Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Na turnaj se těším, zdravá nervozita určitě bude, přiznává s úsměvem David Stárek

David Stárek patří mezi dlouhodobé opory pardubického Autoskla, stane se i národního týmu?

Již tento víkend 15. – 17. února se v plzeňské kryté hokejbalové hale uskuteční Turnaj tří zemí, na kterém národní tým v celkem čtyřech zápasech narazí na trojnásobné obhájce světového titulu ze Slovenska a neustále se zlepšující Švýcarsko. Českou klec bude společně s Janem Šimarou z Letohradu střežit i pardubický brankář David Stárek, kterému se povedlo vrátit zpátky na scénu po delším zranění. „Určitě do toho jdeme s tím, že chceme vyhrát a každý se bude chtít předvést,“ nepochybuje extraligový mistr z roku 2016. „Důležitý je pocit, že jsme nechali v zápasech maximum,“ uvědomuje si Stárek.

Musíme být v pohybu a soustředěni na každé střídání, hlásí před turnajem 3 zemí Chyba

Tomáš Chyba se zařadil mezi vážné adepty pro mistrovství světa v Košicích.

Již za 4 dny vypukne další ostrá zkouška na červnové mistrovství světa v Košicích v podobě turnaje tří zemí v plzeňské hokejbalové hale, kam se chystá také obránce Tomáš Chyba. Tahoun extraligového Mostu se na mezinárodní konfrontaci těší. „Mám rád všechny mezinárodní akce, co se pořádají, takže se těším,“ nezastírá. „Musíme být v pohybu, plně soustředěni na každé střídání a hrát všichni to, co umíme. Věřím, že opět vyhrajeme,“ doufá vytáhlý bek. Národní tým se už v pátek 15. února střetne ve večerním utkání se Švýcarskem. O víkendu ho pak čekají další tři duely, dva proti Slovensku a jeden opět s hráči s helvétským křížem na dresech.

Třikrát 1. místo: Kyjovští hokejbalisté ovládli ankety Sportovec okresu Hodonín!

Nejlepší sportovci okresu Hodonín zleva Lukáš Toman, Tereza Ištoková a Matěj Fraňo.

Kyjovští hokejbaloví odchovanci přidali další tři zlaté kovy do své bohaté sbírky. Tereza Ištoková, Matěj Fraňo a Lukáš Toman byli vyhlášeni nejlepšími sportovci okresu Hodonín. Na slavnostním galavečeru v Kyjově, který moderoval populární český moderátor Jan Smetana, si převzala Tereza Ištoková ocenění za první místo v kategorii Sportovní talent - dívky. V kategorii Sportovní talent – chlapci si pro cenu za první místo přišel Lukáš Toman a Matěj Fraňo se na prvním místě stal Sportovcem okresu v kategorii mužů. Ocenění si zasloužili díky svým obrovským reprezentačním úspěchům. Matěj Fraňo s Terezou Ištokovou výraznou měrou přispěli k světovým titulům, Lukáš Toman se v loňském roce těšil z titulu vicemistra světa hráčů do 18 let.

Šestnáctka míří na další soustředění do Dobřan! Nominace se postupně ztenčuje

Reprezentační šestnáctka se na konci února opět sejde v komfortní hale v Dobřanech.

Hlavní trenér nově se budujícího národního výběru hráčů do 16 let Jiří Christ se svými kolegy z realizačního týmu nominovali na další přípravný kemp, jenž se 23. – 24. února uskuteční pro šestnáctku v oblíbeném místě kryté dobřanské hokejbalové haly. V přípravě na červnový Světový pohár v České Třebové a Litomyšli pokračuje 29 hráčů včetně gólmanů. Z nominace se těší pětice brankářů, devět obránců a 15 útočníků. Když vezmeme v potaz, kolik hráčů se na vrcholné světové akci letošní sezony představí, tak jde opravdu do „tuhého“. Pardubický Svítkov posílá na kemp hned trio hráčů, to samé Hostivař.

Trenéři mohou v rámci semináře nakouknout pod pokličku příprav talentované mládeže!

Trenéři mohou získat cenné zkušenosti na soustředění talentované mádeže.

V neděli 24. února se na hokejbalovém hřišti v Přelouči uskuteční tradiční zimní turnaj, na nějž v rámci přípravy na mistrovství světa v Košicích dorazí i reprezentace žen, výběr juniorek do 18 let chystající se na červnový Světový pohár v České Třebové ale i talentovaní mladíci do 14 let, kteří se vrhnou do soustředění již o den dříve v sobotu 23.2. Součástí soustředění můžete být i vy, trenéři mládeže. Přihlaste se na seminář sloužící pro obnovu trenérské licence C a staňte se součástí realizačního týmu talentované mládeže kategorie U14. Počet míst je omezen, neváhejte a získejte pro správný rozvoj svých svěřenců tak důležitou praxi.

Pavel bude tahounem i mimo hřiště, to se nedá říct o Michalovi, popichuje Hnízdil

Daniel Hnízdil rozdává radost na hřišti i mimo něj. Národní tým v něm má cenný klenot.

Je ho celá kabina i hřiště. Produktivnímu kladenskému útočníkovi Danielovi Hnízdilovi bude brzy 35 let, stále se však cítí plný sil, energie a touhy získat titul mistra světa. Pravoruký forvard s jedovatou střelou neobdržel v podzimní části CROSSDOCK Extraligy jediný trest, a navíc patří mezi tři nejproduktivnější hráče celé soutěže! Kladno a národní tým v něm mají nesmírně cenný klenot, který vydatnou měrou stmeluje kolektiv a rozvířit náladu dokáže svým umem i na hřišti. „Na sraz se těším moc. V týmu je vždy super atmosféra. Co se týká novinek, tak se mi líbí, jen přednášky od Viktora (mentální kouč Viktor Kustein pozn. red.)by mohly být trochu kratší,“ culí se stále dobře naladěný Hnízdil.

Dřu a věřím, že to k něčemu v létě bude, přeje si reprezentantka Halbrštátová 

Vanesa Halbrštátová (uprostřed) sní o světovém šampionátu v Košicích a řádně kvůli tomu dře!

Zatímco další přípravný kemp ženské hokejbalové reprezentace nedávno skončil, před výběrem kouče Karla Manharta už je skoro další. Na ten předchozí v Plzni, ale i na ten nadcházející, který se uskuteční ve východních Čechách, se probojovala i letohradská Vanesa Halbrštátová. Věkem ještě juniorka se do podvědomí trenéra zapsala na loňském Světovém poháru v Přerově, který se jí výkonnostně povedl, a nyní se už rve o mnohem větší sousto. Ve hře je totiž mistrovství světa 2019 na Slovensku! 

Výběr talentované mládeže se těší na Challenge Cup v Přelouči!

Talentovaní mladíci kategorie U14 se každoročně představují na Challenge Cupu v Přelouči.

V neděli 24. února se na hokejbalovém hřišti v Přelouči uskuteční tradiční zimní turnaj, na nějž v rámci přípravy na mistrovství světa v Košicích dorazí i reprezentace žen, výběr juniorek do 18 let chystající se na červnový Světový pohár v České Třebové ale i talentovaní mladíci, kteří se vrhnou do soustředění již o den dříve v sobotu 23.2. a svoji dřinu zakončí rozdělením na dva týmy a souboji s výše zmíněnými reprezentačními výběry žen a s heřmanoměsteckými Ježky. Hlavní trenér Martin Komárek se svým realizačním týmem nominoval na další část rozvojového kempu 8 brankářů a více jak 50 talentovaných hráčů kategorie U14. Jak asi dopadnou v konfrontaci s těmi nejlepšími hokejbalistkami?

Nominace na jakoukoliv reprezentační akci vždy potěší, zdůrazňuje Tereza Ištoková

Tereza Ištoková v bílé helmě patří mezi nejmladší členky ženské reprezentace.

Na talentovanou hokejbalistku z Kyjova, která táhne jihomoravské celky starších žáků, extraligových dorostenců i ten ženský, čeká nabitý únorový program. 17. února se v dresu reprezentačního celku juniorek do 18 let představí na turnaji starších žáků v Praze na Palmovce. O 5 dní později se vrhne do tvrdé dřiny reprezentace žen, jež se pilně připravuje na červnové mistrovství světa v Košicích. Letos tak může zažít dvě vrcholné světové akce! „Dostat se na seniorské mistrovství světa je mým velkým snem,“ nezastírá produktivní útočnice Tereza Ištoková.

Slováci i Švýcaři budou dobře připravení, je přesvědčený před turnajem 3 zemí Filip

Petr Filip si před 4 roky vyzkoušel v přípravném duelu roli kapitána seniorské reprezentace.

Za pouhých 12 dní se český národní tým vrhne do předfinální přípravy na mistrovství světa v Košicích. 15. – 17.2. se svěřenci hlavního kouče Jiřího Mašíka představí na turnaji tří zemi, jenž se uskuteční v plzeňské hokejbalové hale, kam dorazí výběr našlapaných Slováků a odhodlaných Švýcarů. Součástí reprezentační družiny hráčů se lvíčkem na hrudi bude i produktivní obránce loňských vicemistrů extraligy z pardubického Autoskla Petr Filip. „Očekávám, že Slováci budou velice dobře připraveni a pravděpodobně nám budou chtít vrátit porážky z posledních utkání,“ zamýšlí se v rozhovoru jeden z tahounů Pardubic v CROSSDOCK Extralize i národního týmu.

Partneři českého hokejbalu