Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Vanesa Halbrštátová (uprostřed) sní o světovém šampionátu v Košicích a řádně kvůli tomu dře!
Vanesa Halbrštátová (uprostřed) sní o světovém šampionátu v Košicích a řádně kvůli tomu dře! (autor: Jana Nekolová)

Dřu a věřím, že to k něčemu v létě bude, přeje si reprezentantka Halbrštátová 

Datum: 05. 02. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Zatímco další přípravný kemp ženské hokejbalové reprezentace nedávno skončil, před výběrem kouče Karla Manharta už je skoro další. Na ten předchozí v Plzni, ale i na ten nadcházející, který se uskuteční ve východních Čechách, se probojovala i letohradská Vanesa Halbrštátová. Věkem ještě juniorka se do podvědomí trenéra zapsala na loňském Světovém poháru v Přerově, který se jí výkonnostně povedl, a nyní se už rve o mnohem větší sousto. Ve hře je totiž mistrovství světa 2019 na Slovensku! 

Cítila jsem se úplně opačně, než na Světovém poháru


Vaneso, každého pozvání do reprezentace si určitě ceníte, navíc, když se jednalo o to premiérové do dospělého týmu, že?
Určitě, cením si toho neskutečně moc! (usmívá se) Doufala jsem, že předvedu alespoň takové výkony, které by mě takhle ze začátku roku zajistily účast alespoň na dalším kempu, kde bych už mohla být trochu více po zimní přestávce rozehraná. A potom samozřejmě žít stále sen o Košicích, je to pro mě ohromně velký cíl a budu dělat všechno pro to, aby se mi splnil.

Minimálně jeden cíl už však máte splněný, protože na konci měsíce vyrazíte na další sraz ženského áčka. Zatímco tam už asi tolik nervózní nebudete, tak předpokládám, že na prvním srazu v Plzni to bylo právě naopak...
Je to tak. (směje se) Hlavně jsem byla nervózní tak nějak více kvůli tomu, že jsem dlouho nic nedělala. Sice jsem už chvíli trénovala po zimní pauze v klubu, něco jsem dělala i sama, ale pořád to bylo málo času se nějak připravit. Vlastně v prosinci a v lednu jsem se za celou dobu nestřetla na hřišti vůbec s hokejkou, navíc v kombinaci s tolika pohybu... Měla jsem z těch začátků špatný pocit, byl to třeba úplně pravý opak, než jak jsem se cítila v létě na Světovém poháru v Přerově. 

Mluvíte spíše o pocitech, které jste měla, když jste jela na sraz. Jaká byla ale realita?
No, překvapivě dobrá. (rozesměje se) První den srazu jsme ale hrály zápas s chlapeckou U14, a to bylo z naší strany šílený. I v neděli jsme pak měly jedno utkání a tam už byla ta jistota na hokejce větší. 

Atmosféru v kabině si moc chválím


Co atmosféra v kabině? Podle toho, co bylo vidět na kempu, si troufám tvrdit, že asi více než dobrá, že?
Holky jsou suprové, v kabině je pořád strašná sranda. Mě ani tak nebolely nohy po tom běhání, ale spíš břicho. (směje se) Za ty dva dny jsem se nasmála jak nikdy. (usmívá se) Suprový kemp a doufám, že to bude pokračovat takhle stále.  

Je to ten hlavní bod toho týmového úspěchu, když to takhle klape v kabině?
Určitě! Je to strašně fajn, když přijdete ze hřiště do kabiny a už víte, že bude sranda. Rozhodně o hodně lepší, než když v kabině všichni sedí a nikdo ani neřekne slovo navíc. Moc si to chválím.

Taťka mi udělal malou posilovnu 


Jaké byly u vás ty zásadní nedostatky, když před pár týdny opět začal zimní dril?
Řekla bych to asi takhle: Ach ty Vánoce a potom to bříško. (rozesměje se) Ale snažím se s tím hned něco dělat, já to tak mám vždycky, že je to po svátcích katastrofa, jak člověk déle nic nedělá. Pak se to zlepšuje a zlepšuje a v tom květnu červnu se vždy cítím už skvěle. Snad to zase bude takhle fajnový i letos. Dřu a věřím, že to k něčemu v létě bude! 

Jak řešíte vy osobně ten pověstný individuální trénink?
Jak jsem už říkala, tak třikrát týdně chodíme na tréninky v klubu. Celý leden jsme trénovali fyzičku a na hřiště jsme se ještě nedostali, proto jsem se tak trochu toho reprezentačního kempu obávala. (usmívá se) Ale když nemáme v týdnu společný trénink, tak chodím na půdu, kde mi taťka udělal takovou malou posilovnu. (rozesměje se) Ale je to fajn, mám tam i bosu, tak na ni trénuji i s hokejkou, do toho nějaké kliky, cviky a snažím se to nějak všechno protočit. Ale potřebuji ještě trochu více času, aby se to projevilo... 

Partneři českého hokejbalu