Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Tomáš Kudela dorazil na soustředění reprezentace až ze Švýcarska!
Tomáš Kudela dorazil na soustředění reprezentace až ze Švýcarska! (autor: Pavel Schröfel)

Kemp byl hodně výživný, přiznává zkušený reprezentační obránce Tomáš Kudela

Datum: 06. 02. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Česká hokejbalová reprezentace mužů započala o víkendu 3. – 4. února přípravu na mistrovství světa, jež se v roce 2019 uskuteční na Slovensku v Košicích. Hned na první zápasový kemp dorazil i reprezentací ošlehaný bek Tomáš Kudela, který se vydal do Plzně ze Švýcarska, kde v letošním ročníku nastupuje v tamní nejvyšší soutěži. „Nejedná se o tolik technickou soutěž jako v Česku, nehraje se ani tolik takticky,“ nachází Kudela rozdíly mezi CROSSDOCK Extraligou a švýcarskou NLA.

Na první soustředění reprezentace mužů dorazil až ze Švýcarska obránce Tomáš Kudela, který vážil zhruba osmihodinovou cestu, aby podstoupil dva náročné zápasy. „Kemp byl hodně výživný. Hrálo se ve vysokém tempu. Všichni jsou aktuálně v přípravě, takže mají dobře naběháno,“ vysekává poklonu svým spoluhráčům z národního týmu. „Je vidět, že s hokejkami to ještě není úplně ono, to pravé, ale myslím, že jsme ukázali, že všichni jsou dobře připraveni. Dle mého názoru soustředění všichni zvládli dobře,“ má jasno Kudela.

Ten v letošní sezoně působí ve švýcarském Oberwil Rebells. „Oproti soutěži v Česku je ta švýcarská dost odlišná. Řekl bych, že někdy je i rychlejší, hraje se ve vyšším tempu a 3 x 20 minut,“ upozorňuje na hlavní rozdíly mezi nejvyšší českou a švýcarskou soutěží Tomáš Kudela. „Nejedná se o tolik technickou soutěž jako v Česku, nehraje se ani tolik takticky. Celkově je hra jiná, hodně se přelévá ze strany na stranu, tolik se nebrání, a tudíž padá i více gólů,“ dodává.

Z mistrovství světa v roce 2019 chceme přivést zlato domů

Rebelové z Oberwilu se po 11 zápasech drží na druhé příčce základní části pouhý bod za vedoucí Belpou, ale s jedním zápasem k dobru! Družině stabilního reprezentačního beka Tomáše Kudely se tak nesmírně daří. „Soutěž ve Švýcarsku je opravdu o něčem jiném, ale moc mě to tam baví,“ praví se spokojeností ve tváři vytáhlý vsetínský odchovanec, který vydatnou hokejbalovou stopu zanechal v dresu extraligového Kladna.

Tomáš Kudela a spol. se o víkendu v Plzni seznámili s novým realizačním týmem, který se pokusí společnými silami dotáhnout národní družinu opět na světový vrchol. Jak trenéři na zkušeného reprezentanta asi zapůsobili? „Mají k tomu trochu jiný přístup. Některé věci dělají jinak, než bylo zvykem,“ přiznává. „Jdeme všichni za společným cílem a doufám, že to bude klapat,“ pevně věří Kudela. „Z mistrovství světa v roce 2019 v Košicích chceme přivést zlato domů!“ hlásí odhodlaně obránce se značnými útočnými choutky.

Výsledky CROSSDOCK Extraligy pravidelně sleduji

První reprezentační kemp nového cyklu přivítal i několik nováčků, i tak se ale většina hráčů dobře znala. „Naprostou většinu kluků už znám. Bylo tady pár nováčků, ale spousta kluků si už prošla dřívějšími reprezentačními cykly, takže se v tomto kolektivu cítím dobře,“ těší Tomáše Kudelu. „Známe se, víme, co od sebe čekat a vždycky se na sraz národního týmu moc těším,“ zdůrazňuje.

Obránce švýcarského Oberwilu strávil několik let mezi kladenskými rysy, s nimiž slavil extraligové tituly, takže na nejvyšší soutěž rozhodně nezanevřel. „Extraligu hodně sleduji, hlavně Kladýnko,“ culí se Kudela. „Jsem rád, že se Kladnu zase začalo dařit. Kluci střílí více branek, takže mi to dělá radost a celkově sleduji všechny zápasy CROSSDOCK Extraligy a její výsledky,“ vypráví s notnou dávkou zaujetí Tomáš Kudela. „S klukama si občas napíšeme, co je nového,“ dodává.

Statistiky Tomáše Kudely v letošní sezoně 2017/18 v NLA:

11 zápasů
6 gólů
14 asistencí
20 kanadských bodů (8. místo bodování)

Partneři českého hokejbalu