Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Tomáš Wróbel, Jan Bílý a Pavel Kubeš (zleva) se po dvou letech opět představí na MS!
Tomáš Wróbel, Jan Bílý a Pavel Kubeš (zleva) se po dvou letech opět představí na MS! (autor: Daniel Souček)

Národní tým mužů zná konečnou nominaci pro mistrovství světa v Košicích!


Datum: 02. 06. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

V neděli 2. června skončilo třídenní soustředění reprezentace mužů před světovým šampionátem na Slovensku. Kemp národního týmu se uskutečnil v útrobách ČSOB Pojišťovna Arény v Pardubicích, kde se 25 hráčů do pole a 4 gólmani rvali o 23 míst v konečné nominaci. Trenéři reprezentační družiny nakonec zvolili osvědčený model tří gólmanů, osmi obránců a dvanácti útočníků. V nominaci je celkem 12 hráčů, kteří dosud nezapsali na seniorském mistrovství světa ani vteřinu. O úplné nováčky se ale nejedná!

Mix zkušenosti a dravého mládí: Zadní řady se pyšní vyvážeností


Mezi triem brankářů nechybí jméno letohradského fantoma Jana Šimary, který si v sobotu 1.6. v rámci přípravného utkání s reprezentační dvacítkou přebral z rukou předsedy Českomoravského svazu hokejbalu cenu pro nejlepšího gólmana nedávno skončeného ročníku CROSSDOCK Extraligy. Dalším brankářem, který vyrazí do Košic je David Stárek, letohradský odchovanec, jenž už několik let ale působí v dresu pardubických Autosklářů. Předvádí dlouhodobě vyrovnané výkony a právem patří na soupisku českého národního týmu. Trojici mužů v masce uzavírá Petr Mikl z mistrovského Kert Parku. Čerstvý držitel extraligového hattricku dostane v seniorské reprezentaci stejně jako Stárek vůbec poprvé v kariéře šanci na vrcholném mezinárodním turnaji.

Mezi obránci nalezneme jména zkušených borců a dvojnásobných mistrů světa z let 2009 a 2011 Tomáše Kudely a Jana Pospíšila. Nejmladším hráčem výběru bude teprve jednadvacetiletý obránce Kladna a odchovanec berounských Keltů Jiří Hrabár, jenž se minulý rok těšil z titulu juniorských mistrů světa, a navíc se na šampionátu v Kanadě stal nejlepším obráncem celého turnaje! Nováčkem v seniorské reprezentaci je i Václav Šlehofer ml. z prvoligových Dobřan, který nastupuje na střídavé starty v Kert Parku a jeho devízou bude to, že stejně dobře umí naskočit jak do obrany, tak do útoku, takže se jedná o velmi cenného univerzála.  

Zkušení nováčci, ale i světovými kovy ošlehaní borci v útoku


Zadní řady podle očekávání vyztuží kapitán pardubického Autoskla a přesilovkový mág Petr Filip, kterému předchozí světový šampionát v Pardubicích unikl těsně mezi prsty. Poprvé se v mužském národním výběru představí i zkušený zadák Tomáš Chyba z Mostu, jenž patřil mezi nejproduktivnější obránce nedávno skončeného ročníku CROSSDOCK Extraligy a umí řádně tvrdit muziku. Jaromír Markytán se na mistrovství světa do Košic probojoval z prvoligových Prachatic, před nimiž ale dával přednost extraligovému Kert Parku, kde patřil mezi nejrychlejší, nejdůraznější a nejvíce tvořivé obránce. Trenéři ho tak logicky nemohli opomenout.

Osmičku beků uzavírá profesionální hokejista Ladislav Havlík, jenž v sezoně nastupoval ve druhé nejvyšší soutěži za Prostějov, ale každý rok se po hokejové sezoně vrací do Poličky, kde zápolí o cenné kovy v 1. Lize. Jeho robustní postava, dobré čtení hry a rána jako z děla mají národnímu týmu rozhodně co dát! V útoku se bude prohánět pardubické trio zkušených plejmejkrů v osobě Pavla Kubeše, jenž pamatuje dva zlaté šampionáty z let 2009 a 2011, Jan Bílý, který patří mezi stabilní členy reprezentace a poprvé v kariéře se do seniorského týmu se lvíčkem na hrudi probojoval rychlonohý Josef Česák. Také Kladno vyšle na MS do Košic trio sehraných borců. Daniel Hnízdil, Martin Špaček a Radim Štěpáník toho mají v mužské reprezentaci už nahráno habaděj a budou pro družinu v Košicích platnými přímočarými články.

Mistrovský Kert Park dodá reprezentaci nejvíce hráčů


Nejvíce hráčů dodá reprezentaci pro světový šampionát mistrovský Kert Park. Nejužitečnější hráč play off CROSSDOCK Extraligy a nejlepší nahrávač základní části Tomáš Wróbel patří od roku 2011 mezi nejlepší hráče národního celku a ten chybět v nominaci pro další MS rozhodně nemohl. To samé Martin Kruček, či nejproduktivnější hráč CROSSDOCK Extraligy a nejlepší střelec Petr Danko. Kvarteto hráčů z pražského souboru doplňuje Dalimil Zvonek – hráč s neskutečnou technikou hole, střeleckými schopnostmi a čtením hry.

Z Karviné se na šampionát těší Martin Pala, který patří mezi nejtechničtější hráče v České republice, ale zároveň plejery, kteří prakticky sami umí rozhodnout zápasy. Dvanáctku útočníků uzavírá Zdeněk Král z Letohradu, jenž se profesionálně živí ledním hokejem. V nedávno skončeném ročníku bojoval ve slovenské nejvyšší soutěži za Detvu, po konci ročníku se již podruhé ve své kariéře vydal na východ Čech, kde v dresu Jelenů slavil postup do semifinále CROSSDOCK Extraligy. Teprve třiadvacetiletý nadaný sportovec je výtečným hráčem do kombinace, na posledních soustředěních si nejvíce sedl s pardubickým duel Bílý – Kubeš. Král může dodat národnímu týmu klid v koncovce, výtečnou přihrávku a cit pro kombinaci.

Černý Petr nakonec zbyl na zkušeného kladenského brankáře Jana Jirotku, obránce Michala Dědiče, který slavil titul mistrů světa v letech 2009 a 2011, z nominace vypadl i pardubický vytáhlý bek Roman Krejčí a útočník Kert Parku Tomáš Fejfar s pardubickým důrazným forvardem Ondřejem Březinou. Těsně před šampionátem opustil kádr i talentovaný hbitý Matěj Fraňo ze Sudoměřic. 

Partneři českého hokejbalu