Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Vítek Kamenář byl jednou z nejvýraznějších tváří reprezentační osmnáctky.
Vítek Kamenář byl jednou z nejvýraznějších tváří reprezentační osmnáctky. (autor: Šárka Kunešová)

Nejužitečnější hráč Pražského míčku Kamenář: Děkuji spoluhráčům, říká skromně

Datum: 13. 02. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Na tradičním turnaji staršího dorostu na Palmovce v podobě Pražského míčku zářily v neděli 11. února dvě reprezentační družiny hráčů do 18 let. Součástí vítězného celku byl i útočný obránce Vítek Kamenář z Kert Parku, který byl po skvělých výkonech vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého turnaje. Jak byl asi spokojen s předvedenou hrou osmnáctky? „Vždy je super vyhrávat. Já i kluci jsme měli obrovskou radost,“ chrlí ze sebe Kamenář.

Reprezentační výběr má za sebou povedený turnaj Pražský míček, jehož finále vidělo souboj dvou národních výběrů. Ve vítězném celku nastupoval nejužitečnější hráč turnaje Vítek Kamenář, který si společně s ostatními hráči turnajové klání jistě na maximum užil. „Samozřejmě vždy je super vyhrávat. Já i kluci jsme měli obrovskou radost,“ nezastírá vytáhlý hokejbalista, který ovládá hru na obou koncích hřiště.

Trenéři osmnáctky měli pro své svěřence rozhodně nepřeberné množství pokynů, díky kterým se talentovaní reprezentanti prokousali turnajem jako nůž máslem. „Trenéři nám kladli na srdce maximální zapojování se do hry, nabízení se spoluhráčům a být v pohybu i bez míčku,“ prozrazuje hráč pražského Kert Parku, Vítek Kamenář. „Nechali nás ať se ukážeme a předvedeme, jak nám to spolu ladí,“ dodává.

Cena mě velmi potěšila, snažil jsem se dát do zápasů maximum

Jak už bylo jednou zmíněno, tak se ve finále střetly oba výběry reprezentace U18. Vítek Kamenář se vydatnou měrou podílel na vítězství 1:0 po nájezdech. Zápas však byl jednoznačně vyrovnaný, o čemž právě svědčí i fakt, že skončil po základní hrací době bezbrankovou remízou. „Byl to pátý zapas a byla znát únava,“ přiznává Kamenář. „Oba celky byly vyrovnané, bylo to kdo z koho. Náš tým chtěl udržet nulu, a to se nakonec povedlo,“ těší útočného obránce.

„Bílý“ tým dokázal v semifinále srazit na kolena silnou Plzeň, jejíž starší dorostenci nebyli za celou podzimní část extraligy poraženi! Všechny zápasy byly zajímavé, výborný byl s Plzní, ale já si nejvíce užil ten s Hradcem Králové, kdy se mi povedlo v oslabení vypíchnout míček na modré a poté přejít jeden na jednoho a dát gól,“ popisuje perfektní akci se spokojeností v hlase Vítek Kamenář. Ten byl na konci vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého turnaje! „Cena mě velmi potěšila, snažil jsem se dát do zápasů maximum. Kluci mi gratulovali a děkuji i jim, jsme tým a měli na tom velkou zásluhu,“ vysekává poklonu svým souputníkům.

Pokud dostanu důvěru, chci ji týmu i sobě vynahradit a získat medaili

Kamenář nastupoval na juniorském mistrovství světa v Anglii v roce 2016 za reprezentaci hráčů do 16 let v obraně. Aktuálně však v osmnáctce působí v rozdílné roli. „Jsem takový hráč použitelný na oba posty. Teď hraji v útoku, ale pořád mám v sobě obránce, víc si hlídám dění na hřišti, ale útočit na soupeřovou bránu mě teď bere více,“ přiznává pravidelný mládežnický reprezentant.

Za zhruba pět měsíců vypukne nesmírně atraktivní mistrovství světa v Kanadě. Každý člen širší nominace tak musí být neskutečně moc motivovaný. „Letošní mistroství světa je obrovská motivace, v Anglii mě zabrzdilo zraněné koleno. A pokud dostanu důvěru trenérů, chci ji týmu i sobě vynahradit a získat medaili,“ hlásí odhodlaně Kamenář. „Snažím se poctivě dřít na trénincích, hlídám si životosprávu, cvičím, běhám i individuálně,“ vypočítává. „Chci mít dobrou sezonu v extralize staršího dorostu s Kladnem a v červenci s hrdostí obléknout dres se lvem na prsou,“ rázně praví Vítek Kamenář.

Partneři českého hokejbalu