Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ze švýcarského Zugu si obě výpravy odvezly cenné kovy
Ze švýcarského Zugu si obě výpravy odvezly cenné kovy (autor: Adrián Danaj)

MS 2015: Mužskou jízdu zastavili Slováci, ženy zlomily bronzové prokletí!

Datum: 17. 05. 2017
Autor: Petr Dejnožka
Sdílej přes:

Odpočet Mistrovství světa 2017 v hokejbalu v Pardubicích čítá poslední dny, tudíž je naší povinností dokončit seriál článků o historii světových šampionátů. Doposud poslední mistrovství světa hostil v červnu roku 2015 švýcarský Zug, ze kterého si shodně muži i ženy odvezli bronzové medaile. Právě na obhajobu či vylepšení těchto výsledků budou následně cílit od 1. června ve východočeských Pardubicích!

Mužskou touhu po zlatu utnul slovenský výběr

Čeští hokejbalisté vstoupili do světového šampionátu ve švýcarském Zugu znamenitě. Po výhře 4:1 nad Řeckem a 3:2 nad Švýcarskem přišel patnáctigólový debakl do sítě exotických Bermud, na závěr skupiny byla přichystána bitva s Kanadou. Javorové listy nečekaně nestačily na Řeky, a tak s psychickou výhodou vstupovaly do velké bitvy české barvy. Zápas nakonec skončil bezbrankovou remízou, což znamenalo konečné první místo v tabulce pro svěřence Drahomíra Kadlece.

Čtvrtfinálová matematika přisoudila českému celku za soupeře Finy, zejména díky skvělé třetí třetině si severský sok domů odvezl výsledek 0:9. Nečekaná porážka Kanady ve čtvrtfinále se Slovenskem ukončila cestu zámořského týmu za zlatou medailí a svedla proti sobě český a slovenský reprezentační výběr do velkolepého semifinále. Jediný gól Jana Příhody nakonec na finále nestačil, pro Čechy zůstal pouze boj o bronz proti Řecku. V něm si již naši hráči chuť spravili a po vítězství odcestovali do naší vlasti s bronzovými medailemi na krku.

Sestava:

Jirotka, Šimara, Kráčina – Kudela, Růžička, Pospíšil, Soukup, J. Benedikt, Příhoda, Slanec, Krejčí – Wróbel, Štěpáník, Špaček, Schnaubelt, Bacovský, Hudeček, Střecha, Hnízdil, M. Kruček, O. Lux, Bílý, Průcha

Konečné pořadí mužů:

 1. Slovensko
 2. USA
 3. Česko
 4. Řecko
 5. Kanada
 6. Švýcarsko
 7. Portugalsko
 8. Finsko
 9. Indie
 10. Itálie
 11. Bermudy
 12. Pákistán
 13. Haiti
 14. Kajmanské ostrovy
 15. Velká Británie
 16. Francie
 17. Hongkong
 18. Arménie

Doba bronzová končí, Češky poprvé v historii stříbrné

Sérii tří bronzových medailí v řadě chtěly ve švýcarském Zugu přerušit české hokejbalistky, jejich cíl se začal od začátku plnit velmi směle. První tři zápasy v šestičlenné základní skupině naše hráčky vyhrály, problém přišel až později. Drobné potíže naznačila již bezbranková remíza s Itálií, na závěr skupiny přišla prohra proti rozjeté Kanadě. Druhé místo ve skupině díky danému formátu poslalo Češky přímo do finále, kde naše reprezentantky nestačily na kanadský výběr v poměru 1:5. I přesto ale mohla na naší straně panovat spokojenost, poprvé v historii si Češky domů odvezly stříbrné medaile!

Sestava:

Bečevová, Outratová, Ramajzlová – Herzigová, Volková, Němcová, Horálková, Fričová, Kosinová – Topičová, Hrnečková, Lédlová, Hyksová, Kuželová, Křížová, Přibylová, Palová, Rejlová, Manhartová, Kvasničková, Rullová, Jaková.

Konečné pořadí žen:

 1. Kanada
 2. Česká republika
 3. Slovensko
 4. USA
 5. Švýcarsko
 6. Itálie
 7. Velká Británie

Partneři českého hokejbalu