Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Nově se tvořící národní družina na sobě už delší dobu poctivě dře.
Nově se tvořící národní družina na sobě už delší dobu poctivě dře. (autor: Iva Janoušková)

Národní tým se představí proti Slovensku v Žilině! Chceme vyhrát, hlásí Mašík

Datum: 05. 10. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Česká hokejbalová reprezentace se od pátku 26.10. bude až do neděle 28.10. prohánět v krytém hokejbalovém svatostánku v Žilině. Zde se původně měl uskutečnit přípravný mezinárodní turnaj na mistrovství světa v Košicích. Reprezentační družina se ale nakonec utká ve dvou duelech se Slovenskem, v nichž se představí s dvaceti hráči v poli a dvěma východočeskými gólmany. „Bereme dva brankáře, protože je chceme vidět v zápřahu, aby každý odchytal třeba dva zápasy,“ vysvětluje mimo jiné v rozhovoru hlavní kouč národního týmu Jiří Mašík.

Na konci října vás čeká v Žilině mezinárodní přípravný turnaj. Jaké týmy na Slovensko dorazí a co od tohoto turnaje očekáváte?
Popravdě ještě úplně konečný seznam týmů, ani rozpis nemáme. Člověk, který to má na starost je na MS veteránů na Bermudách a vrací se tento týden. Ale měli by tam být mimo nás a Slováků ještě Švýcaři a Finové. Samozřejmě jsme moc rádi, že proběhne konfrontace na mezinárodní úrovni. Tady teprve uvidíme, jak na tom jsme a na čem ještě musíme pracovat. S nějakou představou tam jedeme, chceme pokračovat v tom na čem jsme makali v Jičíně a vyhodnotíme si co nám ty zápasy ukážou.

Na turnaj jste pozvali celkem 22 hráčů. V nominaci však chybí hráči mistrovského Kert Parku, proč tomu tak je a nebude mrzet jejich absence?
Budou se hrát jen zápasy, proto 20 hráčů. A bereme dva brankáře, protože je chceme vidět v zápřahu, aby každý odchytal třeba dva zápasy. Hráči Kert Parku hrají ve stejný termín Česko-slovenský superpohár. Ještě je předběžná domluva, že by případně vybraní hráči dorazili dodatečně do Žiliny, ale to se bude řešit až po zveřejnění rozpisu turnaje. Chybět nám budou, ale vyzkoušíme ještě nové hráče, kteří prokázali na začátku extraligy dobrou formu.

V brankovišti je trochu přetlak. Plzeňští gólmani chytají opravdu dobře


Proč jste nominovali pouze dva gólmany? Patří právě Stárek se Šimarou k tomu nejlepšímu, co český hokejbal dokáže aktuálně vyprodukovat?
David i Honza dlouhodobě vykazují dobré výkony a když nemůže jet Petr Mikl, tak jsme zvolili je dva. V záloze máme Honzu Jirotku, ale i třeba oba mladí kluci v Plzni chytají dobře. V brankovišti je trošku přetlak.

Osm obránců a dvanáct útočníků, to je klasický formát. Objevují se však v nominaci nějací nováčci, kteří na předešlých soustředěních nebyli a prozradíte nám důvod jejich nominace?
Ano, bereme čtyři pětky. Jak jsem psal, budou se hrát pouze zápasy. Navíc tam máme nějaké univerzály, takže můžeme v případě potřeby improvizovat. Do nominace se vrátil Ondra Benedikt, který popravdě vypadl pouze kvůli zranění. Jsme rádi, že je zdravý a hlavně se dostal do výborné formy. Z Plzně jsme nominovali i Martina Krcha, který sází v lize jeden gól za druhým. Znám ho z U20, vím že je to střelec, a chceme ho vyzkoušet. Franta Pliml se také dal po zranění do pořádku a rádi ho uvidíme.

Bude pro nás důležitý herní projev, chceme ale vyhrát!


Možná trochu otázka ve stylů zastaralého „klišé“, ale nedá nám to. Bude pro vás na turnaji v Žilině důležitý hlavně předvedený styl hry, nebo chcete, aby vaše družina byla vítězná?  

Ideální kombinace obojího (úsměv). To trošku zlehčuji, pro nás bude důležitý herní projev týmu, samozřejmě i výkony hráčů a zapracování věcí z tréninků a soustředění. Hráčům znovu řekneme naší představu a na co se zaměřit. Nejvíc nás mrzí neúčast několika hráčů z důvodu nemožnosti sehrání přesilovek, na které jsme se zaměřili.

Takže cíle pro turnaj jsou jaké?
Na turnaj jedeme vyhrát – takhle k tomu musíme přistoupit vždy. Samozřejmě to nebudeme tak hrotit, chceme vyzkoušet různé varianty, takže výsledek není nejdůležitější. Ale jak říkám a budeme to chtít po hráčích - každý zápas v reprezentaci musíme odehrát nadoraz, jít za vítězstvím i kvůli sebevědomí!

Partneři českého hokejbalu