Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Rozhodly hned! Juniorky uštědřily Britkám tentokrát jedenáctibrankový debakl

Juniorky jsou na letošním Světovém poháru stoprocentní a kráčí za úspěchem!

Světový pohár pro české juniorky pokračoval v pátek ještě odpoledním zápasem s Velkou Británií, který se odehrál také na zimním stadionu v Litomyšli. Naše holky začaly celé střetnutí skvěle, protože už na začátku druhé minuty vedly 3:0! Pytel s góly se ale teprve roztrhl a samotný zápas navíc v podstatě teprve začínal. Takže i přesto, že se defenziva našich soupeřek snažila, nebylo jim to příliš platné. Svěřenkyně trenéra Davídka totiž neustále byly na míčku a nakonec se tak mohly radovat z vysokého vítězství! 

VIDEOROZHOVOR: Klára Seroiszková hodnotí výhru v derby se Slovenkami

Klára Seroiszková hodnotí pro naši redakci výhru v derby se Slovenkami

Juniorky na Světovém poháru bezpečně kráčí po cestě směřující až na vrchol ke zlatým medailím. Dalším krokem bylo porazit Slovenky, které se díky systému turnaje a počtu zúčastněných týmů stanou druhým pravděpodobným účastníkem nedělního finále. Češky ale mohou být zatím klidné, páteční duel totiž bezpečně ovládly, a to třeba i díky dvěma brankám Kláry Seroiszkové, jenž přispěla ke konečnému vítězství 6:1! 

Juniorky bezpečně přehrály Slovenky a mají úspěšně nakročeno do finále

Juniorky zatím bezpečně na Světovém poháru kráčí cestou na vrchol.

Na Světovém poháru začal páteční program už úderem osmé hodiny ranní, a to prvním zápasem na zimním stadionu v Litomyšli. Zde se utkaly naše české juniorky se Slovenkami, které vzdorovaly pouze do jejich vyrovnávajícího gólu. Poté už skórovaly jenom naše holky a byla z toho tak nakonec další hladká výhra. Skvělým výkonem se prezentoval celý tým, vyčnívala však opět Kaltounková, která navázala na čtvrteční hattrick a i tentokrát zaznamenala tuto stejnou ofenzivní metu! Holky tak mají bezpečně nakročeno do nedělního finále. 

VIDEOROZHOVOR: Brankář české U16 smutnil po smolné prohře s Kanadou East

Brankář české reprezentační U16 předvádí na Světovém poháru skvělé výkony!

Český reprezentační výběr U16 svedl ve čtvrtek na Světovém poháru dobrý souboj s Kanadou East, trochu by se dal však označit i za smolný, jelikož se naši sice dostali do brzkého vedení, ale pak třikrát inkasovali a z toho ještě jednou z trestného střílení, jenž bylo podle trenéra Christa spekulativní. Když se Češi přeci jenom dostali na závěr zápasu opět svému soupeři na dostřel, nedokázali už znovu udeřit, protože přišli kvůli faulu o početní výhodu. Brankář Antonín Křemenák ovšem věří, že Čechy tento herně povedený duel může ještě nakopnout i směrem k boji o finále. Páteční dvojzápas bude tedy pravděpodobně rozhodující! 

Atraktivní zápas české U16 zakončil první den! Bohužel, nakonec s radostí Kanady

Souboj české U16 s Kanadou East nabídl atraktivní hru. Ale hořkou koncovku.

Světový pohár má za sebou první hrací den, který se odehrál zatím pouze na zimním stadionu v České Třebové. Od deváté hodiny večerní byl na programu jeden z vrcholů vůbec celého turnaje, protože proti sobě nastoupil náš výběr do šestnácti let proti Kanadě East. A čeští dorostenci neměli vůbec daleko k úspěchu! Po hodně slibném začátku ale nakonec museli nepříznivé skóre dotahovat, a to se jim ani po závěrečném tlaku nepovedlo. Nic však není ztraceno, svěřenci trenéra Christa mají stále postup do finále ve svých rukou!

U15 v České Třebové držela se Slovenskem krok, pak ale přišel rozhodující výpadek

Česká U15 se zápas od zápasu zvedá, nakonec však i ve druhém utkání obdržela osm branek...

Dorostenecký český výběr do patnácti let sehrál na Světovém šampionátu během prvního hracího dne už svůj druhý zápas. Tentokrát se prezentoval delší čas o hodně vyrovnanější hrou, se Slovenskem sice Češi prohrávali, pak ale dokázali po dobré hře vyrovnat. Následoval však defenzivní výpadek a zřejmě také strop denních fyzických sil, jelikož to byli ve zbylých minutách zápasu právě naši slovenští sousedi, kteří začali jednoznačně diktovat tempo hry a naše už k dalšímu dramatu nepustili. 

Vzájemný souboj našich výběrů v České Třebové zvládli jednoznačně lépe starší hráči

Souboj dvou českých dorosteneckých reprezentací vyzněl lépe pro starší hráče.

Ve skupině týmů U16 na Světovém poháru v České Třebové a v Litomyšli startuje také český výběr U15. Ten se střetl hned na úvod svého čtyřdenního zápolení právě s hráči o rok staršími. Ti jednoznačně prokázali svůj o rok rychlejší hokejbalový růst a vysoko zvítězili. Tři z osmi branek přitom vsítil Lukáš Novotný, který tak začal celý turnaj skvělým počinem. U16 pokračuje dnešní program večerním zápasem s Kanadou East, který slibuje atraktivní podívanou! 

VIDEOROZHOVOR: Nikola Svobodová po hladkém vstupu juniorek do turnaje

Nikola Svobodová v rozhovoru těsně po povedeném zápase.

České juniorky kategorie U18 za sebou mají hladký vstup do Světového poháru. Po vysoké výhře 13:0 nad Velkou Británií se mohou už v klidu připravovat na dalšího soupeře ze Slovenska. Střelkyně dvou čtvrtečních branek Nikola Svobodová věří, že tento výsledek svěřenkyním trenéra Martina Davídka jenom pomůže do dalších střetnutí. V rozhovoru pro naši redakci poté dostane i nečekanou sprchu! 

Juniorky zahájily bezpečnou výhrou Světový pohár, smlsly si na Britkách

České juniorky bezpečně zahájily Světový pohár v České Třebové.

V České Třebové ve čtvrtek úderem deváté hodiny ranní začal letošní Světový pohár, a to zápasem mezi českými juniorkami U18, které sehrály zápas se stejně starými hráčkami z Velké Británie. Naše holky bezpečně zvládly úlohu favoritek a rozhodovaly prakticky už v prvním třetině. Svěřenkyně trenéra Davídka tak vykročily na cestu za zlatou plackou tou správnou nohou a nyní se už začnou připravovat na těžší duel se Slovenkami. 

Světový pohár startuje už ve čtvrtek ráno: Všechny duely vysíláme živě!

Mezinárodní náročná konfrontace je tady!

Světový pohár juniorských a dorosteneckých týmů se po roce opět vrací do Česka. Přerov a Zlín tentokrát střídá Litomyšl a převážně hlavní dějiště v České Třebové. Právě tam odstartuje ve čtvrtek ráno prvním ostrým zápasem českých holek v kategorii U18, která má „pouze“ tříčlenné zastoupení. Na juniorky tak čekají dvojzápasy ve skupině, ze které pak vzejdou dva finalisté. Klučičí kategorie U16? Do Česka dorazily třeba i dva týmy Kanady, které budou pro naše mladé reprezentanty hodně zajímavou konfrontací! O vítězkách a vítězích bude jasno v neděli odpoledne. Všechny zápasy sledujte ŽIVĚ v rámci stream přenosů! 

Partneři českého hokejbalu