Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Trenér Jiří Mašík před kamerami HokejbalTV.
Trenér Jiří Mašík před kamerami HokejbalTV. (autor: Ondřej Novotný)

Hráči, kterým skončí sezona, se hned hlásí pro individuální plán, prozrazuje trenér Mašík

Datum: 25. 04. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Letošní ročník CROSSDOCK Extraligy skončil už také pardubickým hokejbalistům, které koučuje zároveň reprezentační trenér Jiří Mašík. Jeho širší nominace na nadcházející červnové mistrovství světa v Košicích tak dostala dalších „trhlin“, jelikož početná skupina Autosklářů přichází tedy o pravidelné herní vytížení. Reprezentačního lodivoda jsme se tak ptali, jak je to s hráči, kteří už mají po sezoně, směrem k blížícím se společným kempům, které však nastanou až ke konci května, tedy až za měsíc. 

Věřím, že se hráči budou připravovat kvalitně


Trenére, několika hráčům, kteří se uchází o letošní mistrovství světa v Košicích, sezona už skončila. Jak s nimi pracujete?
My s hráči komunikujeme už od únorového turnaje v Plzni, jsme také domluveni s našim kondičním trenérem Radimem Štěpáníkem, který připravuje přesně pro každého hráče, kteří už nemají sezonu, individuální programy. Často se totiž stává, že jak se hráč chce dostat do konečné nominace a už nemá sezonu, tak se přetrénuje a nemyslí tolik na regeneraci, takže se potom může zranit, nebo nemá takovou výkonnost, jako se od něho očekává. Takže to funguje opravdu tak, že jakmile někdo skončí, hned se ještě o víkendu spojí s Radimem, který mu připraví plán. Opravdu se tomu věnujeme, jak nejvíce můžeme, protože chceme, aby byli všichni do Košic co nejlépe připraveni, ale zároveň co nejvíce plní energie. 

Minulý týden skončila sezona i vašim extraligovým Pardubicím, kde figuruje hned několik aspirantů na finální nominaci, jak to bude s nimi? Nabízí se možnost nějakých individuálních společných tréninků?
Ten prostor samozřejmě bude, ale teď hned je to složité. Ta série s Letohradem byla opravdu hodně fyzicky náročná, podstatě celý týden před tím rozhodujícím pátým zápasem jsme věnovali jenom regeneraci, jelikož toho hráči měli opravdu dost. Postupně teď začneme jet podle nějakého plánu. Ale jak znám kluky z Pardubic, tak jsou zodpovědní, tudíž se sami budou scházet jak k fyzické přípravě, tak také na hřišti, protože v té širší nominaci je i brankář David Stárek. Věřím, že se budou připravovat i oni kvalitně a o finální nominaci zabojují, jak nejvíce dovedou, protože samozřejmě tato nominace ještě není konečná. 

Chceme všechny hráče vidět v co nejvíce zápasech


Naopak pro vás se nabízí teď možnost podívat se na nějaké zápasy přímo u hřiště, že?

Ano, s tím počítám. Já už jsem se byl podívat i na druhý zápas Plzně v Hradci Králové v play off. Jinak mi pomáhají i asistenti, Sláva Švancara jezdí na Kert Park a Kladno a Honza Donauschachtl do Plzně. Takže všechny série sledujeme buď přímo na místech, nebo přes internet, když je nějaký zápas přenášený. Chceme všechny hráče ze širší nominace vidět v co nejvíce zápasech. 

Pro vás naopak trochu nečekaně brzké vypadnutí z extraligového play off přinese alespoň trochu odpočinku?
Náročné to v posledních měsících je, ale s tím jsme do toho šli. Dopředu jsme věděli, že to tak bude. Nechci tak asi ani říkat, že si teď odpočinu, ale spíše to už nebude tolik náročné, jako kdybychom ještě hráli extraligovou sezonu. Budu se tak moct ještě více věnovat širší nominaci. Hokejbal mě ale baví, takže jsem na tu náročnou práci připravený. 

Myslím si tedy, že nejlepší náplastí na vyřazení Letohradem ve čtvrtfinále play off CROSSDOCK Extraligy a velkou odměnou za dlouhodobou práci, by bylo vracet se kolem 23. června s pořádným úsměvem na tváři, že?
To je jasné (zasměje se). Ale my jsme teď byli s Pardubicemi pětkrát za sebou v semifinále, třikrát z toho ve finále. Sezony tak byly hodně dlouhé a náročné, takže je potřeba si odpočnout a nastartovat zase v plné síle nový extraligový cyklus. Zklamání po vyřazení pochopitelně je, musíme ale zvednou hlavy a koukat se už směrem dopředu. Kdybychom na mistrovství v Košicích udělali velký úspěch, v což doufám, tak by to samozřejmě bylo to nejlepší, jak zakončit letošní sezonu!

 

Partneři českého hokejbalu