Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Mistrovství světa se v roce 2021 uskuteční v hokejem poblázněném městě Brandon!

Keystone Centre nabídne hokejbalistům z celého světa ten nejprofesionálnější komfort.

Kanadská hokejbalová asociace (CBHA) před pár dny oznámila, že její výkonný výbor jmenoval město Brandon v Manitobě a hokejbalovou asociaci Manitoba (MBHA) za hostitele mistrovství světa ISBHF mužů a žen 2021! Brandon byl vybrán ze čtyř zvažovaných oficiálních nabídek, přičemž další města, která připadala v úvahu, byla Calgary (Alberta), Laval (Quebec) a všem hokejbalistům již velmi dobře známý St. Johns (Newfoundland a Labrador). Proces výběru dějiště 14. mistrovství světa začal v květnu letošního roku a o pořádání světového šampionátu projevilo zájem více než 20 organizací a skupin z celé Kanady!

Růže mezi trním? Nikdy se mi nestalo, že by na mě kluci byli zlí, upozorňuje Halbrštátová


Vanesa pomohla výraznou měrou vyhrát juniorkám do 18 let Světový pohár.

Mladá, talentovaná a úspěšná sportovkyně, která dokáže položit na lopatky i své klučičí oponenty. Teprve sedmnáctiletá útočnice Vanesa Halbrštátová hraje hokejbal za několik kategorií a musí se srovnávat s odlišným přístupem jednotlivých trenérů. Každý z nich jí ale předal nespočet zkušeností. „Komplikovaně“ se rozvíjel pouze vztah s reprezentačním charismatickým koučem Karlem Manhartem, jenž patří mezi nejúspěšnější trenéry ženské kategorie v hokejbale i v ledním hokeji. „Dříve jsem chtěla spíš klidnější přístup. Vyhovovalo mi, že mi trenér řekl poznatky v klidu a nezvyšoval hlas. Teď už mi ale vyhovuje naprosto odlišný přístup.“

Mistrovství mě v mnohém posunulo o velký kus dál, říká rozhodčí Hovorková

Petra Hovorková si dobrými výkony vysloužila účast na MS v Košicích.

Na vrcholných akcích ženského hokejbalu můžeme stále častěji vidět i české rozhodčí. Obrovský úspěch v podobě účasti na předešlém seniorském mistrovství světa v Košicích a juniorském Světovém poháru v České Třebové a Litomyšli má na kontě Petra Hovorková. Pardubická rozhodčí nám v rámci rozhovoru přiblížila její rozhodcovské začátky až po cestu na vrchol.

Hokejbal v deníku Sport! Vanesa Halbrštátová se rozpovídala pro časopis COACH

Časopis Coach vychází ve spoluprácí s Českým olympijským výborem.

Každé první úterý v měsíci vychází jako příloha deníku Sport časopis Coach, který dává prostor velkým sportovním profesionálním osobnostem. Teď se mezi nejvyšší smetánku propracoval i hokejbal, respektive jeho zástupkyně Vanesa Halbrštátová. Letohradská hokejbalista získala už dvakrát juniorský titul mistryň světa a v pouhých 17 letech se probojovala do národního týmu žen! Kdo ji přivedl k hokejbalu a jaký vliv na ní mají trenéři? Kupte si v úterý 6.8. novinový plátek deníku Sport a v něm naleznete časopis Coach!  

Dvacítka se chystá na Páňa Cup! Můžeme jen překvapit, myslí si Procházka

Jaroslav Procházka se v juniorském věku prodral do nabité sestavy mužského týmu Kladna!

Na konci srpna, konkrétně 23. – 25. 8., se odehraje kvalitně obsazený turnaj Páňa Cup 2019, jenž uctívá památku zesnulého kladenského hokejbalisty Martina Panenky. Do Kladna dorazí úřadující mistr české Extraligy z Kert Parku. Dále nebude chybět domácí celek Kladna, pardubické Autosklo a vítěz 1. Ligy z Dobřan, jehož výkony budete moci v příští sezoně sledovat v nejvyšší české hokejbalové soutěži. V neposlední řadě se můžete těšit na mladé reprezentanty do 20 let, kteří se na tomto turnaji budou připravovat na nadcházející švýcarské mistrovství světa ve Vispu a Raroně. Jedním z nominovaných hráčů je kladenský Jaroslav Procházka. „Turnaj bude kvalitní prověrkou,“ věří kladenský talent.

2. ročník Páňa Cupu obohatí účast národního týmu juniorů do 20 let!

Mládežnické národní týmy se pravidelně účastní silně obsazených turnajů v České republice.

Na konci srpna 23. – 25.8., těsně před startem nové sezony 2019/20, se v kladenské hokejbalové aréně uskuteční již druhý ročník memoriálu v podobě Páňa Cupu. Turnaj připomene talentovaného hokejbalistu, mistra republiky Martina Panenku, jenž podlehl zákeřné chorobě. Do Kladna dorazí mistři svého oboru z pražského Kert Parku, nebude samozřejmě chybět domácí družina Drahomíra Kadlece, přijede i pardubické Autosklo, extraligový nováček z Dobřan a reprezentace hráčů do 20 let připravující se na mistrovství světa juniorů 2020 ve švýcarském Vispu a Raroně! Koho trenéři národního týmu nominovali na důležitý přípravný turnaj?

Jsem rád, že MS Masters 2020 bude právě v Českých Budějovicích, říká Přemysl Horák

Přemysl Horák (uprostřed) na červnové tiskové konferenci před blížícím se MS Masters!

V příštím roce čeká hokejbalovou veřejnost jedna opravdu povedená mega-akce! V Českých Budějovicích se uskuteční Mistrovství světa v hokejbale v kategorii Masters. O tento turnaj ihned projevil zájem a zároveň se stal patronem hokejista, který si zahrál i nejslavnější hokejovou soutěž, tedy v NHL a jedná se o Jaroslava Pouzara! Více informací o turnaji nám sdělil v rozhovoru organizátor celé akce Přemysl Horák, jenž se sám na vrcholný šampionát příštího roku velice těší! 

Dokument ze Světového poháru v České Třebové a Litomyšli na SPORT 5!

Junioři se na domácím Světovém poháru střetli s nadupanou Kanadou, které bohužel podlehli.

Televizní stanice SPORT 5 zveřejnila ve středu 10.7. premiéru dokumentu ze Světového poháru chlapců do 16 let a dívek do 18 let, jenž 27. – 30.6. proběhl v České Třebové a Litomyšli. Juniorky se ve své mezinárodní premiéře těšily ze zisku titulu světových šampionek, když talentované hokejbalistky ovládly všechny duely na domácím turnaji bez ztráty kytičky. Chlapecký výběr do 16 let obhájil po lítém boji se Slovenskem bronzové medaile z předchozího Světového poháru a výběr talentovaných hráčů do 15 let předváděl více než sympatické výkony. SPORT 5 přináší dokument plný krásných gólových momentů a rozhovorů. Sledujte ho na webu www.sport5.cz!

Dny plné napětí, emocí a nabírání zkušeností, říká o dvou vrcholných akcích Davídek

Martin Davídek dokráčel s národním výběrem dívek U18 až na vrchol!

O tom, že povede na Světovém poháru reprezentační výběr dívek do 18 let, se vědělo. Martin Davídek však dostal nabídku ještě od realizačního týmu reprezentace žen, a vyrazil tak před samotným startem Světového poháru do Košic, kde čerpal zkušenosti od hlavního trenéra žen Karla Manharta. Juniorky nakonec dokázal dotáhnout na úplný vrchol, když se mu s nimi podařilo získat historicky premiérové zlaté medaile, které by rád obhájil příští rok v Liptovském Mikuláši s výběrem do 20 let!

SPORT 5 přinese dokument o Světovém poháru v České Třebové a Litomyšli!


Světový pohár neunikl ani kamerám TV SPORT 5! Chlapci do 16 let obhájili v silné konkurenci bronz.

Světový pohár juniorů do 16 let a juniorek do 18 let je dávno minulostí. Náš partner v podobě televizní stanice SPORT 5 ale připravil báječný dokument z celého šampionátu, na němž se z historicky první zlaté medaile těšil domácí výběr juniorek a chlapci do 16 let obhájili bronzové medaile z předchozího Světového poháru. Premiéra dokumentu poběží na TV stanici SPORT 5 ve středu 10.7. v 18:10! Následují celkem 4 reprízy. Nepromeškejte dokument z vydařené mezinárodní akce, který můžete sledovat i na webu https://sport5.cz/vyhledavani/?ws=hokejbal!

Partneři českého hokejbalu