Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Pražské KOVO potrápilo reprezentaci, i tak se ale radovala z druhého vítězství

Pražské KOVO se stalo reprezentačnímu celku nepříjemným soupeřem.

Hráči širšího výběru národního týmu se druhý den na soustředění v Jičíně rozhodně nenudili. Čekal je totiž čtvrteční dopolední trénink a následná mentální příprava se specialitou tohoto oboru Viktorem Kusteinem. Následoval večerní v pořadí druhý přípravný duel, k němuž na zimní stadion do pohádkového města loupežníka Rumcajse dorazilo extraligové KOVO z hlavního města. Pražané byli reprezentačnímu celku více než vyrovnaným oponentem, o čemž svědčí jejich vedení po dvou třetinách 3:2! Svěřenci Jiřího Mašíka ale v závěrečné části zabrali a ovládli i pětiminutové prodloužení.

Národní tým vstoupil do přípravy v Jičíně skalpem královéhradeckých pirátů

Reprezentace mužů bere přípravu na mistrovství světa v Košicích opravdu vážně.

Česká hokejbalová reprezentace odstartovala ve středu 15.8. pětidenní soustředění v Jičíně přípravným večerním duelem s extraligovým celkem zpod Bílé královéhradecké věže. Piráti předvedli proti našlapané národní družině sympatický bojovný výkon až do posledního hvizdu, i tak se ale z vysokého vítězství radoval výběr se lvíčkem na hrudi 7:0. „Jsem rád za vstřelených sedm gólů a čisté konto, i když v obraně bylo hodně okének a defenzivní činnost nebyla úplně optimální, takže to je další věc, na které musíme zapracovat,“ je si vědom hlavní kouč reprezentace Jiří Mašík.

Pojedeme jako v režimu mistrovství světa, upozorňuje před kempem Jiří Mašík

Jiří Mašík se do práce hlavního kouče národního týmu vrhl s velkou vervou.

Seniorská reprezentace se od středy 15.8. do neděle 19.8. bude pilně připravovat na vrchol nadcházející sezony v podobě světového šampionátu na Slovensku v Košicích. Svěřenci hlavního kouče Jiřího Mašíka stráví naprostou většinu pětidenního soustředění v Jičíně, avšak poslední den kempu je čeká přesun do Letohradu, kde v rámci oslav 30 let od založení klubu sehrají exhibiční utkání s extraligovými Jeleny. „Myslím, že to může být i dobrá propagace hokejbalu a možnost představit se dalším fanouškům,“ těší se na neděli Mašík. Předtím ho ale s hráči čekají čtyři přípravné duely a nespočet tréninkových jednotek. Více v rozhovoru s lodivodem národního týmu!

Reprezentace chce zpátky na vrchol, o čemž svědčí i pětidenní soustředění v Jičíně

Česká hokejbalová reprezentace nepřestává ani na vteřinu dřít a připravovat se na MS v Košicích!

Již v polovině června se v Košicích na Slovensku uskuteční v pořadí 13. seniorské mistrovství světa, na němž bude domácí výběr zpod Tater útočit na zisk zlatých medailí počtvrté za sebou! V tom Slovákům bude chtít překazit mimo jiné i poctivě se připravující česká družina, která se pod taktovou trenérů Mašíka, Donauschachtla a Švancara představí od středy 15.8. do neděle 19.8. na soustředění v pohádkovém městě loupežníka Rumcajse. Trenéři národního týmu pozvali na kemp čtyři brankáře, deset obránců a šestnáct útočníků. Oproti minulým soustředěním se tak seznam hráčů rapidně zúžil.

Každá lajna mohla rozhodnout, upozorňují na komplexnost mistrů světa Majer s Vobrubou

Tomás Majer s Jakubem Vobrubou vytvořili ve čtvrté lajně mistrovské dvacítky kompaktní spolupráci.

Už jsou to tři týdny, co skončilo juniorské mistrovství světa v kanadském St. John’s, na němž se v dresu reprezentace hráčů do 20 let představili i dva plzeňští hokejbalisté, kteří v letošním ročníku vybojovali se starším dorostem titul vicemistrů České republiky. Útočníci Tomáš Majer s Jakubem Vobrubou odehráli šampionát spolu ve čtvrté formaci, a i tak se těšili z nemalého prostoru na horké kanadské půdě, což jen svědčí o vyrovnanosti a komplexnosti mistrovské dvacítky. I oni tak nemalou měrou přispěli po dlouhých 16 letech k zisku titulu juniorských mistrů světa!

Hrabár vládnul na šampionátu v Kanadě bekům, Fraňo zářil nejen v přesilovkách!

Nejlepší hráči na šampionátu v Kanadě! Matěj Fraňo sice cenu nedostal, ale zářil snad ze všech nejvíce.

Další díl statistického okénka z nesmírně povedeného juniorského mistrovství světa v Kanadě zabředne do všech koutů. Hráči reprezentační dvacítky, kteří po 16 letech stanuli na světovém trůnu, naprosto vévodili individuálním cenám a neztratili se ani v osobních statistikách. Jiří Hrabár z Keltů byl po zásluze vyhlášen nejlepším bekem, cenu nejužitečnějšího hráče si odnesl Adam Kubík z Kladna a Matěj Fraňo vstřelil na šampionátu nejvíce přesilovkových branek! V kádru vicemistrů světa hráčů do 18 let pak nejvíce zářil Jiří Vaniš z Hostivaře, ostrými zase nejvíce pálil letohradský forvard Filip Faltus. Více podrobností najdete v článku.

Strážci českých svatyň Novák s Novotným si v Kanadě podmanili brankoviště

Lukáš Novotný výraznou měrou pomohl osmnáctce do finále s domácí Kanadou.

Už je to téměř 10 dní od památného titulu mistrů světa, který po 16 letech uzmula reprezentační družina hráčů do 20 let. Ta předváděla neskutečné týmové a komplexně založené výkony, i přesto se našli lídři, kteří pořádně zářili a v individuálních statistikách zapsali velice pěkná čísla. O velký úspěch se zasloužil také mladší výběr hráčů do 18 let, jenž se po úchvatné jízdě základní částí probojoval do finále proti domácí Kanadě. Nakonec z toho byl titul vicemistrů světa, a i v týmu osmnáctky se našly velice zářné výkony. O ty se postarali dvě výrazné tváře schované při zápasech pod maskou. O kom je řeč? To se dozvíte v článku!

Video reportáž: Čeští junioři si podmanili mistrovství světa v Kanadě!

Čeští junioři zaslouženě oslavili titul mistrů světa!

Česká juniorská hokejbalová reprezentace vystoupala po 16 letech na trůn mistrů světa! Dvacítka vedená hlavním koučem Milanem Maršnerem ve finále udolala domácí Kanadu 4:3 po prodloužení. Nezapomenutelný vítězný gól vstřelil Matěj Štefka. Gólman Michal Novák byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje, Adam Kubík nejužitečnějším hráčem šampionátu a Jiří Hrabár nejlepším obráncem! Podívejte se na památnou cestu za zlatem ve video reportáži v článku.

Dvacítka slaví titul mistrů světa! Čeští junioři rozlouskli finále s Kanadou v prodloužení

Dvacítka předvedla ve finále úchvatný výkon a po čtyřech gólech v Kanadské síti slaví titul mistrů světa!

Nedělní večer bylo v Glacier aréně pořádně rušno! Reprezentace hráčů do 20 let se ve finále mistrovství světa střetla s domácí favorizovanou Kanadou, s níž svedla nesmírně dramatický souboj. Čeští hokejbalisté šli v utkání třikrát do vedení, Kanada třikrát vyrovnala a o osudu celého zápasu muselo rozhodnout prodloužení, v němž naši reprezentanti tahali za delší konec provazu a mohli tak zaslouženě oslavit po 16 letech titul mistrů světa pro Českou republiku! Rozhodující finálovou trefu obstaral forvard elitní formace Matěj Štefka!

Osmnáctka podlehla ve finále Kanadě. Do České republiky putuje titul vicemistrů světa

Stříbrný tým české osmnáctky, která poprvé prohárala po základní hrací době až ve finále.

Reprezentační celek hráčů do 18 let vybojoval na mistrovství světa v Kanadě stříbrné medaile. Ve finále totiž podlehl domácímu výběru 1:3. Čeští hokejbalisté drželi se svým oponentem krok až do samého závěru, vaz jim ale zlomily nevyužité přesilovky a jedna proměněná kanadského celku. V závěru finálového klání to Češi ještě zkoušeli v šesti hráčích bez gólmana, žádná z mnoha nebezpečně vypadajících střel ale neskončila za zády kanadského brankáře. Do České republiky tak míří stříbrné medaile.

Partneři českého hokejbalu