Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Na přelomu června a července bude v Přerově a Zlíně pořádně rušno!
Na přelomu června a července bude v Přerově a Zlíně pořádně rušno! (autor: ISBHf)

Čtyři dny plné hokejbalu: Světový pohár v Přerově a Zlíně zná jízdní řád a osazenstvo!

Datum: 20. 02. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

28. června vypuknou v Přerově a Zlíně nervy drásající souboje o zisk titulu světového šampiona v kategorii chlapců do 16 let a dívek do 20 let. Teprve nedávno bylo rozhodnuto o účastnících premiérového Světového poháru juniorek a hokejbalistů kategorie U16. Pět družin juniorek se představí v Přerově, kde se odehraje i jedna pětičlenná skupina hokejbalistů do 16 let, ta druhá se uskuteční ve Zlíně. Čtyři dny nadité tím nejkvalitnější mládežnickým a dívčím hokejbalem přinesou zajisté neskonalou zábavu.

Vůbec poprvé v celé hokejbalové historii se uskuteční Světový pohár mládežnické dívčí kategorie, a to hned na půdě České republiky v Přerově, kam se sjede pět reprezentačních celků. Mezi favoritky bude jednoznačně patřit výběr Kanady, Spojených států amerických či Slovenska. Zálusk na metu nejvyšší si ale může beze všeho dělat i česká reprezentace, kterou povede veleúspěšné trenérské duo Manhart – Broulík, kteří minulý rok se svými svěřenkyněmi ze seniorského národního týmu dosáhli na premiérové zlato!

V širším kádru českých juniorek U20 najdeme hned několik talentovaných hráček, jež se právě pyšní titulem mistryně světa z domácího červnového šampionátu v Pardubicích. Gólmanky Kateřina Zechovská z pražské Slavie či Kateřina Teplá hájící barvy svítkovských hokejbalistek, by měly patřit mezi hlavní opory i na Světovém poháru juniorek. O finální nominaci se uchází i útočnice Aneta Kábrtová z pardubického Autoskla, Lucie Kubínová z Poruby, Barbora PatočkováKristýnou Kaltounkovou ze Slavie či obránkyně Karolína Kosinová s Kateřinou Držmíškovou.

Bude otázkou, s jakým výběrem do Přerova dorazí zámořské celky a Slovensko. Překvapit kvarteto silných národních výběrů se pak pokusí Velká Británie, kde se nejenom ženský hokejbal posouvá neustále dopředu. Systém turnaje bude jednoduchý a nelítostný. Každý odehraje jeden zápas s každým a o zlato si to rozdá první se druhým celkem základní skupiny, bronz si do své moci uzme třetí nebo čtvrtý celek ve skupině. Česká reprezentace startuje 28. června utkáním proti Britkám a hned ten samý den večer narazí ještě na výběr USA.

Účastnící Světového poháru juniorek U20 – Přerov:

Česká republika
Slovensko
Kanada
USA
Velká Británie

Do Přerova a Zlína dorazí kvarteto silných zámořských týmů, Česká republika nezůstane pozadu!

Ještě v roce 2016 se v anglickém Sheffieldu konalo klasické juniorské mistrovství světa hráčů do 16 let. Letos se však přešlo k modelu Světového poháru. Tím vzroste počet týmů a nemalé konkurence, mezi níž se představí hned dva kanadské výběry a stejný počet nadupaných celků přiveze i výprava Spojených států amerických. V „přerovské“ skupině A se budou prezentovat loňští vicemistři světa šampionátu šestnáctiletých ze Slovenska, kteří narazí na tým USA RED, Velkou Británii, východní výběr Kanady a českou reprezentaci hráčů do 15 let!

Ve druhé skupině bude o co nejlepší umístění bojovat reprezentační výběr České republiky U16 pod vedením hlavního kouče Jiřího Christa. Jeho svěřenci narazí ve Zlíně na západní výběr Kanady, Švýcarsko, Spojené státy americké BLUE a Polsko. V Anglii se z triumfu po finálové bitvě radovala Kanada, jež ale do Zlína a Přerova přiveze hned dva celky!

Systém turnaje je opět jasně zřetelný. Týmy odehrají ve svých základních skupinách s každým jeden zápas. Celky, jež se umístí na čtvrtém a pátém místě své skupiny, si to pak ve finálním zúčtování rozdají o 7. a 9. místo. Družiny na třetích místech poputují do boje o konečnou pátou příčku, „vicemistři základní skupin“ svedou klání o bronzové medaile a vítězové skupin si to rozdají o celkové prvenství na Světovém poháru. Finálové boje se odehrají ve Zlíně a zajímavostí je, že se reprezentační šestnáctka České republiky 1. července utká s pátým celkem juniorek.

Skupina A – Přerov:

Slovensko
USA „červený“
Velká Británe
Kanada „východ“
Česká republika U15

Skupina B – Zlín:

Kanada „západ“
Česká republika U16
Švýcarsko
USA „modrý“
Polsko

V rámci programu Světového poháru se ještě ve vzájemných duelech představí reprezentační výběry hráčů do 14 let České republiky a Slovenska. Čeští mladící se tak dočkají vrcholu celé sezony v podobě mezinárodních duelů.

Kompletní rozpis turnaje -> https://is2.hokejbal.cz/_doc/dokumenty/rep/2017-2018/rozpis-utkani-svetovy-pohar-zlin-a-prerov.pdf

 

Partneři českého hokejbalu