Do českého tábora dorazilo nedělní zklamání. (autor: kosice2019.com)

České hokejbalistky nestačily na Američanky! Vyloučení zhatila možnost na obrat

Datum: 16. 06. 2019
Autor: Filip Červinka

Reprezentační celek žen nastoupil v neděli 16. června ke svému druhému utkání na mistrovství světa v Košicích proti Spojeným státům americkým, s nimiž na předchozím šampionátu v Pardubicích svedl úspěšný souboj ve finále o titul mistryň světa. Američanky předváděly odhodlanou hru, vstřelily dva šťastné góly. Češky dokázaly ve druhé periodě po krásné přesilovkové kombinaci vyrovnat, závěrečná perioda ale přinesla několik vyloučení, díky nimž si výběr USA v poklidu pohlídal jednogólové vedení.

Česko vs. USA 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Kaltounková (Manhartová) – 17. Dobsonová (Murphyová, Stewartová), 35. Dobsonová (Bilgerová).
Střely: 12:16, vyloučení: 6:3, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0.

Česko: Zechovská (Teplá) – Seroiszková, Němcová, Radová, Herzigová (A), Martinů, Držmíšková, Rejlová, Zedníková – Manhartová (C), Patočková, Horálková – Lédlová, Přibylová, Křížová (A) – Kaltounková, Škorpíková, Kvasničková – Halbrštátová, Palová, Kubínová

USA: Bekkeringová (Glistaová) – Siarnackiová, Levinová (A), Hellingová, Bilgerová, Meslarová, Murphyová, Sprunková, Cabanová – Hughsonová, Bronsonová (C), Steadmanová – St. Germainová, Dobsonová (A), Stewartová – McMillianová, Strohmierová, Dixonová – Bitlerová, Langstonová, Nicholsová

Každý chvilku tahal pilku, ale bez efektu

České hráčky vstoupily do druhého utkání na šampionátu docela dobře. K vidění bylo několik šancí, tu největší si připsala kapitánka Lucie Manhartová, která ale bohužel neuspěla. Hra se přelévala ze strany na stranu, Češky ale měly o dost více příležitostí skórovat. Diváky zvedal ze sedaček průnik po levém křídle v podání Patricie Škorpíkové, která ale nezamířila přesně a jen vyprášila výstroj americké strážkyně svatyně. Hned z kraje druhé patnáctiminutovky přišel šok, když byl český celek sevřen v obranném pásmu a po minutě a půl se před brankou prosadila důrazná Dobsonová – 0:1.

Přesilovkové komando pohlednou kombinací vyrovnalo!

Hokejbalistky z USA se rázem dostaly na koně. Bylo vidět, že jim lépe funguje pohyb, podporovaly se a české hráčky hrozily hlavně z protiútoků. Díky jednomu z nich si vybojovaly možnost hry v početní převaze, kterou ke konci prostředí části využila Kristýna Kaltounková, jež dorážela střelu Manhartové, která nejdříve orazítkovala levou tyč americké branky – 1:1. Do konce druhé periody zbývalo ještě pár momentů a Češky zatlačily své oponentky do ouzkých, bohužel se neujala ani jedna z dalších příležitostí a do kabin se před závěrečnou třetinou odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Rozhodla šťastná střela a diskutabilní vyloučení

Třetí třetina začala propadem české obrany, když se dvě Američanky hnaly na Zechovskou, která ale předvedla uhrančivý zákrok a držela české akcie na vítězství nad vodou. Ty se začaly výrazně potápět ve 35. minutě, po delším tlaku Spojených států amerických v českém obranném pásmu se do míčku ze vzduchu opřela opět Dobsonová a poslala USA do vedení – 1:2. Šest minut před koncem utkání si hlavní kouč českého národního celku Karel Manhart vzal oddechový čas, Češky začaly hrozit, šly dokonce do šesti, ale v útočném pásmu se na svou soupeřku zbytečně rozohnila Lédlová, která šla pykat za katr a šance na vyrovnání se hodně ztenčily. Následovalo další diskutabilní vyloučení za příliš mnoho hráček na ploše a Češky se tak ke konci klání bránily oslabení 3 na 5. Již v pondělí 17.6. se ale pokračuje duelem proti Kanadě, jenž startuje v 14:45!

Ohlas trenéra:

Karel Manhart:
„Čekali jsme, že to bude těžké utkání. Holky měly nohy v „medu“, včera jsme hráli dost dlouho do noci. Hráčky usnuly v jednu ve dvě hodiny ráno. Věděli jsme, že Amerika je silný soupeř. Bohužel jsme nebyli schopni se rozhýbat. “