Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Martin Davídek promlouvá ke svým svěřencům před cvičením.
Martin Davídek promlouvá ke svým svěřencům před cvičením. (autor: Šárka Kunešová)

Osmnáctka pokračuje v přípravě na mistrovství světa, šanci dostanou i nové tváře

Datum: 10. 01. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Reprezentace hráčů do 18 let se pilně připravuje na červencové mistrovství světa v Kanadě. Další soustředění se uskuteční ve druhé polovině ledna a lodivod osmnáctky Martin Davídek se svými kolegy pozval několik staronových i zbrusu nových tváří. „Změn oproti prosincovému kempu je opravdu hodně. Byli nominováni hráči, kteří byli zranění či nemocní,“ vysvětluje charismatický kouč. V nominaci se objevili i hráči, jenž mají velký zvuk v ledním hokeji či hokejbalisté, kteří na podzim zaznamenali velký progres.

Na další kemp reprezentační osmnáctky, který se uskuteční 20. - 21. ledna opět v komfortní kryté hale v Plzni, trenéři nominovali 22 hráčů a kvarteto gólmanů. V nominaci je vidět mnoho změn, bylo totiž pozváno několik hráčů, kteří nebyli na minulém prosincovém soustředění. „Změn oproti prosincovému kempu je opravdu hodně. Byli nominováni hráči, kteří byli zranění či nemocní - Faltejsek, Pichler. Dále noví či staronoví hráči typu Foršta, Flose, Lhoty a Brauna, kteří mě zaujali svými výkony na podzim,“ upozorňuje lodivod reprezentace hráčů do 18 let Martin Davídek.

V nominaci ale nechybí ani mládežnickými reprezentacemi prověření jedinci, jenž si právem mohou brousit zuby na finální výběr pro mistrovství světa v Kanadě, avšak předtím se i tak musí ukázat. „Chci se podívat i na hráče, jak na sobě zapracovali - Kaňák, Šilhán, Bucek, Procházka, Holeček, Fiala, Poláček a další. Jde tedy o zkompletování hráčů širší nominace, abychom si udělali celkový obrázek o hráčích pro U18,“ vysvětluje Davídek.

Navážeme na prosincový kemp. Osmnáctka se navíc střetne s výběrem U16

Trenéři v nominační listině uvedli, že se Nicholas Kaňák a Adam Šilhán zúčastní kempu pouze v neděli. Podle všeho se totiž jedná o hokejisty, kteří ale hokejbal hrají v každé volné chvíli a dříve již reprezentovali! „Ano, kluci Šilhán, Kaňák, Bucek - opory U16 na MS v Anglii, a Janiurek, budou pouze v neděli, protože v sobotu mají hokej. Jsem s nimi domluven a budu s nimi hovořit o dalších povinných účastí na kempech U18, pokud si budou chtít udržet místo v nominaci na Kanadu,“ zdůrazňuje hlavní trenér Martin Davídek.

Každého jistě zajímá, jakou náplň bude mít další reprezentační sraz. Bude se nést v podobném duchu jako ten předchozí? „Náplň tréninků bude stejná i pro srovnání s předchozí skupinou a pro ty, kteří byli i v prosinci půjde o zafixování některých návyků, které po hráčích budeme vyžadovat,“ prozrazuje Davídek. „Změna bude pouze v utkání. Budeme hrát s reprezentačním výběrem U16,“ dodává lodivod reprezentační osmnáctky.

Sezona pokračuje již na začátku března, takže mnoho času pro přípravu na červencový šampionát nezbývá. „Máme ještě jednu akci, a tou je 11.2. turnaj Pražský míček, kde máme přihlášena dvě mužstva,“ upozorňuje na vydatnou zápasovou prověrku Martin Davídek. „Tady se nám v zápasech ukáže 30 hráčů do pole a 4 gólmani. Ke konci sezony a po sezoně budeme zvát na kempy už jen hráče užší nominace - cca 25 hráčů, se kterými budeme počítat pro mistrovství světa,“ netají hlavní trenér Davídek.

Nominace reprezentace U18 na soustředění v Plzni 20. – 21.1.2018:

Brankáři: Pavel Foršt (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Lukáš Novotný (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Tomáš Rechtorik (SHC Killers Litoměřice), Libor Kojzar (HBC Plzeň).

Obránci: Jakub Geisler (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Radek Adámek, Milan Flos (oba HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Jakub Holeček, Jiří Fiala (oba HBC Plzeň), Ondřej Kubeš, Filip Macek (oba HBC Hostivař), Lukáš Toman (HBK Kyjov), Adam Šilhán (HC Buldoci Stříbro – pouze v neděli), Nicholas Kaňák (TJ Snack Dobřany – pouze v neděli).

Útočnici: Filip Augustin, Martin Janeček, Jiří Bucek (všichni HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Jaroslav Procházka, Jan Janiurek (oba HBC ALPIQ Kladno), Jiří Vaniš (HBC Hostivař), David Braun (TJ Blatná Datels), Lukáš Faltejsek, Filip Faltus (oba SK Hokejbal Letohrad), Ondřej Tobiáš (SK Kometa Polička), Tomáš Pichler (HBK Kyjov), Lukáš Lhota (HBC Tygři Mladá Boleslav).

Náhradník: Roman Poláček (HBC Plzeň).

Partneři českého hokejbalu