Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Dlouhán Tomáš Kudela naslouchá radám kouče Jana Donauschachtla při předzápasovém tréninku.
Dlouhán Tomáš Kudela naslouchá radám kouče Jana Donauschachtla při předzápasovém tréninku. (autor: Hanka Poskočilová)

K Američanům musíme rychle přistupovat a hrát poctivě, shodují se Král s Kudelou

Datum: 14. 06. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Již dnes 14. června vypukne devítidenní hokejbalový maratón na 13. mistrovství světa v Košicích na Slovensku. Mužský národní výběr má za sebou předturnajový trénink ve vyhřáté Steel Aréně a nyní se už chystá na večerní duel proti USA. Na Američany vyrukujeme ve 21:00 a utkání můžeme sledovat na webu huste.joj.sk! „Na start šampionátu se všichni moc těšíme. Američané jsou hodně fyzicky zdatní, několikrát jsme proti nim v minulosti hráli, jsou hodně běhaví,“ upozorňuje asistent kapitána Tomáš Kudela. „Nálada v týmu je výborná. Doufám, že to přeneseme do zápasu a po něm bude stále stejná,“ věří útočník Zdeněk Král.

Vedro v hale bylo neskutečné, podmínky jsou ale pro všechny stejné!


Ve čtvrtek 13.6. se národní tým mužů vydal do dějiště světového šampionátu. Večer ho čekal předzápasový trénink, jenž se nesl v pohodovém tempu, ale na programu byl nácvik důležitých herních situací. „Trénink byl v pohodě. Zaměřili jsme se hlavně na to, abychom si vyzkoušeli povrch. Zastříleli jsme si, osahali si po dlouhé cestě míček v novém prostředí,“ vypočítává nováček v seniorské reprezentaci Zdeněk Král z Letohradu. „Je tady větší hřiště, což bude oproti sezoně rozdíl. V tréninku jsme hodně stříleli, zkusili si přesilovky, dali jsme si i „báčko“ a šli jsme na hotel,“ dodává profesionální třiadvacetiletý hokejista.

Steel Aréna, kde se odehrají boje o titul mistrů světa, oplývá klasickým plastovým povrchem, na němž národní celek trénoval před odjezdem v Pardubicích. I tak se ale ve velkém horku vyskytly neduhy. „Občas bylo vidět, že se míček zadrhává, snad si na to ale zvykneme a bude nám to vyhovovat,“ věří Zdeněk Král. V Košicích panuje v těchto dnech doslova Palermo. „Vedro v hale bylo neskutečné, ale podmínky jsou pro všechny stejné a nemůžeme se na nic vymlouvat,“ upozorňuje forvard české reprezentace mužů Král.

Již dnes od 21:00 vstupuje český výběr do šampionátu proti Spojeným státům americkým, s nimiž se už střetl na předchozím MS v Pardubicích, kde Češi po hodně kontroverzních brankách soupeře padli po nájezdech. Nastává nový čas, nové příběhy, není prostor ohlížet se zpět! „Nálada v týmu je výborná. Doufám, že to přeneseme do zápasu a po něm bude stále stejná,“ věří Zdeněk Král. Američané nebudou hned na úvod rozhodně lehkým soupeřem. „Budou hrát určitě fyzicky náročný hokejbal, který bude hodně důrazný. Musíme na ně hrát to samé, a hlavně hned na úvod vyhrát, protože je důležité dobře začít turnaj,“ má jasno Král, jenž se nejvíce těší na derby se Slovenskem. „Je to tak,“ culí se.

Američanům nesmíme dát šanci na rozehrávku!


Jednou z nejvíce stěžejních postav národního týmu je už delší léta vytáhlý obr Tomáš Kudela, který v sezoně nastupuje ve švýcarské nejvyšší soutěži za Oberwil Rebells. Teď už jeho myšlenky plně směřují k začátku mistrovství světa. „Na start šampionátu se všichni moc těšíme. Američané jsou hodně fyzicky zdatní, několikrát jsme proti nim v minulosti hráli, jsou hodně běhaví,“ zamýšlí se nad prvním soupeřem Čechů ve skupině A Kudela. „Navíc si to dobře dávají z hokejky na hokejku a mají výborné zakončení. Musíme si dávat pozor na jejich důraznou práci v předbrankovém prostoru,“ upozorňuje Tomáš Kudela.

Každý soupeř je hratelný, i když si na český výběr v minulosti třeba vyšlápl, čehož si je vědom i zkušený reprezentační harcovník Kudela. „Platit na ně bude rychlý přístup, nesmíme jim dát šanci na rozehrávku, protože jejich útočníci chodí do rychlého náběhu, do něhož dostávají míčky,“ vztyčuje varovný prst Kudela. „Je důležité rychle přistupovat a hrát poctivě, nic nevypustit, to na ně bude platit,“ věří odhodlaný obránce národního týmu Tomáš Kudela, jenž si na dres pověsí „áčko“, protože bude po celou dobu turnaje vykonávat funkci asistenta kapitána Pavla Kubeše.

>>SLEDUJTE UTKÁNÍ PROTI USA ŽIVĚ<<


Partneři českého hokejbalu