Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Reprezentace mužů hlásí nucenou změnu! Česák končí kvůli zranění, nahradí ho Fraňo


Matěj Fraňo vyhrál v loňském roce titul juniorských mistrů světa v Kanadě.

Mistrovství světa v Košicích ani pořádně nezačalo a národní tým mužů už musel řešit svízelnou situaci. Josef Česák se totiž v úvodním utkání se Spojenými státy americkými nešťastně zranil, odneslo to koleno a trenéři povolali náhradníka Matěje Fraňa ze Sudoměřic, jenž se představí už v sobotním večerním duelu proti Velké Británii! „Počítáme s ním do útočné trojky s Martinem Kručkem a Dalimilem Zvonkem,“ prozrazuje hlavní kouč národního týmu Jiří Mašík.

Vítězství nad USA nás ještě více nakopne! Shodují se Šimara a Šlehofer

Václav Šlehofer zažil start na MS v Košicích jako z partesu!

Nesmírně těžký start do světového šampionátu v Košicích čekal na svěřence hlavního kouče Jiřího Mašíka. Ti se ale se Spojenými státy americkými popasovali více než dobře. Vždyť jim nedovolili vstřelit ani jeden gól i díky výtečnému výkonu Jana Šimary v brance a druhému gólu při vítězství 3:0 z dílny jednoho z nejmladších plejerů národního týmu Václava Šlehofera mladšího. „Jakožto studenta, který tady má 120 euro, tak si myslím, že to všechno odevzdám do kasy,“ glosoval po utkání vtipně obránce Šlehofer, kterého si pokladník za premiérovou trefu na seniorském mistrovství světa jistě vychutná.

Češi na úvod vynulovali Spojené státy americké! Šlehofer oslavil premiérový gól

Jan Šimara zlikvidoval všechny šance Spojených států amerických.

Národní tým mužů vstoupil do mistrovství světa v Košicích proti výběru USA. Začátek zápasu se nesl celkem ve vyrovnaném duchu, ale pouhých 7 setin před koncem úvodní patnáctiminutovky se v přesilové hře prosadil ranou jako když kopne kůň Martin Kruček! Jeho trefa nakonec byla vítězná, protože Golem v české kase Jan Šimara vychytal čisté konto. Národní tým přečkal ve druhé periodě tlak Američanů, kterým nebyl uznaný gól z důvodu kopnutí nohou. Třetí třetina už patřila čistě českému týmu, jenž si po brankách Šlehofera a Kubeše dokráčel pro důležité vítězství.

Chceme se připravovat na velkých stadionech, říká trenér osmnáctky Semera

Tomáš Semera (vpravo) připravuje osmnáctku na MS se svým asistentem Martinem Kurzem (vlevo).

Nově se budující národní výběr hráčů do 18 let se o víkendu 15. – 16. června bude pilně připravovat na dalším soustředění, které se uskuteční na zimním stadionu v Příbrami. Hlavní kouč Tomáš Semera se svým realizačním týmem nominoval na kemp 20 hráčů a 3 gólmany. Do startu dalšího juniorského mistrovství světa ve švýcarském Vispu zbývá téměř pouhý jeden rok, a tak je třeba využít jakékoliv další možnosti trénovat. „Budeme se zaměřovat na herní činnosti jednotlivce, herní situace 1 na 1, 2 na 1, 3 na 2 a také hry na malém prostoru,“ prozrazuje v rozhovoru lodivod osmnáctky, jejíž nominaci najdete v článku!

K Američanům musíme rychle přistupovat a hrát poctivě, shodují se Král s Kudelou

Dlouhán Tomáš Kudela naslouchá radám kouče Jana Donauschachtla při předzápasovém tréninku.

Již dnes 14. června vypukne devítidenní hokejbalový maratón na 13. mistrovství světa v Košicích na Slovensku. Mužský národní výběr má za sebou předturnajový trénink ve vyhřáté Steel Aréně a nyní se už chystá na večerní duel proti USA. Na Američany vyrukujeme ve 21:00 a utkání můžeme sledovat na webu huste.joj.sk! „Na start šampionátu se všichni moc těšíme. Američané jsou hodně fyzicky zdatní, několikrát jsme proti nim v minulosti hráli, jsou hodně běhaví,“ upozorňuje asistent kapitána Tomáš Kudela. „Nálada v týmu je výborná. Doufám, že to přeneseme do zápasu a po něm bude stále stejná,“ věří útočník Zdeněk Král.

Kdo z 1. Ligy pojede hájit české barvy do Košic? Extraligoví mistři, i profesionál

Jaromír Markytán z Prachatic patří mezi 12 nováčků na seniorském MS a tři hráče z 1. Ligy!

Konečná nominace seniorské reprezentace byla odtajněna 2. června. Tým, který odcestuje na Slovensko je složen z 12 útočníků, 8 obránců a 3 gólmanů, my se ale podrobněji zaměříme na trojici beků, kteří přesvědčili reprezentačního trenéra Mašíka a jeho realizační tým o tom, že do finálního výběru patří. V posledních letech dostávají hráči z druhé nejvyšší hokejbalové soutěže čím dál více prostoru k tomu, aby se prosadili a ukázali, že do národního týmu patří. Většina hráčů z 1. Ligy má jasné místo i v extraligových klubech, což hovoří o jejich kvalitě, chuti ke hře a lásce k tomuto sportu.

Na šampionát do Košic se chystá i početně zastoupená posádka českých rozhodčích!

Martin Černý patří mezi nejzkušenější rozhodčí nejen v České republice.

Již v pátek 14. června startuje v pořadí 13. Mistrovství světa v hokejbale! Devítidenního maratonu se zúčastní i čeští rozhodčí, kteří si nominaci na světový šampionát vysloužili poctivými výkony v tuzemských soutěžích. Na svůj druhý šampionát se například těší Martin Černý s Michalem Záhorou. Z žen dostala šanci Patricie Vokalová. Jak se všichni těší na vrchol letošní sezony? To se dočtete v dotazníku. „Nominace na MS si velmi vážím, je to pro mě nejvíc, čeho mohu jako rozhodčí dosáhnout,“ těší Martina Kettnera, dalšího z kvarteta mužských sudí, kteří si zapískají na MS v Košicích.

Když jednou vyhrajete, tak je pro vás něco jiného než zlato zklamání, ví Patočková

Barbora Patočková touží vybojovat se svým týmem opět zlaté medaile.

Do startu mistrovství světa v Košicích zbývají poslední hodiny a na reprezentaci žen nečeká rozhodně nic jednoduchého. Po premiérovém titulu mistryň světa z domácího šampionátu v Pardubicích v roce 2017 ji čeká obhajoba titulu. Celý tým je však odhodlán pověsit si na krk opět zlaté medaile, a jak říká útočnice Barbora Patočková, je připravený dobře. Na hokejbalistky čekají poslední tréninky v České Třebové, následně cesta do Košic, kde odehrají první zápas v sobotu 15.6. proti Velké Británii!

Chceme vrátit zlato tam, kam patří! velí kapitán reprezentace Pavel Kubeš

Kapitán Pavel Kubeš by měl patřit k lídrům českého týmu na hřišti i v kabině.

Hokejbalové mistrovství světa v Košicích se blíží mílovými kroky. Českou reprezentaci čeká úvodní utkání šampionátu již tento pátek, tedy za pouhé 3 dny, kdy od 21:00 změří síly s houževnatými Američany. O své dojmy před startem turnaje se pro náš web v rámci rozhovoru podělil jeden z nejzkušenějších hráčů českého výběru, kapitán Pavel Kubeš. „Síla je v chemii našeho týmu. Vytvořila se skvělá parta kluků, která si jde za jediným cílem, a to vrátit zlato tam, kam patří,“ hlásí například v rozhovoru.

Juniorky přátelská utkání se Slovenskem nezvládly, vstřelily pouze jeden gól

Juniorky U18 vstřelily svým slovenským soupeřkám pouze jeden gól.

Zatímco do seniorského MS zbývá už jen pár dní, Juniorky U18 mají na svoji přípravu času více. Světový pohár pro ně totiž startuje v České Třebové a Litomyšli až 27. června. Na přípravném kempu v Karviné, který se uskutečnil o víkendu 8. až 9. června prověřily svoje síly se stejně starými reprezentantkami Slovenska a v obou případech odešly poražené. Jedinou českou střelkyní se stala Karolína Procházková.

Partneři českého hokejbalu