Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Tomáš Semera (vpravo) připravuje osmnáctku na MS se svým asistentem Martinem Kurzem (vlevo).
Tomáš Semera (vpravo) připravuje osmnáctku na MS se svým asistentem Martinem Kurzem (vlevo). (autor: Filip Červinka)

Chceme se připravovat na velkých stadionech, říká trenér osmnáctky Semera

Datum: 14. 06. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Nově se budující národní výběr hráčů do 18 let se o víkendu 15. – 16. června bude pilně připravovat na dalším soustředění, které se uskuteční na zimním stadionu v Příbrami. Hlavní kouč Tomáš Semera se svým realizačním týmem nominoval na kemp 20 hráčů a 3 gólmany. Do startu dalšího juniorského mistrovství světa ve švýcarském Vispu zbývá téměř pouhý jeden rok, a tak je třeba využít jakékoliv další možnosti trénovat. „Budeme se zaměřovat na herní činnosti jednotlivce, herní situace 1 na 1, 2 na 1, 3 na 2 a také hry na malém prostoru,“ prozrazuje v rozhovoru lodivod osmnáctky, jejíž nominaci najdete v článku!

Pozvali jsme hráče, kteří se zúčastnili loňského Světového poháru


V polovině června vás čeká soustředění reprezentačního výběru do 18 let. Do dalšího juniorského MS zbývá rok, většina reprezentací volí na tyto kempy širší výběry, ale vy jste nominovali 20 hráčů, z toho 12 útočníků, 8 obránců a 3 gólmany. Proč jste se rozhodli pro tento model?
Přibližně 20 hráčů, které nám doporučili trenéři, jsme viděli již v zimním období. Na tento kemp jsme si naopak pozvali hráče, kteří se zúčastnili loňského Světového poháru hráčů do 16 let. Ty jsme doplnili o ty, kteří se nám právě na tom zimním líbili nejvíce. Jedná se o hráče ročníku 2002.

Soustředění bude hostit zimní stadion v Příbrami. Proč právě toto místo a na co vše se budete v rámci dvoudenního kempu zaměřovat?
Na zimním stadionu v Příbrami jsme absolvovali závěrečné soustředění před MS v Kanadě. A prostředí (hala, zázemí, stravování i ubytování) jsme si zde nemohli vynachválit. Hlavní je však stadion a rozměry hřiště. Pokud to bude možné, chceme se co nejvíce připravovat na velkých stadionech, které budou podobné na mistrovství. Na tomto kempu se budeme zaměřovat opět na herní činnosti jednotlivce, herní situace 1 na 1, 2 na 1, 3 na 2 a také hry na malém prostoru.

Věříme, že nám hráči z šestnáctky příjemně zamotají hlavy


V reprezentaci do 16 let, která se připravuje na červnový Světový pohár v České Třebové a Litomyšli máte také několik adeptů pro výběr do 18 let. Zapojíte ty nejlepší do přípravy po konci šampionátu?
Další kemp plánujeme ve druhé polovině srpna, těsně před začátkem soutěží. Několik hráčů, kteří teď budou reprezentovat na Světovém poháru, si určitě pozveme a myslím, že nám příjemně zamotají hlavu.

Vyrazíte osobně do České Třebové mapovat výkony potencionálních reprezentantů do 18 let?
Osobně se Světového poháru budu účastnit od pátku do neděle.

Uděláme vše pro historický úspěch!


Loňská šestnáctka, z níž z velké části čerpáte, měla nemalé problémy s gólmany. Cítíte to stejně, nebo věříte, že se vám podaří vybrat kvalitní trio?
Zatím jsme viděli jen tři brankáře na prvním kempu a teď uvidíme další. Věřím, že příští rok v juniorce bude spousta kvalitních brankářů a budeme si je moci vysledovat a vybrat to nejsilnější gólmanské trio.

Národnímu výběru do 18 let se ještě nikdy v historii nepodařilo vyhrát mistrovství světa. Je velkou motivací toto změnit na nadcházejícím šampionátu ve Švýcarsku?
Rozhodně! Velmi blízko jsme tomu byli v Kanadě a já věřím, že i příští rok vybereme ty nejlepší hráče a uděláme společně vše pro historický úspěch.

Partneři českého hokejbalu