Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Daniel Hnízdil rozdává radost na hřišti i mimo něj. Národní tým v něm má cenný klenot.
Daniel Hnízdil rozdává radost na hřišti i mimo něj. Národní tým v něm má cenný klenot. (autor: fcb HBC Kladno)

Pavel bude tahounem i mimo hřiště, to se nedá říct o Michalovi, popichuje Hnízdil

Datum: 06. 02. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Je ho celá kabina i hřiště. Produktivnímu kladenskému útočníkovi Danielovi Hnízdilovi bude brzy 35 let, stále se však cítí plný sil, energie a touhy získat titul mistra světa. Pravoruký forvard s jedovatou střelou neobdržel v podzimní části CROSSDOCK Extraligy jediný trest, a navíc patří mezi tři nejproduktivnější hráče celé soutěže! Kladno a národní tým v něm mají nesmírně cenný klenot, který vydatnou měrou stmeluje kolektiv a rozvířit náladu dokáže svým umem i na hřišti. „Na sraz se těším moc. V týmu je vždy super atmosféra. Co se týká novinek, tak se mi líbí, jen přednášky od Viktora (mentální kouč Viktor Kustein pozn. red.)by mohly být trochu kratší,“ culí se stále dobře naladěný Hnízdil.

Od Švýcarů očekávám atletický hokejbal


Již za 9 dní vypukne turnaj tří zemí v Plzni, kde se v dresu české reprezentace představíte v celkem 4 duelech proti Slovensku a Švýcarsku. Těšíte se po zimní pauze, až se konečně vrhnete na hřiště v plné polní, nebo máte trochu obavy, že po delší pauze bez hokejky mohou přijít proti tak silným soupeřům nepřesnosti?

Neznám hráče, který by se netěšil na hřiště, přeci jenom pauza je dost dlouhá, skoro tři měsíce bez hokejek je dost. A běhat někde v tělocvičně, nebo venku na oválu mě už nebaví, hlavně v takové zimě, která momentálně panuje. Myslím si, že nepřesnosti by byly i kdybychom s hokejkama trénovali měsíc. Přece jsme jenom lidi (úsměv).

Slováci na turnaj dorazí s opravdu nabitým kádrem. I vzhledem k tomu, že přijede profesionální hokejista Miroslav Olejník, je vidět, že to Slováci s domácím mistrovstvím myslí opravdu vážně. Dají se očekávat naprosto rozdílné duely, než tomu bylo před koncem loňského roku v Žilině?
Když se podívám na soupisku Slovenska, tak jejich tým se zas tak moc nezměnil, oproti Žilině. Slovensko pokaždé na šampionát bralo minimálně 5 hokejistů. Tak si myslím, že nezůstane jenom u tohoto jednoho.

Co čekat od Švýcarů? Kouč Tibor Kapánek zabudovává do kádru dalšího slovenského, a dokonce i jednoho českého hráče! Vzrůstá díky těmto naturalizovaným „Švýcarům“ výkonost jejich hry?
Od Švýcarů očekávám atletický hokejbal, jejich hra je založena na fyzičce, co mám informace od Koudyho (obránce Tomáš Kudela pozn. red.), tak jim trochu chybí taková ta herní vyspělost a chytrost, co mají třeba Češi a Slováci, hlavně nemají plast (usmívá se).

V týmu jsou jiní, co si rádi povídají s naší mladou časoměřičkou


Těšíte se na celou skvadru budujícího se národního týmu? Kouč Mašík nastolil v přípravě několik novinek, hlavně co se týče mentální a výživové přípravy. Ceníte si toho hodně a táhnete od začátku přípravy za jeden provaz?
Osobně se těším moc, musím říct, že v týmu je vždy super atmosféra. Co se týká novinek, tak se mi líbí, jen přednášky od Viktora (mentální kouč Viktor Kustein pozn. red.)by mohly být trochu kratší. Třeba ta, co byla v Jičíně, tak u té jsem už skoro usnul. Roli hrála únava ze zápasu, ne, že by nebyla zajímavá.

Mistrovství světa v Košicích se nezadržitelně blíží. Češi už 7 let nezískali zlaté medaile. Je velkou motivací podílet se na cestě zpátky na vrchol? Přidáváte si i notnou dávku individuálních tréninků navíc, nebo vám bohatě stačí galeje s koučem Kadlecem?
Pro mě osobně je obrovská motivace konečně získat zlato, přece jen to hraju proto, abych vítězil, a ne proto, abych byl druhý, nebo až dokonce třetí. Bez individuální přípravy, to už v mém věku bohužel nejde. Už mi bohužel není 20 let, kdy stačilo jít na dva tréninky týdně a o víkendu na zápas. Na galeje jsem si už za těch 12 let u Drahoše zvyknul, ale je pravda, že první rok, kdy jsem přišel na Kladno, bylo pro mě peklo na zemi (úsměv).

V podzimní části jste odehrál 14 zápasů a s 15 asistencemi jste se stal prozatímním vládcem nahrávačů celé CROSSDOCK Extraligy. Co je ale zajímavější, že jste ještě neobdržel ani jednu trestnou minutu! Čím to? V rukavičkách rozhodně nehrajete, odrážíte nepříjemné ataky soupeřových beků, takže si dáváte na vyloučení vyloženě pozor, nebo je to náhoda? (úsměv)
Je pravda, že když jsem byl mladší, tak trestných minut bylo opravdu dost. Ale už jsem se dost uklidnil, a hlavně mí oblíbení protihráči už skončili (Sláňa – Michal Slanec). U nás v týmu jsou jiní, co si rádi povídají s naší mladou časoměřičkou, jako je například Petr Šícha.

Titul z mistrovství světa je obrovskou motivací!


V květnu letošního roku vám bude 35 let, stále přitom dokážete přehrávat o dost mladší a dravější hráče. Jaké je tajemství toho, že se stále držíte na vrcholu svých sil? Je to i motivace získat titul mistra světa?
Hlavní důvod je ten, že mě hokejbal furt moc baví. Hlavně si na 35 nepřipadám, jsou i starší hráči co v extralize hrají prim ve svých týmech. Jak jsem říkal v předchozí otázce, tak titul z mistrovství světa je obrovskou motivací! 

Co vůbec říkáte na návrat zkušených hráčů Pavla Kubeše a Michala Dědiče do reprezentace? Před dvěma lety oznámili konec reprezentační kariéry, ale výkonnost na mezinárodní hokejbal určitě mají. Jsou velkým přínosem nejen do kabiny, ale především i mimo ni?
Na Pavla se moc těším, je stejný ročník jak já. Máme za sebou spoustu akcí, od U18 přes U20 až dodnes. Na Michala se moc netěším, toho vidím každý den na tréninku na Kladně, a všeho moc škodí (úsměv). To, že oznámili konec reprezentace, bylo z důvodu, že se chtějí věnovat rodinám a manželky jich asi už měly také plné zuby, tak jim daly propustky, že už zase můžou hrát. Do kabiny to určitě přínos je, jak Pavel, tak Michal, jsou zkušení borci. Co se týká Pavla, tak ten bude tahounem i mimo hřiště, to se bohužel nedá říct o Michalovi (směje se).

Hnízdil patří mezi stálice české reprezentace, zlato z MS mu ale stále chybí.

Partneři českého hokejbalu