Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Na kempu v Příbrami absolvují hráčky videorozbory zápasů, které odehrály proti Slovenkám.
Na kempu v Příbrami absolvují hráčky videorozbory zápasů, které odehrály proti Slovenkám. (autor: Vladimír Škorpík)

Konečnou nominaci na MS se hráčky dozvědí v neděli na závěrečném kempu v Příbrami

Datum: 17. 05. 2017
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Mistrovství světa už opravdu klepe na dveře. První utkání čeká reprezentaci žen v sobotu 3. června proti Velké Británii. Do té doby však musí z kola vypadnout ještě tři hráčky z pole. Jasno bude už po třídenním kempu v Příbrami, který čeká hráčky 19. – 21. května. Konečnou nominaci následně okryje hlavní trenér Karel Manhart na tiskové konferenci v Pardubicích o tři dny později. Zatím je tedy známa nominace brankářek, které se představí ve složení Kateřina Zechovská, Kateřina Teplá a Aneta Tupá.

V Příbrami se dívky sejdou v pátek 19. května a po nedělním zakončení už budou znát, které z nich si vybojovaly své místo v konečné nominaci. „Je před námi ještě hodně práce. Čeká nás třídenní kemp v Příbrami, kde budeme pracovat zejména na přesilových hrách a hře v oslabení. Slovenky přijely hodně oslabeny, měly zde pouze osm nebo devět hráček, které následně na mistrovství přivezou. I my jsme hráli se širším kádrem, který následně zúžíme na dvacet hráček a tři brankářky,“ řekl pro web hokejbal.cz po zápasech se Slovenkami Karel Manhart.

Závěrečný kemp pak čeká reprezentaci žen přímo v dějišti šampionátu, kde se sejdou o několik dní dříve. Kromě tréninků čeká na hokejbalistky v Příbrami modelové utkání, ale také rozbor zápasů, které odehrály proti Slovenkám.

„Na posledním kempu čekají Reprezentaci žen kromě tréninkových jednotek i videorozbory zápasů proti Slovenkám, které sehrály 8.5. V tréninku se zaměříme na dopilování herního projevu a taktiky a rovněž se zaměříme na přesilové hry a oslabení. Na sobotu je naplánováno modelové utkání proti mladšímu dorostu z Písku. Holky se dozvědí závěrečnou nominaci na MS v neděli, Karel Manhart pak vyhlásí konečnou nominaci 24.5 na tiskové konferenci v Pardubicích,“ prozrazuje vedoucí družstva Lukáš Grebeníček.

Širší nominace reprezentace žen na domácí mistrovství světa 1. - 10.6.2017:

Brankářky: Teplá Kateřina (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Tupá Aneta (HC ŠD Písek), Zechovská Kateřina (HC Slavia Praha - ženy)-

Hráčky: Kábrtová Aneta (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Topičová Martina (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Palová Tereza, Němcová Kateřina (obě HBC Karviná), Rejlová Lucie (HBC Hradec Králové 1988), Radová Michaela (HBC Plzeň-Litice), Fričová Jana (HBC CSKA Karlovy Vary), Kosinová Karolína, Rullová Michaela, Volková Veronika, Patočková Barbora, Kaltounková Kristýna, Horálková Pavlína, Manhartová Lucie, Křížová Denisa, Přibylová Vendula, Herzigová Petra (všechny HC Slavia Praha – ženy), Držmíšková Kateřina, Hyksová Linda, Kvasničková Petra, Martínková Barbora (všechny TJ Lokomotiva Česká Třebová), Kubínová Lucie, Pížová Adéla (obě TJ Sokol Poruba).

Partneři českého hokejbalu