Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Konfrontace reprezentace žen a juniorek skončila na Challenge Cupu remízou!

Juniorky dokázaly se staršími kolegyněmi udržet krok a remízovaly s nimi 0:0.

Jak je již tradicí, i v letošním roce se v únoru v Přelouči uskutečnil Challange Cup. Letošního ročníku se zúčastnilo pět celků, jediným nereprezentačním byli Ježci z Heřmanova Hradce, kteří v silné konkurenci obsadili třetí místo. Z vítězství se radoval červený výběr talentovaných hráčů do čtrnácti let. Reprezentace žen brala stříbrnou příčku, jejich mladší kolegyně pak pátou. Vzájemné měření sil však skončilo remízou.

Národní tým žen pokračuje v přípravě na šampionát! Další zastávka Challenge Cup

Reprezentaci žen čeká kromě tréninků další herní prověrka.

Už v pátek 22. února se reprezentace žen sejde v Ledči nad Sázavou, kde ji čeká tentokrát třídenní kemp, který zakončí Challenge Cupem v Přelouči. Na tom se střetne se čtyřmi celky, z nichž jedním budou její mladší kolegyně z reprezentace do osmnácti let. Kemp bude převážně zaměřený na fyzickou prověrku, která je velmi důležitá a jak naznačil asistent hlavního trenéra Michal Broulík, může rozhodnout o budoucí nominaci!

Talentovaní hráči se těší na Challenge Cup! Jak uspějí v silné konkurenci?

Trenérům talentovaných hráčů do 14 let se opět představí řada nadaných hokejbalistů.

Již tento víkend nabídne pořádně výživné hokejbalové menu. Nejenomže startuje nejvyšší mužská soutěž CROSSDOCK Extraliga, do Přelouče se ale kromě reprezentace žen a dívek do 18 let chystá i výběr talentovaných hokejbalistů kategorie U14. Mladící se nejdříve vrhnou s trenéry do zajisté záživných tréninků, aby následně byli odměněni tradičním zimním turnajem v Přelouči v podobě Challenge Cupu! „Zápasy nám ukáží, jak se jednotliví hráči chovají v zápasech,“ říká mimo jiné v rozhovoru asistent hlavního trenéra čtrnáctky Jakub Třináctý.

Celý život mě provází výzvy, rozpovídal se o dívčí juniorské reprezentaci Davídek

Martin Davídek (vpravo) je novým trenérem dívčí juniorské reprezentace.

Zatím bylo s ženskou reprezentací spojováno jméno Karla Manharta, který dokráčel se seniorským výběrem až na vrchol. To stejné se mu v loňském roce povedlo s juniorkami, které nově převzal jako hlavní trenér Martin Davídek. I toho čeká letos Světový pohár, na němž má za úkol poskládat tým v kategorii do osmnácti let. S tím se minulý víkend zúčastnil Pražského míčku a hned po týdnu ho čeká Challenge Cup, který se odehraje v neděli 24. února v Přelouči.

U16 míří na poslední kemp před jarní částí, hráče budeme sledovat, upozorňuje Christ

Reprezentace hráčů do 16 let se v Dobřanech pravidelně a pilně připravuje na červnový Světový pohár.

Jarní část se horlivě blíží ke svému startu. Před jejím samotným vypuknutím v mládežnických kategoriích přijde ale na řadu ještě jedno reprezentační soustředění širšího výběru národního týmu hráčů do 16 let. Talentovaní mladíci se opět sejdou na krytém hokejbalovém hřišti v Dobřanech, kde dojde i na modelový zápas a další vydatné tréninkové jednotky. Světový pohár vypukne za necelých 120 dní a času na přípravu mnoho nezbývá. „Budeme pokračovat v započaté práci, a to jsou herní útočné a obranné kombinace a také rozvíjení zakládání útoku se zapojením středního a útočného pásma,“ nechává nakouknout pod pokličku příprav hlavní trenér Jiří Christ.

Holky se dokázaly vyrovnat klukům, těší trenéra hokejbalistek do 16 let Tabáška

Trenéři dívek do 16 let: zleva Iva Sevaldová, Lukáš Grebeníček (hlavní trenér), Kateřina Němcová a Jan Tabášek.

V sobotu 16. února se v Praze na Palmovce uskutečnil Pražský míček. Do turnaje mladších žáků se s chutí vrhl i výběr talentovaných dívek kategorie U16, který všem rozhodně vyrazil dech svými uhrančivými výkony, díky nimž si vybojoval krásné 3. místo z pěti celků. Z výsledků je poznat, že zápasy byly vyrovnané a za to jsme rádi,“ potěšilo asistenta hlavního trenéra reprezentace dívek do 16 let Jana Tabáška. Ten mohl být na své svěřenkyně opravdu hrdý, vždyť za celý turnaj inkasovaly jen dvě branky, což bylo společně s vítěznými suverénními berounskými Kelty nejméně ze všech celků!

Spíš než o výsledek šlo o předvedené výkony, upozorňuje Eliška Lagová

O svoje místo v reprezentaci bojuje také Eliška Lagová.

V neděli 17. února se Pražského míčku v kategorii starších žáků zúčastnila také reprezentace dívek U18, kterou čeká v letošním ročníku premiérový Světový pohár. V konkurenci klučičích týmů patřilo dívkám šesté místo z osmi. Ve dvou zápasech ve skupině však držely hokejbalistky se svými soupeři krok. Z vítězství se radovali hráči Kladna, kteří ve finále zvítězili až po samostatných stříleních. O své místo v reprezentaci bojuje také šestnáctiletá Eliška Lagová, která během sezony hájí barvy Kyjova.

Turnaj tří zemí byl velmi kvalitní a fyzicky náročný, těší nejlepšího střelce Martinusíka

Jaroslav Martinusík patří mezi dlouhodobé opory slovenského národního týmu.

Náročný přípravný Turnaj tří zemí, který se 15. – 17. února uskutečnil v plzeňské hokejbalové hale, je minulostí. Vítězem se o jeden bod před českou družinou stalo Slovensko, které si může hýčkat ve svém kádru opravdový střelecký klenot v podobě Jaroslava Martinusíka ze Skalice. Ten v prvním vzájemném utkání s českým týmem zařídil čistým hattrickem obrat z 1:2 na 4:2 ve prospěch Slovenska. „Při všech gólech jsem měl kus štěstí a samozřejmě Milana Rampáčka, který mi to vždy umí hodit jako z partesu,“ smeká Martinusík klobouk před umem svého dlouholetého parťáka. Další zajímavosti se dočtete v obsáhlém rozhovoru s trojnásobným mistrem světa!

Juniorky na Pražském míčku: Byly jsme rovnocenným soupeřem, má jasno Legdanová

Kristýna Legdanová se pravidelně vrhá z ledního hokeje do hokejbalové zábavy.

Nově se tvořící národní tým dívek do 18 let se v neděli 17. února představil na silně obsazeném turnaji starších žáků, jenž se odehrál v Praze na Palmovce. Svěřenkyně hlavního kouče Martina Davídka dokázaly na turnaji uzmout jedno vítězství a jednu remízu. Celkem to pak stačilo na 6. místo. Herně ani výsledkově tak adeptky pro premiérový Světový pohár nepropadly, ba naopak. „Na to, že jsme se vlastně herně s holkami vůbec neznaly, tak to jako úspěch beru, samozřejmě to mohlo být i lepší,“ uvědomuje si obránkyně širšího výběru juniorské dívčí reprezentace Kristýna Legdanová.

Talentované dívky do 16 let na Pražském míčku nepropadly a uzmuly cenný kov!

Výběr talentovaných dívek do 16 let zazářil na turnaji mladších žáků!

V sobotu 16. února se ve stínu seniorského mezinárodního přípravného Turnaje tří zemí v Plzni, uskutečnil v Praze na Palmovce Pražský míček mladších žáků. Na chlapecké výběry vyrukoval i reprezentační celek dívek do 16 let, jenž na turnaji v hlavním městě rozhodně nepropadl, ba naopak se prezentoval výtečnými výkony, vyhrál celkem tři duely, když v tom závěrečném o 3. místo nadané hokejbalistky srazily podruhé na turnaji na kolena plzeňskou družinu. Z celkového prvenství se radovali berounští Kelti, kteří si ve finále poradili s pardubickým Autosklem. Hned ze dvou individuálních cen ze čtyř se tak logicky a po zásluze těšili hráči Keltů.

Partneři českého hokejbalu