Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kvarteto juniorských mistrů světa z Kanady v seniorské reprezentaci! Zleva Fraňo, Jiří Hrabár, Sýkora a Šimůnek.
Kvarteto juniorských mistrů světa z Kanady v seniorské reprezentaci! Zleva Fraňo, Jiří Hrabár, Sýkora a Šimůnek. (autor: Filip Červinka)

Nováček v reprezentaci Hrabár: Tréma rychle opadla, navíc vstřelil premiérový gól!

Datum: 30. 10. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

O přípravných duelech národního týmu v Žilině proti úřadujícím mistrům světa z posledních tří šampionátu toho bylo napsáno až až, nesmíme ale opomenout výtečný výkon nováčka v seniorské reprezentaci v podobě obránce berounských Keltů hrajícího CROSSDOCK Extraligu za Kladno Jiřího Hrabára. Ten si po několika omluvenkách a svém výtečném výkonu na červencovém juniorském mistrovství světa v Kanadě řekl i o pozvánku do reprezentačního A týmu! Koučům se pak odvděčil premiérovým gólem a perfektním výkonem. „Snažil jsem se předvést co nejlepší výkon, abych byl týmu platným členem,“ upozorňuje v rozhovoru Hrabár.

Nečekal jsem, že dostanu takový prostor, jsem za něj vděčný!


Máte za sebou úspěšnou reprezentační přípravu, v níž jste dvakrát porazili trojnásobné úřadující mistry světa ze Slovenska. S výsledky i s výkony tak musí panovat spokojenost je to tak? A co vám trenéři říkali po dvou přípravných duelech?
Jsme rádi, že se nám podařilo Slovensko porazit hned dvakrát za sebou a ke všemu ještě na jejich domácí půdě, o to je to cennější. Pořád je samozřejmě na čem hodně pracovat, ale rozhodně na předvedený výkon můžeme být pyšní. Trenéři nás samozřejmě po předvedeném výkonu pochválili, ale samozřejmě nás varovali, že je na čem pracovat a že ty nejdůležitější zápasy nás teprve čekají.

Vy jste obdržel pozvánku na poslední chvíli po devíti omluvenkách. Potěšila vás nominace a s čím jste na Slovensko jel? Přeci jenom jste patřil mezi nejmladší hráče týmu!
Ano, pozvánka přišla na poslední chvilku, ale to vůbec nevadí, protože pozvánka do reprezentace mužů je za jakékoliv situace obrovská čest a také příjemná povinnost, která se neodmítá! Na Slovensko jsem jel si zahrát parádní zápasy na té nejvyšší úrovni a samozřejmě se také trenérům ukázat v tom nejlepším světle a případně si říct o další pozvánku. Patřil jsem mezi nejmladší hráče v týmu, ale starší kluci se o nás cucáky (smích) parádně postarali a ukázali nám, jak to v týmu všechno chodí a když bylo potřeba, tak nám vždycky poradili v jakékoliv situaci (úsměv).

Nominaci vám rozhodně vynesly i výtečné výkony na nedávném juniorském mistrovství světa v Kanadě, kde jste s dvacítkou získali titul mistrů světa a vy osobně cenu pro nejlepšího beka. Čekal jste ale, že dostanete na Slovensku v seniorské reprezentaci tolik prostoru? Hrál jste přesilovky i oslabení.
Jak jsem již říkal, jsem strašně rád, že jsem po povedeném mistrovství světa v Kanadě dostal pozvánku do seniorské reprezentace, ale rozhodně jsem nečekal, že dostanu na hřišti takový prostor, jaký jsem dostal. I když jsem z toho měl ze začátku trochu trému, tak po prvním střídání to ze mě opadlo a snažil jsem se pokaždé, když jsem byl na hřišti, předvést co nejlepší výkon, abych byl týmu platným členem.

Premiérový gól? Mířit se snažím vždy, ne pokaždé to ale dopadne


Všechny góly, které jste se Slováky obdrželi, padly v přesilovkách. Ve hře 5 na 5 ani jedna, takže jste byli lepší, nebo nastaly situace, které vám trenéři vytýkali?
Ve hře pět na pět jsme se Slováky hráli naprosto vyrovnanou hru a troufnu si říct, že kromě pár minut v každém zápase, jsme Slovensko i přehrávali. Trenéři nám hlavně kladli na srdce, ať se nenecháme zbytečně vylučovat, protože Slováci mají kvalitní přesilovou hru, a to se také potvrdilo.

Ve druhém klání jste v početní převaze na začátku druhé třetiny předvedli krásný signál a vy jste propálil z dálky vše, co vám stálo v cestě. Byla to secvičená akce a mířil jste? (úsměv)
Byl to domluvený signál, který vymyslel Tomáš Kudela a po jeho správném sehrání se mi povedlo vstřelit branku. Mířit se snažím vždycky, ale ne pokaždé to dopadne tak dobře, jako v dané situaci (smích).

Byla to zároveň vaše premiérová branka v seniorském národním týmu! Potěšila vás hodně, navíc když vás poslala do vedení?
Ano, moje premiérova branka v seniorské reprezentaci mě samozřejmě moc potěšila a o to víc, že nás poslala do vedení.

Našel si vás okamžitě po utkání pokladník týmu? Taxa za první gól a posléze živý rozhovor na internetové televizi musel stát hodně… (úsměv)
Pokladník si mě našel hned po zápase a všechno mi to krásně sečetl dohromady, takže po zaplacení jsem byl rád, že mi něco vůbec zbylo (smích).

Šampionát v Košicích? Udělám pro to všechno! Byl by to splněný sen


V čem vám v Žilině nejvíce Slováci dělali problémy a v čem jste zase vynikali dle vašeho názoru vy?
Tak Slováci měli velice kvalitní přesilovou hru, což se také potvrdilo, ale jinak si myslím, že kromě pár akcí, jsme trápili hlavně my je!

Na Slovensku jste nastupoval vedle stálice národního týmu a jednoho z nejlepších beků na světě Tomáše Kudely. Bylo to o to snaží hrát vedle takové persony?
Jsem straně rád, že jsem dostal tu čest vedle Tomáše hrát. Byla to pro mě obrovská čest a zároveň vysoká škola hokejbalu, protože hrát vedle takového borce je prostě radost.

Je velkou motivací teď na sobě ještě více pracovat, abyste ještě pořádně zamotal trenérům hlavy a popral se o reprezentační dres pro mistrovství světa v Košicích?
Motivaci mám obrovskou, protože hrát na mistrovství světa seniorů by pro mě byla obrovská paráda a splnil by se mi jeden z mých hokejbalových snů a udělám pro to všechno, co bude v mých silách!

Partneři českého hokejbalu