Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Martin Davídek uprostřed v obležení svých svěřenců před startem MS v Anglii v roce 2016.
Martin Davídek uprostřed v obležení svých svěřenců před startem MS v Anglii v roce 2016. (autor: archiv Martina Davídka)

Osmnáctka míří do Plzně! Nevyšel nám záměr utkání proti Slovensku, mrzí Davídka

Datum: 11. 12. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Týden před Vánocemi se k pořádně výživné přípravě sejde reprezentace hráčů do 18 let, kterou stejně jako juniory do 20 let čeká na začátku července příštího roku mistrovství světa v Kanadě! Svěřenci Martina Davídka zamíří do plzeňského krytého svatostánku, kde se adepti pro dres se lvíčkem na hrudi představí v několika různorodých tréninkových jednotkách a následně odehrají modelové utkání. „Budeme mít 4 tréninky, kde se zaměříme speciálně na obránce a útočníky a nezapomeneme ani na brankáře,“ prozrazuje například v rozhovoru lodivod osmnáctky Davídek.

16.–17.12. uspořádáte v Plzni přípravné soustředění reprezentace hráčů do 18 let. Proč jste zvolili právě tuto destinaci a na co se v rámci tréninkových jednotek budete nejvíce zaměřovat?
Plzeň je výborná svým zázemím, nejlepší a jediná hokejbalová hala v ČR. Budeme mít 4 tréninky, kde se zaměříme speciálně na obránce a útočníky a nezapomeneme ani na brankáře. Jedna tréninková jednotka bude zaměřena na tyto skupiny hráčů, další na hru v nerovnovážných situacích 2-1, 1-2, 3-2, hru na malém prostoru. Dále na zakládání útoku, přechod středního pásma a v dalším tréninku pak na defenzivní činnosti vycházející již z útočného pásma a organizace hry v obranném a útočném pásmu.  

Čekají vás v Plzni jen tréninky, nebo změříte s někým i zápasové síly?
Bohužel nám nevyšel záměr změřit síly se Slovenskem, jako kategorie U20, tak se spokojíme s tréninkovým utkáním. Nicméně na únor jsme přihlásili dvě mužstva U18 na Pražský míček, a tak uvidíme všechny nominované hráče i v zápasovém zatížení. 

O jádru mužstva máme představu i o složení prvních dvou formací

Mistrovství světa se uskuteční již za necelých 7 měsíců v Kanadě. Máte zhruba představu o jádru týmu a složení jednotlivých formací?
Ano, o jádru mužstva máme představu i o složení prvních dvou formací a gólmanské jedničce. I vzhledem přesunu brankáře Čapka k reprezentaci U20 je zde otázka dvou brankářů otevřená. 

Aktuální nominace čítá 24 jmen. Má někdo z dalších hráčů ještě šanci, či se omluvil ze zranění a chtěli byste ho ještě vidět v akci? 
Nominace je pouze na tento kemp. V širší nominaci a v hledáčku máme 4 gólmany, 13 obránců a 19 útočníků. Na lednový kemp pozveme ty, kteří nebyli na prosincovém z různých důvodů (nemoc, zranění) a hlavně ty, které chceme vidět a budeme se rozhodovat o jejich nominaci do závěrečné třiadvacetičlenné nominace.

Jaká je spolupráce s klubovými trenéry při hledání potenciálních reprezentantů? Našel se vůbec někdo takový?
Touto cestou chci právě poděkovat i některým oddílovým trenérům za komunikaci a doporučení hráčů, kteří nám v hledáčku ještě neuvízli. V lednu chci třeba pozvat Flose ze Svítkova - viděl jsem ho v zápase Svítkov vs. Kelti, Foršta, který dostal šanci v extraligových Pardubicích, chci vidět Macháčka z Letohradu atd. Nicméně mistrovství světa se blíží a na jaře již budeme pracovat pouze s hráči, kteří se budou připravovat na vrcholnou akci. 

Nominace reprezentace U18 na kemp v Plzni 16.–17.12.2017:

Brankáři:
Lukáš Novotný (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Matěj Šuhaj (HBC Plzeň), Tomáš Rechtorik (SHC Killers Litoměřice).

Obránci: Viktor Zeman, Martin Rakovský (oba HBC Hradec Králové 1988), David Štípek (HBC Plzeň), Radek Adámek (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Ondřej Kubeš, Filip Macek (oba HBC Hostivař), Filip Lux (SK Hokejbal Letohrad), Lukáš Toman (HBK Kyjov).

Útočnici: Filip Augustin (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Matěj Votípka (HBC Plzeň), Vojtěch Novotný (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Jan Čejka, Jiří Vaniš (oba HBC Hostivař), Matyáš Malecha (SK Pedagog České Budějovice), Vojtěch Bogdány, Lukáš Faltejsek (oba SK Hokejbal Letohrad), Ondřej Tobiáš (SK Kometa Polička), Tomáš Pichler, David Hájek (oba HBK Kyjov), Jakub Laurinc (SK Suchdol nad Lužnicí).

Partneři českého hokejbalu