Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Martin Davídek umí své sveřence ze střídačky řádně zkorigovat.
Martin Davídek umí své sveřence ze střídačky řádně zkorigovat. (autor: Šárka Kunešová)

Je z čeho vybírat a zápasy nám mohou hodně naznačit, věří Martin Davídek

Datum: 08. 02. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Zimní přípravy jsou v plném proudu a s nimi se blíží i tradiční turnaje mládežnických kategorií v podobě Pražského míčku. V kategorii staršího dorostu se představí osm celků včetně dvou reprezentačních družin hráčů do 18 let. Mladí reprezentanti totiž bojují o dres se lvíčkem na hrudi pro červencové mistrovství světa v Kanadě a zápasová příprava je to nejlepší. „Plzeň, Hradec, KOVO a Ústí jsou kvalitní týmy,“ má jasno hlavní trenér osmnáctky Martin Davídek.

V neděli 11. února se reprezentace hráčů do 18 let představí na tradičním turnaji na Palmovce Pražském míčku. Trenéři národního týmu na něj pozvali 30 hráčů a čtyři gólmany. Proč se jedná o tak široký kádr? „Myslím, že nejde o tak široký kádr. Máme postavená dvě mužstva a konkurence je opravdu veliká,“ oponuje lodivod osmnáctky Martin Davídek. „Je z čeho vybírat a zápasy nám mohou hodně naznačit,“ pevně věří sympatický zkušený kouč.

Dvě reprezentační družiny se představí proti šesti dorosteneckým celkům, mezi nimiž nebudě chybět ani v podzimní části suverénní neporažená Plzeň. „Soupeři budou kvalitní. Zahrát si zápasy za den, i když zkrácené, je dostačující,“ má jasno Davídek. „Plzeň, Hradec, KOVO a Ústí jsou kvalitní týmy,“ nepochybuje lodivod reprezentační osmnáctky.

Od reprezentace se podle všeho očekává, že turnaj ovládne. Bude tak chtít dbát důraz na výsledek, nebo je pro trenéry přednější předvedená hra a systémové věci? „Tak asi by finále mělo být v režii obou reprezentačních výběrů, ale výsledek není tak důležitý, jako složení jednotlivých formací, jak se poperou s případným tlakem - hraje se jen 2x12 minut,“ zamýšlí se Martin Davídek. „Samozřejmě nás zajímají i systémové věci, abychom věděli, co zlepšovat a pilovat před šampionátem,“ dodává.

Po této akci kádr zúžíme a dále budeme pracovat s užší nominací

Reprezentace U18 se v přípravě rozhodně nešetří. Dělá se vše potřebné pro to, aby hráči byli na vrchol letošní sezony v Kanadě plně připraveni. „Příprava zatím probíhá podle plánu. Hráči jsou na tom vcelku dobře, ale jak jsem říkal po minulém kempu, jsou věci, na které se musíme zaměřit,“ upozorňuje hlavní kouč Davídek. „A to založení útoku pod tlakem, přechod středního pásma, přesilovky a oslabení. Před odletem do dějiště MS máme 3 kempy a tam se na tyto věci zaměříme,“ slibuje lodivod reprezentace hráčů do 18 let.

Kvůli vízům se letos nominace musí uzavřít dříve, než bylo před dřívějšími šampionáty zvykem. Je to pro trenéry komplikace nebo naopak budou alespoň moci pilovat souhru jednotlivých formací? „Komplikaci v tom nevidím. Máme dost času hráče připravit,“ nepochybuje Martin Davídek. „Pražský míček je završením zimních soustředění a poslední prověrka kluků, které tam budeme mít pohromadě a budou tak pod drobnohledem. Po této akci kádr zúžíme a dále budeme již pracovat s užší nominací,“ prozrazuje hlavní kouč.

Nominace reprezentace U18 na Pražský míček:

Brankáři: Lukáš Novotný (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Matěj Šuhaj (TJ Blatná Datels), Tomáš Rechtorik (SHC Killers Litoměřice), Pavel Foršt (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice).

Obránci: Jakub Geisler (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Radek Adámek, Milan Flos (oba HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Jakub Holeček (HBC Plzeň), Ondřej Kubeš, Filip Macek (oba HBC Hostivař), Filip Lux (SK Hokejbal Letohrad), Lukáš Toman (HBK Kyjov), Adam Šilhán (HC Buldoci Stříbro), Nicholas Kaňák (TJ Snack Dobřany), Martin Rakovský (HBC Hradec Králové 1988), Jakub Laurinc (SK Suchdol nad Lužnicí).

Útočníci: Vít Kamenář (HC Kert Park Praha), Filip Augustin, Martin Janeček, Jiří Bucek (všichni HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Vojtěch Novotný (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Roman Poláček, Matěj Votípka (oba HBC Plzeň), Jaroslav Procházka (HBC ALPIQ Kladno), Jiří Vaniš, Jan Čejka (oba HBC Hostivař), Lukáš Faltejsek, Filip Faltus, Vojtěch Bogdány (všichni SK Hokejbal Letohrad), Ondřej Tobiáš (SK Kometa Polička), Tomáš Pichler (HBK Kyjov), Lukáš Lhota (HBC Tygři Mladá Boleslav), Jan Janiurek (SK Ďáblové Praha), Matyáš Malecha (SK Pedagog České Budějovice).

Pražský míček 2018 - STARŠÍ DOROST:
1. Reprezentace U18 – „bílý tým“
2. Reprezentace U18 – „červený tým“
3. HBC Plzeň
4. TJ KOVO Praha
5. Elba DDM Ústí nad Labem
6. HBC Hradec Králové 1988
7. HSÚ Wolves Chomutov
8. HBC Malenovice

Partneři českého hokejbalu