Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Klidně bych ještě pár let za juniorky hrála, říká se smíchem Kateřina Držmíšková

Kateřina Držmíšková (vpravo) je už seniorskou mistryní světa.

Přesto, že se jí na krku houpe zlatá medaile z Mistrovství světa žen v Pardubicích 2017 a bronzová ze seniorského šampionátu v Košicích 2019, i nadále může Kateřina Držmíšková nastupovat za juniorky. Realizační tým si ji vytáhl brzy mezi ženy, aby okoukala něco od starších spoluhráček a nyní možná i díky tomu patří ona mezi nejzkušenější v juniorském týmu, a pokud všechno dopadne tak, jak má, měla by táhnout tým na dalším Světovém poháru, jenž se 1. - 5.7.2020 uskuteční v Žilině na Slovensku. První kemp, který se uskuteční o víkendu v Dobřanech sice neabsolvuje, ale následně se k týmu připojí.

VIDEO| Jakub Laurinc z reprezentace U20: Od Slovenska jsem očekával o hodně více

Jakub Laurinc předvedl poprvé své extraligové zkušenosti i v mezistátním přípravném zápase.

Posledním hráčem, kterého si redaktoři Hokejbal TV přizvali v Žilině k mikrofonu, je hráč reprezentační dvacítky Jakub Laurinc. I ten v letošní sezoně začal nabírat premiérové zkušenosti v mužské extralize, a to za Kert Park Praha. Na hřišti v reprezentačním dresu to zcela jistě bylo znát, Laurinc vsítil tři branky a podepsal se výrazně pod dva české výsledky. Zároveň ale přiznává, že i on sám očekával od slovenského týmu daleko více. Nejstarší reprezentační juniorský celek si však udělal v Žilině i tak ještě lepší jméno a prokázal, že se směrem ke švýcarskému šampionátu začíná ladit ke skvělé formě!

VIDEO| Samuel Kucharčík po Žilině: Tušili jsme, že Slovensko nebude v plné sestavě

Samuel Kucharčík se v reprezentačním dresu U18 v Žilině předvedl ve skvělém světle!

Dva zápasy dvou podobných týmů, tedy dvou reprezentací do osmnácti let. S jedním zásadním rozdílem však ano. Juniorská reprezentační příprava v Žilině příliš českou defenzivu před blížícím se švýcarským šampionátem neprověřila. Slovensko totiž na přípravné duely nepovolalo nejsilnější možnou sestavu, a to bylo na hřišti znát. Směrem dopředu se tak neustále hnali a rozhodně byli viditelnější čeští útočníci, tedy i Samuel Kucharčík, jinak hráč pražské Hostivaře. Ten ve dvou zápasech prokázal vynikající formu, když čtyři branky sám dal a u jedné ještě asistoval! 

VIDEO| Benjamínek dvacítky Jan Čejka: Chceme navázat na předchozí zlato!

Jan Čejka patří navzdory věku v české dvacítce k nejzkušenějším hráčům celého výběru trenéra Frimla.

Česká juniorská reprezentace do dvaceti let se o předchozí sobotě střetla ve sportovní hale v Žilině se stejně starou reprezentací Slovenska. Zatímco náš výběr cestoval skoro v kompletním složení, se kterým se počítá s mírným okleštěním, či doplněním, i směrem ke švýcarskému šampionátu, tak domácí Slovensko nominaci v tomto duchu neudělalo. Naopak jedním z hráčů, jenž patří k pilířům základní sestavy aktuální české dvacítky, je Jan Čejka. Ten letos v mužské Extralize chytil za Kert Park Praha velkou formu, kterou předvedl také v Žilině a věří, že v červnu ve Vispu to bude minimálně stejné!

VIDEO| Vojtěch Jágr po přípravě v Žilině: Snažím se zužitkovat letošní zkušenosti

Vojtěch Jágr zaznamenal ve druhém přípravném zápase v Žilině tři kanadské body.

Česká juniorská reprezentace do osmnácti let odehrála o uplynulé sobotě dvojici přípravných duelů se stejně starými hráči ze Slovenska. Dvojzápas v Žilině se vždy nesl v bezpečné režii českého výběru, přičemž gólovější byli naši hráči ve druhém mači. Ten ovládli jednoznačným výsledkem 9:2! Hned třemi kanadskými body k tomu přispěl i Vojtěch Jágr, jenž jeden gól dal a na dva nahrál. Prokázal tak svoje premiérové zkušenosti už z dospělé mužské Extraligy, které od začátku letošního roku teprve v sedmnácti letech začal sbírat u mistra posledních tří let Kert Parku Praha! 

Česká juniorská dominance na přípravě v Žilině. Čtyři zápasy se rovnaly čtyřem výhrám!

DOMINANCE! Patnáct branek do slovenské sítě dali jak čeští hráči do 18 let, tak i ti do 20!

O první prosincové sobotě české juniorské výběry do osmnácti a dvaceti let nabraly směr Žilina, kde se v místní sportovní hale utkaly se stejně starými výběry slovenských borců. Na programu tak byl vždy první dopolední duel, na který navázala odpolední odveta. A ve všech čtyřech zápasech na hřišti kralovalo vždy pouze jedno mužstvo, a to z České republiky! Vypovídají o tom především jednoznačné výsledky a hodně produktivní útok, jak mladší svěřenci Tomáše Semery, tak i ti starší kouče Tomáše Frimla, totiž vsítili po patnácti brankách. Během celého dne tak v Žilině byla vidět česká gólová radost hned třicetkrát! 

Trenér dvacítky Tomáš Friml: Představu o výběru máme, Žilina zase více napoví

Tomáš Friml povede jako hlavní kouč český národní tým U20 na mistrovství světa ve Švýcarsku.

První prosincová sobota přinese pro naše dvě juniorské reprezentace přípravná utkání u našich sousedů v Žilině. Tam kromě reprezentace hráčů do 18 let míří také výběr do 20 let pod vedením hlavního kouče Tomáše Frimla, který v rozhovoru prozrazuje třeba to, proč nakonec došlo na některé změny v nominaci, nebo s jakým cílem s výběrem na Slovensko míří. Prosincovými zápasy juniorští reprezentanti uzavřou méně náročný rok, jelikož v nadcházejícím půlroce je čeká o poznání těžší dřina, která bude vrcholit v červnu na švýcarském šampionátu. 

Motivací se zlepšovat je několik, reprezentace je jedna z nich, hlásí Pulec

Adam Pulec vpravo zažívá sezónu snů. Svými výkony v dresu Kladna si řekl o nominaci do reprezentace U18!

Obojživelník v brankovišti, možná i tak bychom mohli nazvat gólmana kladenských Rysů Adama Pulce. Brankář, jenž září v juniorské Extralize se také věnuje i chytání v inline hokeji. Skloubit dva sporty není zas taková rarita, ale tento mladík zvládá své profese bravurně takovým způsobem, že si vysloužil pozvánku na prosincový kemp reprezentace do 18 let v Žilině. Pro milovníka hudby, který válí na kytaru, to bude první možnost obléknout reprezentační dres. „Obě utkání budou mít vysokou úroveň,“ nepochybuje talentovaný brankář.

Na šampionát pojedeme s pokorou, ale s těmi nejvyššími cíli, říká skromně Martin Kurz

Martin Kurz v pozadí patří mezi výrazné české, ale i světové hokejbalové osobnosti.

Asistent hlavního trenéra národního týmu hráčů do 18 let Martin Kurz je spjatý hlavně s karvinským hokejbalem, ale nesmazatelnou stopu zanechal také v ústecké Elbě. Byl znám hlavně jako perfektní střelec s přesnou ranou a výborný reprezentant a srdcař. Nyní tento bývalý vynikající útočník působí na lavičce reprezentačního výběru do 18 let, který se v sobotu 7.12. představí ve dvou přípravných zápasech v Žilině proti stejně starému výběru Slovenska. „Určitě je lepší vidět hráče v zápase než v tréninku, a proto jsme se rozhodli pro tento model soustředění,“ prozrazuje v rozhovoru Kurz.

Jasno o jádru týmu mám, ostatní hráčky mají šanci, upozorňuje lodivod dvacítky Davídek

Martin Davídek (vlevo) připravuje juniorky do 20 let na Světový pohár 2020!

Národní tým juniorek do 20 let se pilně připravuje na vrchol letošní sezóny v podobě Světového poháru, jenž se 1. – 5. července uskuteční na Slovensku v Žilině. Svěřenkyně hlavního trenéra Martina Davídka se v polovině prosince vydají do Dobřan na soustředění, kde dojde i k měření sil s chlapeckým výběrem Snacku. „Věnovat se budeme klasicky nácviku založení útoku, rotace, organizace hry v obranném pásmu. Součástí také bude utkání s juniorkou Dobřan,“ prozrazuje v rozhovoru zkušený kouč.

Partneři českého hokejbalu