Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Tomáš Friml (čelem) se těší s týmem reprezentační dvacítky na druhé soustředění.
Tomáš Friml (čelem) se těší s týmem reprezentační dvacítky na druhé soustředění. (autor: Filip Červinka)

Dvacítka prověří formu mužského nároďáku! Kvalitní prověrka, těší kouče juniorů Frimla

Datum: 30. 05. 2019
Autor: redakce
Sdílej přes:

Již tuto sobotu 1. června se širší výběr reprezentace juniorů do 20 let představí na jednodenním soustředění v Pardubicích. Úřadující mistři světa podstoupí na tamním zimním stadionu jeden trénink a v 18:00 se utkají se seniorským národním výběrem, který se pilně připravuje na nezadržitelně se blížící mistrovství světa v Košicích! „Mužský tým čeká poslední herní prověrka před závěrečnou nominací do Košic, takže každý hráč do toho dá všechno, aby se do závěrečné nominace dostal,“ uvědomuje si hlavní trenér dvacítky Tomáš Friml. Jeho svěřence rozhodně nečeká procházka růžovým sadem.

Zhruba pětadvacetičlenná nominace se realizačnímu týmu reprezentace hráčů do 20 let netvořila lehce. Teprve na konci minulého týdne ji doladili k finální podobě, protože stále probíhají pro juniorský národní tým dvě stěžejní soutěže, a to play off Extraligy juniorů a finálová série 1. Ligy. Spousta hráčů, s nimiž trenéři rozhodně pro další fázi počítali, se tak v Pardubicích neobjeví, protože dostali možnost hrát dramatické semifinálové a finálové duely nejvyšších soutěží. Šanci tak dostali další talentovaní junioři, kteří mají jedinečnou možnost říci si o nominaci pro další fázi příprav na mistrovství světa, jež se uskuteční v polovině roku 2020 ve švýcarském Vispu.

Hráče čeká daleko větší tempo, než na které jsou zvyklí


V sobotu se chystáte na jednodenní soustředění do pardubické ČSOB Pojišťovna Arény. Co vše bude náplní kempu?
V sobotu nás čeká před dopolednem trénink, kde se budeme zaměřovat na střelbu zakončení pod tlakem, nerovnovážné herní situace atd. Po tréninku nás čeká společný oběd, poté příprava na utkání a přípravný zápas s mužskou reprezentací.

Co očekáváte od přípravného utkání s mužským národním výběrem, který se chystá na mistrovství světa v Košicích? Spousta hráčů stále bojuje o konečnou nominaci, takže juniory čeká křest ohněm…
Čeká nás velmi kvalitní a těžká herní prověrka s nejtěžším možným soupeřem. Bude to hodně rychlé a důrazné utkání v daleko větším tempu, než na které jsou hráči zvyklí z domácích soutěží. Mužský tým čeká poslední herní prověrka před závěrečnou nominací do Košic, takže každý hráč do toho dá všechno, aby se do závěrečné nominace dostal.

Po každém hráči budeme vyžadovat maximální nasazení!


S jakými cíli půjdete do utkání s reprezentačním celkem mužů? Hráči se mohou v tak silné konkurenci hodně ukázat a říct si o další nominaci v přípravě na juniorské MS ve Švýcarsku, je to tak?
Při přípravě na utkání si řekneme, jak budeme chtít v utkání hrát. Po každém hráči budeme vyžadovat maximální nasazení v každém střídání. Jak už jsem řekl, bude to velmi náročné utkání a uvidíme, jak si hráči poradí s tak kvalitním soupeřem a jak budou zvládat to vyšší tempo a souboje, které jsou v mezinárodním hokejbale.

V nominaci se objevuje několik nováčků. Čím to?
Oproti prvnímu soustředění je v týmu několik nováčků, je to především proto, že toto soustředění a zápas byl už dohodnutý od zimy, ale bohužel některé týmy, v kterých je několik potencionálních reprezentantů, ještě stále hrají své soutěže, a tudíž nebudou na tomto soustředění. Tak jsme povolali další hráče, které máme v hledáčku, abychom je viděli v akci.

Stále jsme na začátku přípravy, ale určité jádro už se formuje


Jak vypadá plán další přípravy? Chystáte se na nějaký letní přípravný turnaj?
Další soustředění máme naplánované na srpen, kdy bychom se měli zúčastnit velmi kvalitního turnaje v Kladně, kde se utkáme s extraligovými týmy, což pro nás bude velmi dobrá příprava. Pak uvidíme podle rozpisů na další sezonu, jestli bude možno udělat nějaké soustředění v průběhu podzimní části. V prosinci bychom na závěr podzimní části měli odehrát přípravné utkáni v Žilině s juniorskou reprezentací Slovenska.

I když příprava dalšího cyklu prakticky teprve začala, už se určité jádro týmu musí formovat…
Je to tak, určité jádro už se formuje. Uvidíme po další přípravě, jak to bude pokračovat dál a jak se hráči budou prezentovat svými výkony.

Partneři českého hokejbalu