Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Většinu nedostatků jsme během turnaje odstranili, těší trenéra dvacítky

Jan Dounauschachtl měl s blížím se koncem Pilsen Challenge stále více důvodů k úsměvu.

Od pátku 9. února do neděle 11. února se v plzeňské hokejbalové hale odehrál nesmírně nabitý mezinárodní turnaj Pilsen Challenge. Reprezentační dvacítka tak prošla opravdu kvalitní přípravou před červencovým mistrovstvím světa v Kanadě, když celý seniorský turnaj nakonec ovládla! „O úspěchu této generace se rozhodne až v Kanadě a pokud se nám výsledek nepovede, na Pilsen Challenge bude veřejností zapomenuto,“ upozorňuje asistent hlavního trenéra reprezentace hráčů do 20 let Jan Donauschachtl.

Nesmíme usnout na vavřínech, přijdou ještě těžší a důležitější zápasy, je si vědom Malina

Marcel Malina uprostřed patří mezi stálice mládežnických reprezentací.

Seniorský mezinárodní turnaj Pilsen Challenge, jenž se odehrál v kryté plzeňské hale, přilákal nespočet hokejbalových hvězd a týmů, včetně juniorské reprezentace hráčů do 20 let. Ta se připravuje na červencové mistrovství světa v Kanadě a vítězstvím na turnaji si hodně posilnila sebevědomí. Ve finále proti slovenskému Ružinovu zazářil mladoboleslavský forvard Marcel Malina, který nahrával na vítězný gól a další sám vstřelil. „Tenhle tým má obrovský potenciál a v Plzni to jen potvrdil,“ nepochybuje technicky zdatný útočník.

Nejužitečnější hráč Pražského míčku Kamenář: Děkuji spoluhráčům, říká skromně

Vítek Kamenář byl jednou z nejvýraznějších tváří reprezentační osmnáctky.

Na tradičním turnaji staršího dorostu na Palmovce v podobě Pražského míčku zářily v neděli 11. února dvě reprezentační družiny hráčů do 18 let. Součástí vítězného celku byl i útočný obránce Vítek Kamenář z Kert Parku, který byl po skvělých výkonech vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého turnaje. Jak byl asi spokojen s předvedenou hrou osmnáctky? „Vždy je super vyhrávat. Já i kluci jsme měli obrovskou radost,“ chrlí ze sebe Kamenář.

U18 ovládla Pražský míček! Hráli jsme s nasazením jako v Naganu, usmívá se Davídek

Reprezentace U18 postavila pro Pražský míček dva úspěšné týmy.

V neděli 11. února se v Praze na Palmovce uskutečnil tradiční turnaj Pražský míček kategorie staršího dorostu na Palmovce, kde se představilo celkem osm týmů rozdělených do dvou skupin. Oba týmy reprezentace hráčů do 18 let prošly až do finále bez porážky a celkové prvenství nakonec uzmul po dramatické nájezdové sérii „bílý“ celek. Utkání mělo vysoké tempo. Dobře zachytali gólmani a že nepadl gól v základní hrací době, bylo jen dobrou celoplošnou hrou obou mužstev,“ těší lodivoda osmnáctky Martina Davídka.

Vždycky se mi lépe chytá, když jsem v zápřahu, praví po heroickém výkonu Janák

Filip Janák se zaskvěl především v semifinále Pilsen Challenge.

Na mezinárodním turnaji Pilsen Challenge v kryté hokejbalového hale místních mečounů bylo minulý víkend k vidění opravdu velké kousky mnoha týmů a hráčů. V semifinále turnaje se proti favorizovanému Kert Parku zaskvěl v brance české reprezentace U20 Filip Janák, jenž se velkou měrou podílel na vítězství juniorů 4:0 a postupu do finále. „Hodně mi pomohla situace ze začátku zápasu, kdy na mě běžel Martin Krůček sám a já mu to chytil,“ upozorňuje.

Je z čeho vybírat a zápasy nám mohou hodně naznačit, věří Martin Davídek

Martin Davídek umí své sveřence ze střídačky řádně zkorigovat.

Zimní přípravy jsou v plném proudu a s nimi se blíží i tradiční turnaje mládežnických kategorií v podobě Pražského míčku. V kategorii staršího dorostu se představí osm celků včetně dvou reprezentačních družin hráčů do 18 let. Mladí reprezentanti totiž bojují o dres se lvíčkem na hrudi pro červencové mistrovství světa v Kanadě a zápasová příprava je to nejlepší. „Plzeň, Hradec, KOVO a Ústí jsou kvalitní týmy,“ má jasno hlavní trenér osmnáctky Martin Davídek.

Dvacítka míří na Pilsen Challenge! Kluci musí chtít vyhrávat, má jasno Donauschachtl

Dvacítka před koncem roku slavila v přípravných duelech se Slovenskem dvě výhry.

Již tento víkend od pátku 9. února, kdy startují zároveň Olympijské hry, otevře své brány také mezinárodní turnaj v plzeňské kryté hokejbalové hale. Mezi osmi nadupanými týmy nebude chybět reprezentace hráčů do 20 let, jež tak projde náročnou prověrkou v přípravě na červencové mistrovství světa v Kanadě. „Očekáváme, že navážeme na dobré výkony z poslední přípravy na Slovensku,“ pevně doufá asistent hlavního trenéra reprezentační dvacítky Jan Donauschachtl.

Kemp byl hodně výživný, přiznává zkušený reprezentační obránce Tomáš Kudela

Tomáš Kudela dorazil na soustředění reprezentace až ze Švýcarska!

Česká hokejbalová reprezentace mužů započala o víkendu 3. – 4. února přípravu na mistrovství světa, jež se v roce 2019 uskuteční na Slovensku v Košicích. Hned na první zápasový kemp dorazil i reprezentací ošlehaný bek Tomáš Kudela, který se vydal do Plzně ze Švýcarska, kde v letošním ročníku nastupuje v tamní nejvyšší soutěži. „Nejedná se o tolik technickou soutěž jako v Česku, nehraje se ani tolik takticky,“ nachází Kudela rozdíly mezi CROSSDOCK Extraligou a švýcarskou NLA.

Nováčci mě velice mile překvapili, nezastírá kouč národního týmu Mašík

Reprezentanti podstoupili na prvním kempu dva náročné zápasy.

První únorový víkend 3. – 4.2. se v plzeňské kryté hokejbalové hale uskutečnil premiérový kemp nově se tvořící seniorské národní družiny. Lodivod reprezentace Jiří Mašík se svými kolegy pozval padesátku hráčů, mezi nimiž nechyběli ani úplní nováčci, ale dorazili i velezkušení reprezentanti ověnčení tituly mistrů světa. „Opravdu oceňujeme, že dorazili i zkušení hráči, jako třeba Koudy (Tomáš Kudela pozn. aut.), který obětoval 8 hodin cesty a přijel až ze Švýcarska,“ potěšilo mimo jiné hlavního trenéra Jiřího Mašíka.

Všichni hráči jsou špičkově vybavení, říká po reprezentačním kempu Jaromír Markytán

Soustředěnost Jaromíra Markytána v popředí byla na kempu znatelná.

O víkendu 3. – 4. února se v plzeňské kryté komfortní hale uskutečnilo soustředění nově se tvořícího národního týmu pro mistrovství světa, jež se v roce 2019 rozhoří ve slovenských Košicích. Na herní kemp byl dodatečně pozván i hokejbalista prvoligových Prachatic Jaromír Markytán, který však bez reprezentačních zkušeností není, jelikož se v roce 2014 stal juniorským vicemistrem světa, kde ho na MS vedl právě současný lodivod seniorské reprezentace Jiří Mašík.

Partneři českého hokejbalu