Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Libor Smetana v brance zadělával v loňském ročníku turnaje soupeřům na problémech.
Libor Smetana v brance zadělával v loňském ročníku turnaje soupeřům na problémech. (autor: vasekladno.cz)

Nejlepší hokejbalisté v kategorii masters v Evropě zamíří do Kladna! Kdo je favoritem?

Datum: 21. 07. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Již 5. ročník turnaje „veteránů“ bude hostit v druhé polovině srpna kladenský hokejbalový stadion. 18. – 19.8 se proti sobě postaví sedm týmů a ty největší legendy v Evropě! Do středních Čech dorazí dva týmy ze Slovenska a pět českých celků. Turnaj se poprvé odehrál v roce 2013 a vítězem se stal tým Českých Budějovic. V roce 2014 a 2015 se z triumfu silně obsazeného turnaje radovalo domácí Kladno a v loňském roce se povedlo hráčům Českých Budějovic zvítězit podruhé. Urve si jeden z těchto celků zlato již potřetí pro sebe?

Turnaj bude rozdělen do dvou skupin. Ve skupině A se představí kvarteto družin a ve druhé skupině B o jeden celek méně. Turnajové zápolení začíná již v pátek, kdy se odehrají duely v rámci základních skupin. V sobotu se pokračuje třemi čtvrtfinálovými duely systémem B1 vs. A4, B2 vs. A3 a A2 vs. B3. Vítězové pak postoupí do semifinále, kam přímo ze skupiny postupuje vítěz skupiny A. Po odehrání napínavých semifinálových bitev se rozhodne o celkovém vítězi.

A proč si tento turnaj kategorie masters zaslouží tak velkou pozornost, jež by neměla uniknout ani jednomu hokejbalovému milovníkovi? Turnaj je totiž nejlépe obsazen v jeho historii!“ upozorňuje legenda českého a kladenského hokejbalu Libor Smetana, jenž se proslavil jako doslova neprůstřelný gólman. „O triumf budou usilovat nejen týmy Budějovic a Kladna, ale především Team Slovakia nebude chtít hrát druhé housle a počítat se musí i s dalším celkem našich sousedů Old Boys Slovakia,“ vypočítává organizátor a brankář Kladna Libor Smetana.

Titul hráči oslaví v nově zrekonstruovaném svatostánku s plastovým povrchem!

Do hry o titul se může položit prakticky každý z účastníků turnaje, jenž bude napěchován hokejbalovými osobnostmi a mistry světa. „Jihlava bude také velmi silná, vždyť v loňském ročníku 2016 dokráčela až do finále a i letos se očekává kvalitní výkon od tohoto celku z Vysočiny,“ pokračuje v představování týmů Libor Smetana, který v roce 1998 vychytal pro Kladno extraligový titul a o rok později se představil i v reprezentačním dresu na mistrovství světa ve Zvolenu, kde s jeho spoluhráči bral bronzové medaile.

Kdo další se na turnaji masters v Kladně ale představí? „Bylo by velkou chybou zapomenout na hokejbalové veterány Masters CZ. Tento klub již má tradici, skvěle funguje a jeho hráči nasbírali dost zkušeností třeba na světovém šampionátu masters v Kanadě v roce 2016,“ popisuje Smetana. „Sedmým účastníkem a částečnou neznámou bude celek Prahy, kterého čeká letos premiéra. Přesto lze očekávat, že tým z hlavního města nepřijede do Kladna pouze na výlet,“ má jasno hokejbalový mohykán Libor Smetana.

„Máme se tedy za měsíc na co těšit a je skvělé, že uvidíme celou výkladní skříň legend českého i slovenského hokejbalu. Srdečně všechny zveme na tento turnaj do nové zrekonstruované Městské hokejbalové Arény u zimního stadionu v Kladně,“ poukazuje Smetana na fakt, že kladenský svatostánek se již v tento termín bude pyšnit novým plastovým povrchem včetně mantinelů a ochranných plexiskel!

Složení skupin:

Skupina A:
Masters České Budějovice
Masters Kladno
Team Slovakia
Masters CZ

Skupina B:
Old Boys Slovakia
Masters Jihlava
Masters Praha

Rozpis turnaje:

Pátek 18.8:

10:00 Praha vs. Old Boys Slovakia
11:00 České Budějovice vs. Masters CZ
12:00 Kladno vs. Team Slovakia
13:00 Jihlava vs. Praha
14:00 Team Slovakia vs. České Budějovice
15:00 Kladno vs. Masters CZ
16:00 Old Boys Slovakia vs. Jihlava
17:00 Kladno vs. České Budějovice
18:00 Masters CZ vs. Team Slovakia

Turnaj pokračuje v sobotu vyřazovacími duely. Jejich čas a program bude určen v pátek po odehrání skupin, protože domácí tým Kladno si jako pořadatel vybírá sobotní čas utkání.


Partneři českého hokejbalu