Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Dvacítka si hravě poradila s USA a slaví postup do finále mistrovství světa!

Redaktor hokejbal.cz Filip Červinka byl z postupu do finále MS taktéž nadšený.

Reprezentace hráčů do 20 let se podruhé po 16 letech může radovat z titlu mistrů světa, pokud ovšem v neděli 8.7. ve finále mistrovství světa juniorů porazí od 23:30 SEČ nadupaný tým domácí Kanady! Dvacítka zazářila v semifinále proti výběru Spojených států amerických a už se pilně připravuje na vrchol světového šampionátu. Mrkněte se na video reportáž a rozhdoně neprohloupíte! 

Video reportáž: Osmnáctka skolila Spojené státy americké a těší se z postupu do finále!

Reprezentační osmnáctka zažila nefalšovanou a zaslouženou euforii z postupu do finále MS!

Národní výběr hráčů do 18 let se v boji o postup do finále juniorského mistrovství světa střetl s týmem Spojených států amerických. Ten ještě šest minut před koncem vedl nad českými mladíky 2:1, ti ale předvedli naprosto parádní obrat a těší se z postupu do boje o titul mistrů světa! Ten se odehraje v neděli 8.7. v 16:00 (20:30 SEČ). Podívejte se ještě na sestřih z dech beroucího obratu proti USA!

Reprezentace do 18 let míří do finále! V souboji s USA předvedla úchvatný obrat

Jaroslav Procházka vrátil český tým v souboji o finále MS s USA zpátky do hry.

Na českou družinu hráčů do 18 let čekal v sobotu 7.7. ostrý duel se Spojenými státy americkými o postup do finále juniorského mistrovství světa v kanadském městě St. Johns. Hokejbalisté USA vlétli na český tým jako „smyslů zbavení“ a dvě šťastné trefy je poslaly do dvoubrankového vedení. Svěřenci hlavního kouče Martina Davídka se ale ze svého oponenta nerozklepali a od druhé třetiny převzali otěže duelu a zaslouženě předvedli uhrančivý obrat, který v Glacier aréně nenechal nikoho chladným. Zítra v neděli 8.7. se osmnáctka utká od 16:00 (20:30 SEČ) ve finále o zlato s domácí Kanadou!

Osmnáctka se natahovala po skalpu Kanady, nakonec je z toho bod

Česká reprezentace byla Kanadě více než vyrovnaným soupeřem a sen o finále stále žije!

Reprezentace hráčů do 18 let vstoupila v pátek 6.7. v podvečer do svého předposledního utkání základní části s favorizovanou domácí Kanadou. Hned na začátku duelu se však lvíčata chopila vedení, které držela až do konce druhé třetiny. V ní hráči s javorovým listem na hrudi otočili vývoj zápasu, čeští junioři se však ani na vteřinu nevzdali a vyrovnali. Duel tak dospěl do prodloužení, v němž naše družina tahala za delší konec provazu, ale jedna ojedinělá akce Kanady přinesla rozhodující gól. Osmnáctka se tak v sobotu 7.7. od 18:30 SEČ utká v přímém boji o postup do finále s USA!

Video reportáž: Dvacítka si poradila se slovenským kolosem a čeká na semifinále

Trenér dvacítky byl s výkonem svých hráčů proti Slovensku spokojený.

Česká reprezentace hráčů do 20 let zažila vskutku povedený závěr základní části na juniorském mistrovství světa v Kanadě. S úřadujícími mistry světa ze Slovenska útočícími na zlatý hattrick čeští hokejbalisté pořádně vyběhli, když svému soupeři vstřelili celkem sedm branek a pouze tři obdrželi. Podívejte se na video reportáž z utkání a nezapomeňte sledovat další duel osmnáctky, který startuje v pátek 6.7. od 22:30 SEČ s domácí Kanadou!

Úřadující mistři světa na kolenou! Česká dvacítka přestřílela Slováky

Dvacítka ovládla utkání s favorizovanými Slováky a spravila si chuť po nepovedené šichtě s Kanadou.

Reprezentace hráčů do 20 let má za sebou poslední utkání v základní skupině na juniorském mistrovství světa v kanadském oceánském městě St. Johns. Svěřenci hlavního kouče Milana Maršnera navázali na čtvrteční povedený výkon v závěru utkání s Kanadou a dali tak zapomenout na prohru s domácím týmem tím nejlepším možným způsobem. Dvacítka si totiž poradila se Slovenskem, které na letošním šampionátu za „velkou louží“ útočí na zlatý hattrick. Základními atributy skalpu silného oponenta byly zlepšené přesilovky a rapidně důraznější výkon.

Video reportáž: Družina hráčů do 18 let si společně s masérem dotančila pro vítězství

Masér reprezentace U18 Evžan Buščík si šampionát v Kanadě vyloženě užívá.

Reprezentační výběr hráčů do 18 let si v pátečním dopoledním utkání hravě poradil se Švýcarskem. Duel obohatil i pekelně povedený taneček maséra Evžena Buščíka, který se stará nejen o svaly hráčů, ale i o dobrou pohodu v týmu. Mrkněte se na video v článku a rozhodně nebudete litovat. Ve 22:30 SEČ nastoupí osmnáctka do dalšího klání proti domácí Kanadě. V případě vítězství si zajistí předčasný postup do finále šampionátu!

Helvétský kříž padl pod náporem lvíčat! Osmnáctka se už ale chystá na Kanadu

Čeští hráči se proti Švýcarsku pořádně rozparádili.

Páteční dopolední program juniorského mistrovství světa odstartovala reprezentace hráčů do 18 let, která se ve svém čtvrtém klání na turnaji střetla se Švýcarskem. Hned v úvodní patnáctiminutovce se hráči se lvíčkem na hrudi dostali do tříbrankového vedení, které ve druhé třetině navýšili na rozdíl pěti gólů a z utkání nakonec byla jednoznačná záležitost pro české barvy. Ty se radovaly z vysokého vítězství 8:0 a nyní už jejich pozornost míří na večerní zápas s domácí Kanadou, jenž může náš tým v případě vítězství poslat do finále! Startuje se v 18:00 (22:30 SEČ).

Video sestřih z výletu reprezentančí osmnáctky na nejvýchodnější místo Kanady!

Redaktor Filip Červinka si očividně výlet užíval.

Ve čtvrtek 5.7. se národní družina hráčů do 18 let vydala společně po vítězném derby se Slovenskem (5:0) na zasloužený výlet společně s rodiči a s redakcí hokejbal.cz a Hokejbal TV. Úchvatné přioceánské město St. Johns naskýtá nepřeberné množství krás především díky své přírodě. Kanadu rozářila česká radost, mrkněte se na video, které naleznete v článku! 

Nevyužité přesilovky, kanadská agresivita a zakončení. Dvacítka padla s favoritem

Čeští hráči včetně gólmana Nováka čelili celý zápas nevybíravý zákrokům Kanady.

Čtvrteční večer 5.7. patřil v St. Johns na mistrovství světa juniorů duelu mezi domácí Kanadou a českou reprezentací. Dvacítka se hned od začátku setkala s velkou agresivitou nadšeně hrajících Kanaďanů, kteří byli mnohokrát všude o krok napřed. V brance lvíčat ale zářil gólman Michal Novák, jenž si připsal první mezinárodní start ve své kariéře a hned proti tak velkému kalibru. Především díky němu se dvacítka na konci duelu mohla ještě snažit o drama, a tak se i stalo. Během pár okamžiků byl tříbrankový náskok smazán na rozdíl jediného gólu, na zvrat už bylo ale pozdě.

Partneři českého hokejbalu