Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jiří Christ věří, že s reprezentací U16 může na Světovém poháru bojovat o nejvyšší příčky.
Jiří Christ věří, že s reprezentací U16 může na Světovém poháru bojovat o nejvyšší příčky. (autor: Pavel Schröfel)

Jiří Christ: Velmi mě těší přístup hráčů, na pohár jedeme bojovat o nejvyšší mety

Datum: 17. 06. 2019
Autor: Vojtěch Filipiec
Sdílej přes:

Česká reprezentace do 16 let se uplynulý víkend zúčastnila posledního přípravného kempu před Světovým pohárem juniorů U16, který se bude konat ve dnech 27. – 30. 6v České Třebové a Litomyšli. Širší kádr čítající 30 hráčů, který má pod taktovkou zkušený trenér Jiří Christ, se sešel na třídenní akci v Poličce a opavský kouč měl s realizačním týmem nelehký úkol v podobě vybrání konečné nominace čítající 23 jmen. O posledním kempu, nominaci i Světovém poháru samotném se v rozhovoru rozpovídal právě Jiří Christ.

Přístup hráčů mě mile překvapil


Pane trenére, s reprezentační šestnáctkou máte za sebou poslední kemp před Světovým pohárem. V Poličce panovalo velmi teplé počasí, jak jste tedy byl spokojen s přístupem a výkony hráčů, kteří rozhodně neměli lehké podmínky?
To vedro, jak říkáte, bylo skutečně obrovské, avšak přístup všech hráčů byl skvělý. Přestože jsme trénovali na zimáku, prostory byly doslova rozpečené. Přesto přese všechno všichni poctivě makali, byl jsem tím velmi mile překvapen.

Do Poličky jste nepozval ještě úplně finální výběr, více jmen mělo stále šanci zabojovat o účast v konečné nominaci. Jak vypadá složení týmu po víkendovém kempu?
Na kemp bylo pozváno 30 hráčů, z nichž se 2 na poslední chvíli odhlásili. Byli s námi i hráči, kteří se nějaké z předchozích akcí nezúčastnili. Poslední soustředění jsme totiž měli v únoru a od té doby se mohlo ve výkonnosti hráčů leccos změnit. Dostal jsem tedy nějaké konkrétní tipy a společně s dalšími lidmi z realizačního týmu jsme objížděli různá utkání, ze kterých jsme získali určité poznatky, na jejichž základě jsme některé hráče nově pozvali. Do konečného výběru jsme museli vybrat 23 jmen.

Herní situace dopilujeme v České Třebové


Jaká byla náplň kempu? Trénovali jste už nějaké konkrétní herní situace, přesilovky, případně jste se zaměřili ještě na kondici?
Zaměřovali jsme se hlavně na systém hry. Pojali jsme to od založení útoku přes přechod středního pásma až po zakončení, to jsme v Poličce pilovali vlastně celou dobu. Hráči vzali veškerá cvičení zodpovědně a s jejich přístupem jsem skutečně spokojen. Dále jsme odehráli modelové utkání s výběrem hráčů z letohradské juniorky a poličských mužů, což jsme vřele přivítali. Kluci v zápase do puntíku plnili nacvičené věci a vedli si v něm obstojně. Ze souboje jsme vyšli vítězně, což bylo pro kluky pozitivní, pro nás ale bylo stěžejní, že plnili pokyny a taktiku. Prostor na závěrečné trénování herních situací, jako jsou přesilovky aj. bude v České Třebové, kde budeme od pondělka a až do čtvrtka budeme mít na tento trénink dostatek času.

Jak již bylo zmíněno, zabojovat o pozvánku na Světový pohár mělo možnost do poslední chvíle vícero hráčů. Byl ve výběru oněch 30 hráčů někdo, kdo vás překvapil, ať už příjemně či nepříjemně?
Příjemně mě překvapili skoro všichni, že by někdo překvapil nepříjemně, to se určitě říct nedá. O to těžší jsme potom měli závěrečné rozhodování, koho na pohár nominovat. Můžu prozradit, že asi u 3 jmen jsme do poslední chvíle měli s rozhodováním opravdu problém, těžké bylo vyřešit také otázku brankářů. Takže budu se opakovat, ale opravdu jsem byl s přístupem všech nadmíru spokojen, a to včetně kázně, se kterou u hráčů tohoto věku mnohdy bývá problém.

Všichni jsou skvěle připravení, chceme bojovat o nejvyšší příčky


S týmem jste nějakou dobu pracoval, tudíž víte, co od nich můžete čekat. S čím tedy na Světový pohár pojedete. Jednoznačně se budete chtít porvat o příčky nejvyšší, nebo si budete dávat postupné cíle?
Žádné dílčí cíle… Ani nemůžu vyslovit, že by byl cíl nějaký jiný, menší, než ten nejvyšší (úsměv), takže určitě budeme bojovat o ty mety nejvyšší. Všichni jsou na to nachystaní a perfektně připravení. První utkání nás čeká s naší „patnáctkou“, což bude těžké utkání, ale myslím si, že to zvládneme.

Jak se těšíte na turnaj vy osobně? Atmosféra po celou dobu turnaje bude určitě výborná.
Já se na tuto akci těším velice a všichni z realizačního týmu společně se mnou. Loni jsem si Světový pohár ve Zlíně vychutnal a věřím, že teď, kdy máme opět výbornou partu, bude atmosféra v kabině opět výborná a stejně tak tomu bude i v hledišti, kde nás podpoří všichni diváci a rodiče, kteří se přijedou podívat.

Partneři českého hokejbalu