Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Naposledy se MS na Slovensku konalo v roce 2011 na stadionu Ondreja Nepely.
Naposledy se MS na Slovensku konalo v roce 2011 na stadionu Ondreja Nepely. (autor: wikipedia.org)

Mistrovství světa se stěhuje na Slovensko. Padnou v roce 2019 další rekordy?

Datum: 20. 07. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Uhrančivé mistrovství světa v Pardubicích se nesmazatelně zapsalo do historie rekordů. Prakticky ihned po skončení šampionátu započala cesta za dalším dvouletým cyklem. Ten vyvrcholí následujícím MS v roce 2019 na Slovensku. Přesné místo organizace ještě není známo, ale hokejbal v zemi několikanásobných mistrů světa má zvuk a vedení měst se mohou o získání organizace přetrhnout. „Přesné místo konání uzavřeme do nejbližšího zasedání ISBHF a představíme ho všem fanouškům a hráčům,“ prozrazuje například v rozhovoru generální sekretář slovenského svazu Milan Ladiver ml.

V roce 2019 se uskuteční další mistrovství světa a to u vás na Slovensku! Ceníte si toho hodně, že budete mít možnost uspořádat nejvrcholnější hokejbalovou akci na světě?
Rozhodnutí nebylo jednoduché, ale ceníme si toho, že nám ISBHF dala „zelenou“. Poprvé jsem obhajoval takovéto myšlenky na mezinárodním fóru a při pohledu na tleskající zástupce zemí ISBHF mě myšlenka uspořádání MS na Slovensku přesvědčila ještě víc. Nejen my, ale určitě i ostatní země se velmi těší. Ať už to byl Zug 2015, anebo Pardubice 2017, ukázalo se, že šampionáty pod hlavičkou ISBHF dokáží být velkolepé, s obrovským nábojem, kvalitou ať už po hráčské nebo pořadatelské stránce. Jsem přesvědčený o tom, že nikoho nezklameme ani na Slovensku 2019! 

Ucházeli jste se o pořádání MS sami, nebo jste byli osloveni z vedení ISBHF? Jak vlastně výběr místa nadcházejícího šampionátu probíhal?
Bylo to naše vlastní rozhodnutí, samozřejmě diskuze a „klasická“ nervozita, kde by se další MS mohlo uspořádat, převládaly i tentokrát, ale zvážili jsme všechny pro a proti a rozhodli se, že podáme kandidaturu.

Ještě v den oznámení naší kandidatury nás kontaktovali zástupci potenciálních míst

Máte zhruba představu, v jakém termínu se šampionát odehraje a jaká aréna ho bude hostit?
Pokusíme se, aby se MS odehrálo v trochu pozdějším termínu, čili předběžně ke konci června 2019. Ve stejný rok se na Slovensku koná i MS v ledním hokeji a proto aktivně diskutujeme a komunikujeme s vedením měst i z tohoto hlediska, aby fanoušci sportu obdrželi maximální zážitek s co největším luxusem, jaký dokážeme zabezpečit. Míst na uspořádání je víc než dost, sám jsem překvapený, že ještě v den oznámení naší kandidatury nás kontaktovali zástupci potenciálních míst se žádostí o uspořádání MS v jejich městě. Přesné místo konání uzavřeme do nejbližšího zasedání ISBHF a představíme ho všem fanouškům a hráčům.

Slovensko na posledním světovém šampionátu v Pardubicích dokonalo zlatý hattrick! Jak moc si považujete úspěchů vašich borců?
Sám jsem býval hráčem a vím, co to znamená vyhrát titul mistrů světa a také ho obhájit. Je to neuvěřitelné, ještě pár týdnů po MS jsem si přehrával nájezdy s Českou republikou a naběhla mi husina. Těžko se dá popsat, jak moc si vážím tohoto úspěchu. Je to pro nás obrovský úspěch, je to odměna, zadostiučinění a výsledek cíle, který jsme si všichni stanovili. Za tímto úspěchem stojí totiž hromada lidí a nejen hráčů na hřišti. Registrujeme, že hráči si to stále i dodnes užívají a užívají si to právem! Jsem na ně a na Slovensko v hokejbalu velmi hrdý.

Organizátoři v Pardubicích odvedli výbornou práci, rekordy ale překonáme!

Je dominance slovenského národního týmu i takový „závazek“, že na domácím šampionátu „musíte“  uspět a prodloužit vítěznou šňůru a potěšit domácí fanoušky?
Podle životního pravidla „musíte jen zemřít...", takže nikdo nic nemusí, hráči a hráčky sami budou chtít. Samotné MS na Slovensku bude obrovská motivace a nebojím se, že by hráči podlehli nějakému tlaku, už v Pardubicích nám fanoušci vytvořili „domácí“ prostředí, za což jsem jim velmi vděčný. V první řadě hodně moc hráčů „vyrostlo lidsky“, takže se opravdu neobávám, že by to z naší strany byl závazek, že „musíme“. Každý si bude domácí šampionát chtít užit a možná rozhodne i štěstí, zdali to opět budeme my anebo někdo další. Já našim chlapcům opět budu věřit! 

Nedávno skončené mistrovství světa v Pardubicích pokořilo všechny divácké rekordy. Co jste vůbec říkal na jeho organizaci, je pro vás toto MS inspirací?
Poprvé jsem se MS zúčastnil jako divák a velmi jsem si ho užíval. Měl jsem samozřejmě i povinnosti, které vyplývaly z mojí pozice v ISBHF, ale MS bylo uspořádané na vysoké úrovni. Sledoval jsem důsledně práci českého organizačního týmu, popravdě jsem si párkrát z Romana Nováka (manažer českých reprezentací pozn. aut.) i vystřelil, což mi určitě vrátí na Slovensku. (smích) Ale organizátoři odvedli výbornou práci, za což jim rovněž patří velké díky. Mnoho lidí si nedovede představit, co je to všechno za kolos. Je to vše o lidech, v Pardubicích se sešla výborná parta lidí od fanoušků, přes hráče až po posledního asistenta a proto to fungovalo. V koutku duše však doufám, že rekordy a organizaci překonáme u nás na Slovensku.

Věříte tak, že v roce 2019 můžete na Slovensku opět posunout rekordy výš?
Nejde jen o rekordy, ale celkově o organizaci. Uděláme pro to vše, co je jen možné, takže ano věřím.

Rekordy na posledním mistrovství světa v Pardubicích:

Partneři českého hokejbalu