Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Martin Netolický v obležení úspěšných reprezentantů z Pardubického kraje.
Martin Netolický v obležení úspěšných reprezentantů z Pardubického kraje. (autor: Pavel Schröfel)

Je vidět, že český hokejbal je na velmi vysoké úrovni, praví s obdivem Martin Netolický

Datum: 28. 08. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický pozval v pondělí 27. srpna veleúspěšné mládežnické reprezentanty z východních Čech a po zásluze je ocenil za perfektní reprezentaci nejenom jeho kraje. Juniorští mistři světa do 20 let z kanadského St. Johns měli na slavnostním setkání hned osm zástupců, mezi nimiž nechyběl nejlepší brankář světového šampionátu Michal Novák z Letohradu či střelec vítězné finálové branky proti Kanadě Matěj Štefka z Poličky. Dorazily i juniorské mistryně světa z Přerova či vicemistři světa hráčů do 18 let z Kanady. „Jsou to jednoznačně skvělé výsledky,“ obdivoval hokejbalisty Martin Netolický.

Hned 19 zástupců dorazilo na pondělní setkání s hejtmanem Pardubického kraje, a to se pár reprezentantů muselo omluvit. Je tak vidět, že Pardubický kraj je líhní hokejbalových úspěšných talentů. „Přestože někdo může hokejbal považovat za sport, který není tak masový jako je lední hokej nebo fotbal, tak je to bezesporu velký úspěch,“ má jasno Martin Netolický. „Po mistrovství světa, které se v našem kraji a v Pardubicích konalo přesně před rokem, se dostavil další velmi dobrý výsledek i nyní v podobě titulu mistrů světa chlapců do 20 let a titulu mistryň světa juniorek,“ upozorňuje Netolický.

Reprezentace hráčů do 20 let na mistrovství světa v Kanadě získala pro českou republiku teprve druhý titul mistrů světa v dlouhé historii a to po 16 letech! Juniorky pak hned na premiérovém Světovém poháru slavili zisk zlatých medailí. Skvělými výkony se zaskvěli i hráči do 18 let, kteří vybojovali v Kanadě titul vicemistrů světa a chlapci do 16 let slavící v Přerově a Zlíně bronz. „Jsou to jednoznačně skvělé výsledky a musím poděkovat všem, kteří Českou republiku reprezentovali nejenom z Pardubického kraje,“ smeká klobouk před všemi reprezentanty z celé republiky Martin Netolický.

Letošní léto bylo pro český hokejbal opravdu úspěšným počinem. Již tento víkend však pomalu ale jistě startuje nový ročník 2018/19, v němž se začnou psát další historické počiny, výkony a milníky. „Chtěl bych popřát všem, aby v dalších sezonách a letech dosáhli podobně výtečných výsledků a je vidět, že český hokejbal je na velmi vysoké úrovni a řadí se mezi světové špičky,“ nepochybuje hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

FOTOGALERIE ZE SETKÁNÍ

Partneři českého hokejbalu