Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Zaměříme se na systémové věci a organizaci hry, prozrazuje lodivod dvacítky Maršner

Reprezentační dvacítka vyhrála v rámci přípravy silně obsazený mezinárodní turnaj v Plzni.

Před několika dny byla zveřejněna finální nominace reprezentace hráčů do 20 let, kteří se 4. – 8.7. představí na juniorském mistrovství světa v Kanadě. Před ním se národní družina sejde ještě k několika soustředěním na zimním stadionu v Kladně. To první je naplánováno na polovinu června, kam trenéři nejstarší juniorské reprezentace pozvali 25 hráčů, mezi nimiž jsou i dva náhradníci, kteří jsou se svou „vyčkávací“ rolí srozuměni. „Věřím, že mužstvo má na to, rvát se o nejvyšší příčky,“ hlásí hlavní trenér dvacítky Milan Maršner.

Reprezentační šestnáctka zná konečnou nominaci na Světový pohár v Přerově a Zlíně!

Na posledním mistrovství světa se reprezentace U16 v Sheffieldu umístila na nepopulární bramborové příčce.

Je tomu pouze pár dnů, kdy trenéři národního týmu hráčů do 16 let oznámili finální podobu kádru pro premiérový Světový pohár, jenž se na přelomu června a července uskuteční na zimních stadionech v Přerově a Zlíně. Lodivod reprezentační šestnáctky Jiří Christ zařadil na listinu čtyři gólmany, osm obránců a dvanáct útočníků, mezi nimiž se pohybují nemalé hokejbalové osobnosti zářící i v mužské CROSSDOCK Extralize! O kom je řeč? To se dozvíte v článku!

Reprezentační dvacítka míří do finální přípravy! V polovině června se sejde v Kladně

Čeští junioři na posledních šampionátech nestačí na dvojnásobné mistry světa ze Slovenska. Jak to bude v Kanadě?

Jen co skončí všechny soutěže, vrhne se národní tým hráčů do 20 let do další fáze příprav na mistrovství světa v Kanadě. 16. – 17. června se pětadvacítka hráčů bude prohánět po ploše zimního stadionu v Kladně, kde se trenéři nejstarší juniorské reprezentace zaměří na stěžejní herní aspekty pro světový šampionát, který vypukne 4. července na půdě St. Johns. V nominaci se objevili už jen tři gólmani, devět obránců a třináct útočníků. Jak bude nakonec vypadat finální sestava pro MS? To se dozvíme již velmi brzy!

Fandi národnímu týmu na Světovém poháru v originálních dresech českých reprezentací!

Reprezentační dresy pro letošní sezonu se opravdu povedly, co říkáte?

Již za měsíc vypukne premiérový Světový pohár juniorek do 20 let a chlapců do 16 let v Přerově a Zlíně. Českomoravský svaz hokejbalu nabízí stejnou možnost jako před domácím seniorským šampionátem v Pardubicích. Fanoušci si tak mohou objednat reprezentační dresy s libovolně zvoleným číslem a jmenovkou. Jedná se o originální design dresů, s nimiž se nadané hokejbalistky a hokejbalisté představí na Světovém poháru v Přerově a Zlíně! Mrkněte se do článku, kde najdete odkazy, prostřednictvím nichž si můžete cenné artefakty objednat.

Vsadili jsme na zkušenosti hráčů z vyšších soutěží, podotýká lodivod osmnáctky Davídek

Zkušený kouč reprezentační osmnáctky Martin Davídek věří na půdě Kanady v úspěch!

Je tomu pouhých pár dnů, kdy byla odtajněna konečná nominace reprezentace hráčů do 18 let na mistrovství světa v Kanadě. Hlavní kouč osmnáctky Martin Davídek nominoval se svými kolegy tři brankáře, osm obránců a dvanáct útočníků, mezi nimiž najdeme na tak mladý věk několik tahounů starších kategorií, v pěti případech i vycházející hvězdy seniorské CROSSDOCK Extraligy! S jakým cílem tedy do Kanady národní výběr U18 odletí? „Chceme navázat na medailové pozice osmnáctiletých výběrů,“ praví střídmě Davídek.

Reprezentační osmnáctka zná třiadvacítku borců pro mistrovství světa v Kanadě!

Reprezentační osmnáctka se téměř dva roky pilně připravovala na vrchol letošní sezony.

Trenéři národního týmů hráčů do 18 let odtajnili finální sestavu pro juniorský světový šampionát, jenž se na začátku července uskuteční v kanadském St. Johns! Lodivod reprezentační osmnáctky Martin Davídek zvolil se svými kolegy klasický model tří brankářů, osmi obránců a dvanácti útočníků. Zároveň ale stále počítají pro přípravné kempy s šesticí náhradníků, kdyby došlo k neočekávaným zraněním apod. A kdo že se stal vyvoleným pro prestižní mistrovství světa za „velkou louží“? To se dozvíte v článku!

Myslím si, že osa týmu je dobrá, říká o celku reprezentace juniorek Broulík

Michal Broulík bude chtít na loňský úspěch navázat také v Přerově.

Realizační tým z MS v Pardubicích bude chtít navázat na úspěch také s kategorií hráček do dvaceti let. Tu čeká už v červnu premiérový Světový pohár a trenérský tým v čele s Karlem Manhartem touží po dalších zlatých medailích. Stejně jako v Pardubicích, i tentokrát s ním bude na lavičce jako asistent stát Michal Broulík, který se také během reprezentačního kempu v Příbrami rozpovídal o vzpomínkách na loňský úspěch, ale také o blížícím se šampionátu.

Reprezentace mužů zná nominaci na další soustředění! Po něm se kádr rapidně zúží

V širší nominaci národního týmu nechybí ani nejlepší střelec CROSSDOCK Extraligy Lukáš Soukup uprostřed.

Česká hokejbalová reprezentace se okamžitě po konci letošního ročníku vrhne do přípravy na mistrovství světa, jež v roce 2019 vypukne na Slovensku v Košicích. Na další kemp byla pozvána čtyřicítka hráčů, mezi níž nechybí zkušení harcovníci ošlehaní mnoha zápasy na světových šampionátech, ale ani nadaní benjamínci klidně i z nižších soutěží. „Chceme už hráčům vštěpovat naši představu o herním projevu a dalších vizích,“ prozrazuje například v rozhovoru hlavní kouč národního týmu Jiří Mašík.

Reprezentační dvacítka míří do finální přípravy na mistrovství světa v Kanadě!

Reprezentační dvacítka bude brzy znát třiadvacítku bojovníků pro MS v Kanadě.

Již na začátku července se v kanadském St. Johns uskuteční juniorské mistrovství světa, na kterém se reprezentace hráčů do 20 let pokusí vylepšit zisk bronzových medailí z roku 2016 z posledního šampionátu v Anglii. Trenéři nejstaršího juniorského výběru České republiky odtajnili finální širší nominaci na vrchol letošního ročníku, jež čítá 30 jmen včetně kvarteta gólmanů. Z této soupisky vzejde konečná nominace třiadvaceti hráčů, mezi nimiž bude i trio strážců svatyně. Jak nominace vypadá a co bude v nejbližších dnech následovat za přípravu? To se dozvíte v článku!

Chci minimálně dvakrát obhájit titul mistryň světa, přeje si Manhart

Hráčky z kategorie U20 se utkaly na kempu v Příbrami s ženským celkem.

Je krásné vzpomínat na premiérový titul mistryň světa a nikdy se to neomrzí. I když od zisku utekl už rok, hráči a celý realizační tým na něj rádi vzpomínají doteď. Trenérský tým v čele s Karlem Manhartem má však nyní jiný plán. Tím je získat zlatou medaili také v kategorii hráček do dvaceti let. Ty se představí od 28. června do 1. července na premiérovém světovém poháru v Přerově. Dívky mají za sebou přípravný kemp v Příbrami, během kterého prozradil své postřehy hlavní trenér Karel Manhart.

Partneři českého hokejbalu