Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Vítězné kolečko po utkání s Velkou Británií nesmělo chybět!
Vítězné kolečko po utkání s Velkou Británií nesmělo chybět! (autor: Hanka Poskočilová)

Hokejbalisté z pověření královny Alžběty padli pod náporem českých lvů

Datum: 15. 06. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Reprezentační celek mužů se ve druhém utkání na mistrovství světa v Košicích střetl s hráči z Velké Británie. Ti se v první třetině prezentovali odhodlaným hokejbalem, snažili se s českými plejery držet krok, ale na konci úvodní patnáctiminutovky naprosto odešli. Daniel Hnízdil si v první periodě připsal čistý hattrick a zbytek zápasu se nesl v absolutní kontrole českých reprezentantů. Ti měli k dispozici nespočet přesilových her, takže si mohli v klidu vyzkoušet různé varianty. Nyní na svěřence hlavního kouče Mašíka čeká nedělní volný den, po němž následuje už náročnější duel s Finskem a domácím Slovenskem!

Česko vs. Velká Británie 12:0 (4:0, 4:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 2. Hnízdil (Kruček, Štěpáník), 12. Hnízdil (Fraňo, Kruček), 13. Hnízdil (Štěpáník, Kudela), 14. Markytán (Pala, Kudela), 17. Kruček (Pala), 19. Filip (Hrabár, Bílý), 23. Danko (Zvonek), 25. Filip (Bílý), 39. Bílý (Kudela), 40. Kubeš (Bílý, Filip), 44. Štěpáník (Špaček), 45. Bílý (Markytán)
Střely: 55:7,vyloučení: 4:8.

Česko: Stárek (23. Mikl) – Havlík, Markytán, Hrabár, Chyba, Pospíšil, Kudela (A), Šlehofer, Filip – Wróbel, Pala, Danko – Fraňo, Kruček, Zvonek – Štěpáník, Hnízdil (A), Špaček – Kubeš (C), Bílý, Král.

Velká Británie: Laing (Marchetti) – Adamec, Graham (C), Jones, Kearnan, Wragg, Crinnion, Royle, Cooke – Henderson, Ellard (A), Porubsky – Cole, Ferrington, Kristof – Karmali, Bull (A), Brown – West, Kelly, Mort.

Utkání začalo brzkou brankou Daniela Hnízdila, jenž si naběhl mezi britské obránce a střelou z první zasunul míček k levé tyčce anglické svatyně. Hráči Velké Británie se následně odhodlali k lepšímu pohybu, brzy jim ale došly síly a Hnízdil se dvakrát za sebou rozparádil tak, že mohl slavit čistý hattrick. Ke konci úvodní části ho ještě doplnil Jaromír Markytán a o osudu utkání tak bylo rozhodnuto – 4:0. Prostřední část začala rychlým gólem Martina Kručka, na něhož v početní převaze navázal Petr Filip a v další přesilovce se poprvé v reprezentaci na mistrovství světa prosadil Petr Danko, jenž nádherně uklidil kus oranžového plastu pod horní tyč a vzal si míček na památku. Na 8:0 pak zvyšoval tvrdou pumelicí směřující mezi nohy marně se otáčejícího Lainga Petr Filip.

Začátek třetí třetiny nabídl českému týmu zkrácenou přesilovku, kterou ale nevyužil a Britové vstupovali do finálního boje o to, aby obdrželi co nejméně gólů. Čeští hokejbalisté si už v závěrečné patnáctiminutovce spíše zkoušeli co největší parádičky a dechberoucí kombinace. Hráči se lvíčkem na hrudi se přeci jenom po delší době dočkali další branky, kterou oslavil Jan Bílý. O pár chvil později už byla Britům natočená řízná desítka, o kterou se postaral „vrchní výčepní“ Pavel Kubeš– 10:0. Těsně před koncem duelu se ještě rozparádil Radim Štěpáník a Jan Bílý. Poměr střel v utkání 55 ku 7 hovoří za vše.

Ohlas trenéra:


Jan Donauschachtl: 
„Po utkání panuje určitě spokojenost. Ono proti takovým papírově slabším soupeřům je to vždycky těžké, ale myslím si, že jsme to utkání zvládli s naprostým přehledem. Zahráli jsme si, zastříleli jsme si, vyzkoušeli jsme si nějaké taktické varianty, abychom byli připraveni do dalších těžkých zápasů.“

Partneři českého hokejbalu