Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Opět po roce se představí tým juniorek na tradičním Challenge Cupu.
Opět po roce se představí tým juniorek na tradičním Challenge Cupu. (autor: FB: Adéla Pížová)

Dívčí reprezentační výběr U20 čeká tradiční turnaj Challenge Cup v Přelouči

Datum: 21. 02. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

První letošní zápasová prověrka čeká reprezentační tým juniorek v kategorii U20, které mají před sebou Světový pohár. Ten se uskuteční na přelomu června a července v Přerově a Zlíně. Tentokrát se však utkají s chlapci z kategorie U14 a U15. V sobotu 24. února je totiž na programu již tradiční Challenge Cup. První utkání začíná na přeloučském hřišti v 9:00 hod. Pár informací o týmu prozradil Michal Broulík.

Světový pohár se pomalu blíží a realizační tým potřebuje začít dávat dohromady tým juniorek. Jak tedy bude výkon hráček na turnaji v Přelouči důležitý a bude po něm následovat proškrtání nominace? „Tento turnaj má pro nás svoji důležitost. V minulosti nám mnohdy napověděl a já osobně ho mám rád, protože je sice hezké vidět hráčky v tréninku, ale hra je hra. Chtěli bychom si z turnaje odnést materiál a podklady k další práci, takže bude důležité, jak rychle se hráčky sžijí s taktickým základem z Plzně a dalšími představami o naší hře a taktikou, kterými se chceme prezentovat. K zúžení opět dojde, jak dramatické bude, ukáže až turnaj,“ přibližuje asistent trenéra Michal Broulík.

Z nominace už nyní zmizela některá jména. Je to z důvodu, že s nimi realizační tým už dále nepočítá, nebo je zná a potřebuje si prověřit další dívky? „V nominaci pro turnaj chybí některá jména, u kterých jsme věděli už dlouho dopředu, že v tomto termínu mají jiné povinnosti. Je pravda, že některé hráčky známe blíže, protože s nimi pracujeme delší dobu, ale rozhodně to neznamená, že mají něco jistého. Na nejbližší kemp dostanou pozvánku a o svém startu na Světovém poháru si musí říct přístupem a výkony na hřišti i mimo něj, a to nejen při reprezentačních kempech,“ ujasnil Broulík.

Je pouze na samotných hráčkách, jak nabídnutou šanci využijí

Na programu jsou čtyři utkání a dívek je v nominaci stále přes dvacet, dostanou tak všechny dostatek prostoru k tomu, aby se mohly pořádně předvést? „Do Přelouče máme zatím dvě omluvenky. Doufáme, že žádná další nepřibude. Hráčky se nemusí bát. Všechny dostanou svůj prostor ve hře a bude jen na nich, jak nabídnutou šanci využijí,“ upozorňuje asistent hlavního trenéra Karla Manharta.

Po několika letech také chybí v rozpisu turnaje seniorská ženská reprezentace. Není škoda, že se oproti loňskému roku juniorky s ní neutkají? Přeci jen výkon a přístup starších dívek může pro ně být určitým povzbuzením a příkladem. „Juniorky U20 se sice na turnaji se staršími kolegyněmi nepotkají, ale nebudou o tuto konfrontaci ochuzeny. V květnu čeká hráčky juniorky společný třídenní kemp společně se širším výběrem seniorské reprezentace žen v Příbrami. Takže prostoru pro seznámení se a čerpání zkušeností bude mnohem víc, než nabízí turnaj v Přelouči,“ je si vědom Michal Broulík.

Rozpis turnaje:

9:00 U15 Pardubického kraje vs. Juniorky U20
10:00 Reprezentace U14 - „červení“ vs. Reprezentace U14 – „bílí“
11:15 Juniorky U20 vs. Reprezentace U14 – „bílí“
12:15 U15 Pardubického kraje vs. Reprezentace U14 – „červení“
13:30 Juniorky U20 vs. Reprezentace U14 – „červení“
14:30 Repreprezentace U14 vs. „bílí“ - U15 Pardubického kraje
15:45 3. tým ZČ – 4. tým ZČ – ZÁPAS O TŘETÍ MÍSTO
16:45 1. tým ZČ – 2. tým ZČ – FINÁLE

Nominace reprezentačního výběru U20:

Brankářky: Staňková Markéta (HBC Enviform Třinec), Teplá Kateřina (Ježci Heřmanův Městec), Jiráčková Aneta (SK Suchdol nad Lužnicí).

Hráčky: Suchanová Kristýna (Elba DDM Ústí nad Labem), Baráková Karolína, Kábrtová Aneta (obě HBC Autosklo-HAK Pardubice), Blažekovičová Nikolina (HBC Plzeň Litice), Kolínková Lenka (1.HBC Svitavy), Klimová Aneta, Martošová Lenka (obě HBC Tygři Mladá Boleslav), Ištoková Tereza, Měchurová Karolína, Procházková Karolína, Šprtová Karolína (všechny HBK Kyjov), Svitáková Julie (HC Slavia Praha), Halbrštátová Vanesa, Kerschbaumová Adéla, Mačátová Kristýna (všechny SK Hokejbal Letohrad), Landová Martina (SK Suchdol nad Lužnicí), Šuhajová Simona (TJ Blatná Datels), Držmíšková Kateřina (TJ Lokomotiva Česká Třebová), Kubínová Lucie, Kudělová Klaudie, Pížová Adéla, Stoklasová Adéla (všechny TJ Sokol Poruba).

Partneři českého hokejbalu