Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Nováček v reprezentaci Hrabár: Tréma rychle opadla, navíc vstřelil premiérový gól!

Kvarteto juniorských mistrů světa z Kanady v seniorské reprezentaci! Zleva Fraňo, Jiří Hrabár, Sýkora a Šimůnek.

O přípravných duelech národního týmu v Žilině proti úřadujícím mistrům světa z posledních tří šampionátu toho bylo napsáno až až, nesmíme ale opomenout výtečný výkon nováčka v seniorské reprezentaci v podobě obránce berounských Keltů hrajícího CROSSDOCK Extraligu za Kladno Jiřího Hrabára. Ten si po několika omluvenkách a svém výtečném výkonu na červencovém juniorském mistrovství světa v Kanadě řekl i o pozvánku do reprezentačního A týmu! Koučům se pak odvděčil premiérovým gólem a perfektním výkonem. „Snažil jsem se předvést co nejlepší výkon, abych byl týmu platným členem,“ upozorňuje v rozhovoru Hrabár.

Nebezpečí hrozilo v přesilovkách Slováků, my jsme měli lepší pohyb, je přesvědčen Soukup

Soukup vpravo odehrál první utkání proti Slovensku po boku nováčka v reprezentaci Jana Eitlera.

Reprezentační výběr mužů se minulý víkend představil v Žilině na Slovensku ve dvou přípravných duelech s úřadujícími mistry světa. Jak už každý ví, tak je čeští hokejbalisté dvakrát porazili 3:2, ve druhém klání ale „až“ po nájezdech. V čem však tkvěla výtečná hra české družiny, jež se v týdnu před startem zápasů potýkala s mnoha omluvenkami původně nominovaných plejerů? „Troufnu si říct, že jsme měli více ze hry. Dle mě jsme měli lepší pohyb a důraz,“ vypočítává jeden z nejvytěžovanějších útočníků národního týmu Lukáš Soukup z ústecké Elby.

Povedlo se nám poskládat velmi dobrý tým, shodují se reprezentační trenéři

Lavička fungovala při přípravných zápasech v Žilině perfektně.

Reprezentace mužů řešila před startem minulého víkendu a dvou přípravných duelů se Slovenskem v Žilině nepříjemné problémy. Celkem se z původní nominace omluvilo devět hráčů, a navíc nemohli dorazit ani hráči mistrovského Kert Parku, jež zápolili o titul na Československém Superpoháru. Trenéři národního týmu tak povolali několik náhradníků, kteří se však s jádrem původně povolaného celku představili ve výborném stylu! Reprezentace vybojovala dvě vítězství nad úřadujícími mistry světa z posledních třech šampionátů. „Všichni mají šanci porvat se o Košice,“ upozorňuje asistent hlavního trenéra Jan Donauschachtl.

Video reportáž: 100 let od založení republiky oslavila reprezentace dvěma skalpy Slováků!

Reprezentanti zabojovali o triko pro mistrovství světa v Košicích znamenitě.

Česká hokejbalová reprezentace se o svátečním víkendu 27. – 28.10. vydala za dobrodružstvím do kryté multifunkční sportovní arény v Žilině, kde se dvakrát v přátelských duelech střetla s úřadujícími mistry světa z posledních tří šampionátů za sebou! Slováci úřadovali výhradně v početních převahách, zato čeští plejeři stříleli branky jak v přesilovkách, tak v rovnovážné hře 5 na 5 a nakonec si připsali dvě cenné výhry 3:2, ta druhá nedělní se zrodila po samostatných nájezdech. Podívejte se na video reportáž v podání televizní stanice SPORT 5. Odkaz najdete v článku.

Češi zvládli i druhé utkání se Slovenskem, kterému zasadili políček v nájezdech

Dvojnásobná vítězná parta nad úřadujícími mistry světa ze Slovenska!

Reprezentace mužů připravující se na vrchol letošní sezony v podobě červnového mistroství světa v Košicích zvítězila i ve druhém přípravném utkání svátečního víkendu v Žilině. Úřadující trojnásobné mistry světa za sebou v podobě Slovenska srazili na kolena opět 3:2, tentokrát však až po nájezdech. Svěřenci hlavního kouče Jiřího Mašíka vedli ještě necelou minutu před koncem utkání 2:1, Slováci ale v šesti ve hře bez brankáře dokázali vyrovnat a o osudu duelu muselo rozhodnout prodloužení 4 na 4 a následné samostatné nájezdy. V nich byl úspěšný pouze Martin Pala, který tak opět vystřelil českému týmu vítězství!

Česká družina obrátila duel se Slovenskem a slaví vítězství, které vystřelil Pala!

Tomáš Kudela rozproudil vyrovnávacím gólem na 1:1 český tým k obratu.

Svěřenci hlavního kouče národního týmu Jiřího Mašíka vlétli do prvního přípravného duelu se Slovenskem v Žilině s velkou vervou, trojnásobných úřadujících mistrů světa se ani trochu nezalekli a vytvořili si spoustu šancí. Ve druhé třetině však přišla smolná obdržená branka a v závěrečné části museli čeští hokejbalisté obracet nepříznivý vývoj utkání, když prohrávali o jednu branku. Nakonec se dokázali dostat do vedení, aby Slovensko stihlo vyrovnat na 2:2. Pak se ale z velké dálky do míčku opřel Martin Pala, jenž vymetl víko slovenské svatyně a Češi mohli slavit výhru 3:2!

Reprezentace míří na Slovensko! V Žilině se představí před zraky kamer TVCOM.cz

Přípravné zápasy mezi Českem a Slovenskem přinesou jistě zajímavé zápletky.

Přípravné zápasy české hokejbalové reprezentace na Slovensku v Žilině už klepou na dveře. V sobotu 27.10. dopoledne se národní výběr vydá vlakem do krytého multifunkčního svatostánku, kde na svěřence hlavního kouče Jiřího Mašíka vyrukují v přátelských duelech úřadující mistři světa z posledních tří šampionátů. Oba víkendové zápasy navíc budeme vysílat živě na internetové televizi tvcom.cz, takže budete mít ten nejaktuálnější servis z přípravy národního týmu na červnové mistrovství světa v Košicích.

Skvělá zpráva pro fanoušky: Zápasy na Slovensku živě na TVCOM.cz!

Česká reprezentace bude fanouškům z domu nablízku prostřednictvím tvcom.cz!

Česká hokejbalová reprezentace připravující se na červnové mistrovství světa v Košicích se o tomto svátečním víkendu 27. – 28. října představí ve dvou přípravných duelech v Žilině, kde narazí na trojnásobné úřadující mistry světa za sebou ze Slovenska! Bude u toho i redakce hokejbal.cz a Hokejbal TV, která zprostředkuje přímý televizní přenos na internetové platformě tvcom.cz. Díky nadšeným redaktorům tak budete mít ten nejčerstvější servis přímo z dějiště přípravných zápasů. Sobotní utkání startuje v 17:00, to nedělní už v 10:00. Buďte s námi u toho!

Národní tým zasáhla vlna omluvenek, prostor dostanou junioři i navrátilec Dědič

Hrabár získal v červenci v Kanadě s reprezentační dvacítkou titul mistrů světa a cenu za nejlepšího beka!

Teprve včera v úterý 23. října byla čtyři dny před odjezdem do Žiliny ke dvěma přípravným duelům s úřadujícími mistry světa ze Slovenska uzavřena nominace, protože se den co den valila další a další lavina omluvenek. Nakonec se na Slovensko nemůže ze zdravotních či pracovních důvodů vydat devět plejerů! Nahradilo je tak trio juniorských mistrů světa z nedávného šampionátu v Kanadě včetně nejlepšího beka na turnaji Jiřího Hrabára z Berouna hrajícího extraligu za Kladno. Návrat do reprezentace pak ohlásil pětatřicetiletý dvojnásobný mistr světa z Kladna Michal Dědič.

V loňském ročníku zápolil v 1. Lize, teď se Eitler těší na reprezentační zápasy!

Jan Eitler v modrém dresu dokáže v každém utkání CROSSDOCK Extraligy pořádně potrápit své oponenty.

Ještě v loňském ročníku se aktuálně devětadvacetiletý útočník druholigového Jungle Fever Kladno proháněl ve druhé nejvyšší soutěži v dresu výše zmíněného týmu. Před letošním ročníkem se ale Jan Eitler probojoval do extraligového kádru kladenského ALPIQu a již tento víkend 27. – 28. října se představí v Žilině ve dvou přípravných duelech na mistrovství světa proti úřadujícím světovým šampionům ze Slovenska! „Budou to nesmírně těžké zápasy, ale každý hráč má šanci říct si o další pozvánku,“ nepochybuje odhodlaný útočník ze středních Čech.

Partneři českého hokejbalu