Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Jsem rád, že MS Masters 2020 bude právě v Českých Budějovicích, říká Přemysl Horák

Přemysl Horák (uprostřed) na červnové tiskové konferenci před blížícím se MS Masters!

V příštím roce čeká hokejbalovou veřejnost jedna opravdu povedená mega-akce! V Českých Budějovicích se uskuteční Mistrovství světa v hokejbale v kategorii Masters. O tento turnaj ihned projevil zájem a zároveň se stal patronem hokejista, který si zahrál i nejslavnější hokejovou soutěž, tedy v NHL a jedná se o Jaroslava Pouzara! Více informací o turnaji nám sdělil v rozhovoru organizátor celé akce Přemysl Horák, jenž se sám na vrcholný šampionát příštího roku velice těší! 

Dokument ze Světového poháru v České Třebové a Litomyšli na SPORT 5!

Junioři se na domácím Světovém poháru střetli s nadupanou Kanadou, které bohužel podlehli.

Televizní stanice SPORT 5 zveřejnila ve středu 10.7. premiéru dokumentu ze Světového poháru chlapců do 16 let a dívek do 18 let, jenž 27. – 30.6. proběhl v České Třebové a Litomyšli. Juniorky se ve své mezinárodní premiéře těšily ze zisku titulu světových šampionek, když talentované hokejbalistky ovládly všechny duely na domácím turnaji bez ztráty kytičky. Chlapecký výběr do 16 let obhájil po lítém boji se Slovenskem bronzové medaile z předchozího Světového poháru a výběr talentovaných hráčů do 15 let předváděl více než sympatické výkony. SPORT 5 přináší dokument plný krásných gólových momentů a rozhovorů. Sledujte ho na webu www.sport5.cz!

Dny plné napětí, emocí a nabírání zkušeností, říká o dvou vrcholných akcích Davídek

Martin Davídek dokráčel s národním výběrem dívek U18 až na vrchol!

O tom, že povede na Světovém poháru reprezentační výběr dívek do 18 let, se vědělo. Martin Davídek však dostal nabídku ještě od realizačního týmu reprezentace žen, a vyrazil tak před samotným startem Světového poháru do Košic, kde čerpal zkušenosti od hlavního trenéra žen Karla Manharta. Juniorky nakonec dokázal dotáhnout na úplný vrchol, když se mu s nimi podařilo získat historicky premiérové zlaté medaile, které by rád obhájil příští rok v Liptovském Mikuláši s výběrem do 20 let!

SPORT 5 přinese dokument o Světovém poháru v České Třebové a Litomyšli!


Světový pohár neunikl ani kamerám TV SPORT 5! Chlapci do 16 let obhájili v silné konkurenci bronz.

Světový pohár juniorů do 16 let a juniorek do 18 let je dávno minulostí. Náš partner v podobě televizní stanice SPORT 5 ale připravil báječný dokument z celého šampionátu, na němž se z historicky první zlaté medaile těšil domácí výběr juniorek a chlapci do 16 let obhájili bronzové medaile z předchozího Světového poháru. Premiéra dokumentu poběží na TV stanici SPORT 5 ve středu 10.7. v 18:10! Následují celkem 4 reprízy. Nepromeškejte dokument z vydařené mezinárodní akce, který můžete sledovat i na webu https://sport5.cz/vyhledavani/?ws=hokejbal!

Utkání s Velkou Británií bylo třešničkou na dortu, potěšilo trenéra dívek U16 Grebeníčka

Hráčky si zápas v národním dresu náležitě užily.

Stejně jako v loňském roce i v tom letošním si na Světovém poháru zahrály hráčky z nižší kategorie. Nastoupily proti poslednímu celku Světového poháru, kterým byl výběr Velké Británie do 18 let a dokázaly nad ním zvítězit 6:1! Jak uvádí v rozhovoru trenér výběru talentovaných hokejbalistek U16 Lukáš Grebeníček, vrcholem letošní sezony byl spíše start na Turnaji krajských výběrů hráčů U13, a utkání s Velkou Británií bylo pro hráčky spíše už jen odměnou, kterou však zvádly na jedničku.

Dvě české medaile a zajímavá návštěvnost. Světový pohár zkrátka bavil!

Úleva! České juniorky musely projít až nečekaně dramatickým finálovým duelem a vyhrály 1:0!

Od minulého čtvrtka 27.6. do neděle 30.6. se zimní stadiony v České Třebové a v Litomyšli staly dějištěm historicky druhého Světového poháru juniorských a dorosteneckých týmů. Tentokrát se jednalo o kategorii juniorek do osmnácti let a také chlapeckou skupinu U16, kde však úspěšně sbíral zkušenosti i český výběr talentovaných hráčů do 15 let! Na více jak pětadvacet zápasů dorazila slušná návštěvnost, nejvíce pak táhly české zápasy v České Třebové, která se stala také dějištěm bronzového zápasu našich dorostenců. České juniorky zase svoji převážnou domovinu našly v Litomyšli, kde se po dramatickém finále radovaly z premiérových zlatých kovů!

Sezona jako z partesu! Ústecký Pavel Gottfried poznával jen úspěch a vítězství

Pavel Gottfried si svými výkony řekl o pozvánku do juniorské reprezentace.

Vyhrát co se dá, i tak by se dala pojmenovat sezona Pavla Gottfrieda, který nastupoval na ledě za ústecké juniory, s nimiž se mu podařilo vyhrát 1. Ligu a výbornými výkony si vysloužil i několik startů v seniorské Chance lize, kde si zahrál i proti Jaromíru Jágrovi! Po ukončení hokejové části roku tento hráč neváhal a vrhnul se na závěr hokejbalové sezony hned na třech frontách a na všech třech byl jak jinak než úspěšný. S juniory ústecké Elby slavil v extralize titul bez jediné porážky v play off, v Oblastní lize dokráčel k obhajobě titulu s Coma teamem a jak lépe zakončit sezonu než nominací do juniorské hokejbalové reprezentace. Holt, tohoto hráče se vyplatí mít v týmu!

Talentovaní hokejbalisté do 14 let se dvakrát střetli se Slovenskem! To vždy uspělo

Výběr talentovaných hokejbalistů do 14 let nestačil na Slováky, ale špatné výkony nepředvedl!

V rámci organizačně i zápasově velmi povedeného Světového poháru v České Třebové a Litomyšli se do akce vrhli ve dvou přátelských duelech také hokejbalisté do 14 let. Výběr těch nejlepších hráčů v České republice se v neděli 30.6. střetl dvakrát na zimním stadionu v Litomyšli se stejně starými Slováky. Ti v prvním i ve druhém klání uspěli rozdílem více gólů, ale pro talentované hráče a budoucí reprezentanty to byla zajisté dobrá zkušenost. Především druhé klání bylo více než vyrovnané a mladíci se natahovali po úspěchu. 

Juniorky ovládly Světový pohár v České Třebové a Litomyšli! Chlapci obhájili bronz


Juniorky prošly turnajem bez ztráty kytičky a vyhrály svůj premiérový Světový pohár!

27. – 30. června proběhl v České Třebové a Litomyšli Světový pohár v hokejbale hráčů do 16 let a z historicky mezinárodní premiéry se těšily dívčí výběry do 18 let!  Národní tým České republiky hráčů do 16 obhájil v silné konkurenci zámořských týmů bronzové medaile z loňského ročníku. Turnaj ovládl výběr Kanady West, jenž tak obhájil titul světových šampionů z loňského roku. Česká reprezentace juniorek do 18 let naopak Světový pohár vyhrála, když turnajem prošla bez jediné porážky a ve finále se Slovenskem nepovolila svým oponentkám ani jeden gól!

VIDEOROZHOVOR: Vanesa Halbrštátová rozhodla tečí finále juniorek v Litomyšli

Vanesa Halbrštátová hodnotí poslední a úspěšný zápas juniorek na Světovém poháru.

Světový pohár zaklapl své letošní brány také duelem českých juniorek, které se střetly potřetí na turnaji se Slovenkami. Nakonec to byla i bitva nejlepší, nejatraktivnější a především nejdramatičtější! O zisku zlatých medailí pro Češky totiž rozhodl jeden gól, a to když se před branku postavila ve třetí třetině šikovně Vanesa Halbrštátová a jemně tečovala prudkou ránu své spoluhráčky Kristýny Kaltounkové. Souhra dvou plejerek, které ještě týden nazpět byly ve výběru na seniorském šampionátu v Košicích, tak rozhodla o těsném a už zcela rozhodujícím vítězství 1:0! 

Partneři českého hokejbalu