Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jiří Mašík bude poprvé rozhodovat o finální nominaci z pozice hlavního trenéra před mistrovstvím.
Jiří Mašík bude poprvé rozhodovat o finální nominaci z pozice hlavního trenéra před mistrovstvím. (autor: Ondřej Novotný)

O každém hráči vedeme dlouhé debaty, říká před rozhodujícím kempem Mašík

Datum: 31. 05. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

U mužské reprezentace se blíží den D a hodina H. Už v neděli po poledni se totiž zatím ještě širší výběr směrem ke Košicím dozví na pardubickém kempu, s kým se počítá na letošní vrcholnou akci a kdo se naopak opravdu těsně do finálního výběru nevešel. Přetlak bude o víkendu především na ofenzivních postech, kam se po zraněních vrací hned trojice hráčů Kert Parku. Trenér Jiří Mašík sice přiznává, že na mnoha místech v sestavě už je téměř rozhodnuto, zároveň však dodává, že otazníků je v každých řadách stále ještě hodně a před posledním rozhodujícím víkendem, tudíž nemá zdaleka nikdo ještě nic jasného!

Velmi si pochvalujeme náladu v týmu a nasazení hráčů


Trenére, co vám ukázal první přípravný reprezentační kemp po skončení extraligové sezony?

To, že budeme mít v neděli velmi těžkou volbu vybrat konečných 23 hráčů! Všichni přijeli dobře připraveni a prali se o reprezentační dres. Velmi si pochvalujeme náladu v týmu a nasazení hráčů. Na začátku prvního tréninku to ještě sice bylo takové syrové, ale celou dobu to šlo nahoru. Nedělní trénink už byl hodně kvalitní, co se týká plnění našich představ. Ale stále musíme tvrdě pracovat.

Byla největší náplní ještě stále cvičení na fyzickou přípravu, nebo jste se i se širším kádrem už zaměřovali převážně na detaily hry, kterou chcete předvádět v Košicích?
Byla to kombinace obojího. Ono času není mnoho a my jsme klukům říkali, že na kempu před mistrovstvím nemůžeme nabírat kondici, tu už si musí kluci přivézt ze svých klubů a svých individuálních příprav. I proto jsme se domluvili s Radimem Štěpáníkem, abychom byli v tomto ohledu perfektně připraveni. Ale samozřejmě, i v Chrudimi nějaké běhání vložené bylo (usměje se). Jinak jsme pracovali na souhře, zakončení, vhazováních, přesilovkách a hráli jsme i proti sobě. Tam jsme chtěli vidět ty věci, které trénujeme a vysvětlujeme klukům. Ukazovali jsme jim i nějaké věci na videu.

Řešíme nejen výkony, ale i další aspekty daného hráče


Do výběru se vrací týden nazpět ještě zranění hráči Kert Parku, co to pro ostatní, kteří například bojují na hraně finální nominace, teď před Pardubicemi může znamenat?

Nikde není dané, že všichni hráči Kert Parku budou v konečné nominaci. Taky se o to musí poprat. Samozřejmě i jejich zranění musíme vzít v potaz. Nominace ještě uzavřena není a jak jsem říkal, budeme to mít opravdu hodně složité vybrat. Všichni jsou velmi kvalitní hráči!

Před posledním kempem se zmíněným širším kádrem už máte v konečné soupisce jistě jen několik málo otazníků. Můžete alespoň na všech třech postech popsat, jak složitá jsou ta rozhodování?
Samozřejmě, nějaká osa týmu se vytvořila, ale pár otazníků tam opravdu je. A jak správně říkáte, jedná se o všechny posty. My řešíme totiž nejen výkony, ale i další aspekty toho daného hráče. Já a kluci asistenti Honza Donauschachtl se Slávou Švancarou, ale také Viktor Kustein, si ke každému řekneme plusy a mínusy. O každém hráči vedeme opravdu dlouhé debaty. Chceme vybrat tak, abychom uspěli. Nezajímá nás klubová příslušnost, ale výkony a chování hráče.

V neděli v 13:00 živý stream přenos z oznámení nominace!Z nominace na pardubický kemp vzejde i v neděli po poledni stoprocentní konečná nominace, nebo na té oficiální širší, ze které teď už můžete pouze vybírat, figuruje i některé jméno, které se teď v Pardubicích neobjeví a naopak v té konečné by ještě mohlo?

Myslím, že na 99,9 procent se jiné jméno, než ta, která jsou teď v Pardubicích, už neobjeví. My jsme si řekli, že kdo chce bojovat o mistrovství světa, musí v Pardubicích být. Samozřejmě, pokud by nastala nějaká mimořádná situace, tak by se ještě nějaká změna stát mohla, ale tu už nepředpokládáme.

Partneři českého hokejbalu