Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

David Kuna bude krátce povídat i v novém díle Hokejbal TV.
David Kuna bude krátce povídat i v novém díle Hokejbal TV. (autor: Ondřej Novotný)

David Kuna by přinesl do reprezentace novinky. A lepší komunikaci s hráči, říká

Datum: 28. 11. 2017
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Už je to přes dva týdny, co se na pražský Strahov vydala čtveřice kandidátů ucházející se o volné posty reprezentačních trenérů. Mezi trojící kandidátů na post lodivoda mužského národního týmu se nachází i David Kuna, úspěšný trenér, který minulou sezonu získal extraligový titul s Kert Parkem. Pokud by se právě on stal nově vyvoleným, přinesl by do reprezentace několik novinek, jež by ji měly posunout velkým krokem směrem dopředu.

Jaké jste měl pocity, když jste vyšel od komise?
Bylo to naprosto v klidu. Myslím si, že to proběhlo tak, jak jsem očekával. Bylo tam sice trochu horko, takže jsem měl asi hodně červené tváře, ale odpovídal jsem snad normálně. (usmívá se) V komisi sedí lidé, kteří jsou ve svém oboru opravdu odborníci, a podle toho to také vypadá. Samozřejmě, s hokejbalem se třeba ještě seznamují, takže jsem jim například něco doplnil, byl jsem ale příjemně překvapený, jak to probíhalo a jak dobrou úroveň to mělo.

Co svého jste komisi představil?
Mluvili jsme o věcech, které bychom rádi do reprezentace zavedli. Ať to je lepší vedení statistik nebo práce s videem, což je podle mě jedna ze základních věcí a příliš jsem se k ní ještě před komisí nedostal. Také jsem ale zmínil, že bych chtěl zlepšit formu komunikace. Abychom s hráči komunikovali i více průběžně mezi jednotlivými srazy, věděli jsme více o jejich zdravotním stavu a aby se ti hráči na kempy museli připravovat i sami individuálně. Říká se tomu obecně technicko-taktická příprava, já se totiž občas na klubu setkávám i s tím, že hráči někdy tápou u tabule. To by se mělo zlepšit a chtěli bychom hráče přesvědčit, že je to jenom velké plus pro ně. 

Stáří nebo mládí nerozhoduje, hlavním faktorem je aktuální forma hráčů a prospěšnost týmu

Jak byste tyhle vaše případné novinky obecně nazval? Třeba více přiblížení k hokejové reprezentaci?

S hokejem se nemůžeme rovnat, ale proč bychom se k němu alespoň nemohli co nejvíce přiblížit? V některých věcech by to určitě šlo, ale také bychom mohli přinést svoje nové, hokejbalové, věci. A to ať už ty zmíněné statistiky nebo kondičního trenéra, který by dle mého názoru měl být z hokejbalového prostředí, jelikož by znal metody tréninků v našem sportu. Rád bych, kdybychom vlastních věcí vymysleli co nejvíce!

Přemýšlel jste teoreticky o tom, jak by se pozměnil kádr národního výběru, kdybyste ho vedl vy?
Ani teoreticky, o tomhle můžu přemýšlet a v případě, že bychom byli zvoleni právě my. Před komisí jsme ale o některých hráčích konkrétně mluvili. Bylo to ale v tom smyslu, že jsem dostal za úkol odpovědět, jak bych se třeba zachoval v určitých situacích. Snažil jsem se to tak převést konkrétně na nějaké jméno, nebavili jsme se samozřejmě o Jaromíru Jágrovi, ale o našich hokejbalových Jágrech, aby to bylo pro komisi co nejvíce k pochopení. Potom už bylo jenom na nich, jestli se jim líbilo rozhodnutí, jak bych se k těch konkrétním situacím postavil.

A co zapojení více mládí?

Já na toto odpovím trochu nekonkrétně. Mládí je hezká věc, musí mít ale potřebnou úroveň, kvalitu, patřičné chování a samozřejmě charakter. Pak se můžeme bavit, že by někdo nový mohl reprezentovat. Stáří nebo mládí ale nerozhoduje, hlavním faktorem je vždycky aktuální forma hráčů a prospěšnost týmu.  

Partneři českého hokejbalu