kluky budeme mluvit i osobně. Věříme, že to zvládnou a v tvrdé konkurenci na mistrovství obstojí.  

Chrudimský kemp, ale i ten v Pardubicích minulý týden ukázal, kde jsou ještě jistě momentální nedostatky. Je jich před tím úplně posledním kempem tedy ještě hodně? A co bude náplní těchto posledních tréninkových jednotek před odjezdem do Košic?
Ano, nedostatky tam nějaké jsou. Nebudeme asi nikdy úplně spokojeni, jelikož by bylo špatné se uspokojit. I hráči cítí, že nás čeká ještě dost práce, ale ta bude pokračovat i v zápasech ve skupině. Vše si musí sednout a my věříme, že tým vyladíme, aby byl připraven. Tréninková náplň bude pokračovat v nastaveném směru. Už budeme pracovat v kombinacích celých pětek, založení útoku, bránění středního pásma a samozřejmě přesilovky, oslabení, vhazování a zakončení.  

A jak je na tom tým po zdravotní stránce? Jsou všechny šrámy ze sezony a z play off už zahojeny?
Nějaké drobné bolístky tam jsou, ale nic vážného, co by nás omezovalo. Doktor a masér si s nimi poradí a kluky do tréninku i hry připraví na 100%. Cítíme z kluků velké odhodlání, a to nás žene všechny dopředu.

SLEDUJTE LIVE ROZHOVOR S KAPITÁNEM

Partneři českého hokejbalu