Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

České reprezentantky dosáhly na domácím MS historického milníku.
České reprezentantky dosáhly na domácím MS historického milníku. (autor: Andrea Jirásková)

Náměstek ministra MŠMT přijme úspěšné reprezentační týmy žen a mužů!

Datum: 14. 09. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Již v pondělí 18. září se na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy uskuteční slavnostní setkání veleúspěšných reprezentačních týmů žen a mužů z posledního domácího mistrovství světa v Pardubicích! Náměstek ministra pro řízení sekce sportu a mládeže PhDr. Karel Kovář, Ph.D. přijme mistryně světa a bronzové muže z pardubického světového šampionátu úderem desáté hodiny dopolední ve Velkém zrcadlovém sále MŠMT v Praze. Z celé akce Vám přineseme bohatou reportáž!

Pondělí 18. září přinese slavnostní setkání úspěšných reprezentantů z červnového šampionátu v Pardubicích. Tam se mužská družina jen o fous neprobojovala do finále přes pozdější mistry světa ze Slovenska a uspěla v boji o bronz proti agilně hrajícím Řekům. Medaili je každoročně těžší a těžší získat, ale mužské reprezentační družině se to povedlo již pošesté v řadě! Muži pod vedením hlavního kouče Drahomíra Kadlece tak obhájili bronz z mistrovství světa ve Švýcarsku, které se konalo před dvěma roky v Zugu.

Reprezentační družina žen dosáhla na historický milník, kdy se svěřenkyně Karla Manharta poprvé v historii radovaly ze zisku zlatých medailí. Mistryně světa dokráčely na metu nejvyšší navíc před domácími fanoušky v Pardubicích, o to byla euforie znatelnější a z domácího šampionátu se tak stala komplexně povedená akce. Pro kategorii žen se jednalo o šesté mistrovství světa, a Česká republika pokaždé dosáhla na cenný kov. Právem se tak mohou pyšnit pozváním z ministerstva.

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy prof. PhDr. Stanislav Štech, CSc. je bohužel zdravotně indisponován a nemůže osobně přijmout reprezentanty, respektive reprezentantky, nicméně pověřil pana PhDr. Karla Kováře, Ph.D., který je pověřen zastupováním náměstka pro řízení sekce sportu a mládeže. Pan Kovář velice rád toto pověření přijal a souhlasil se setkáním s nesmírně úspěšnými sportovci a sportovkyněmi. Pan ministr nicméně gratuluje na dálku všem hokejbalovým reprezentantům a přeje jim mnoho sportovních i osobních úspěchů do budoucna.

Sraz reprezentantů: 9.15 – 9.30 před budovou MŠMT. 

Více informací přímo u sekretáře ČMSHb Tomáše Březiny na emailu brezina@hokejbal.cz

Informace k setkání: 
- Přijetí se uskuteční v pondělí 18. 9. v 10:00 hod. ve Velkém zrcadlovém sále MŠMT – Karmelitská 8, Praha 1.
- Sraz je předběžně naplánován 9.15 – 9.30 před budovou MŠMT.
- Dress code – vhodné společenské oblečení, s sebou vzít také reprezentační dres.

Partneři českého hokejbalu