Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Lavička fungovala při přípravných zápasech v Žilině perfektně.
Lavička fungovala při přípravných zápasech v Žilině perfektně. (autor: Filip Červinka)

Povedlo se nám poskládat velmi dobrý tým, shodují se reprezentační trenéři

Datum: 29. 10. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Reprezentace mužů řešila před startem minulého víkendu a dvou přípravných duelů se Slovenskem v Žilině nepříjemné problémy. Celkem se z původní nominace omluvilo devět hráčů, a navíc nemohli dorazit ani hráči mistrovského Kert Parku, jež zápolili o titul na Československém Superpoháru. Trenéři národního týmu tak povolali několik náhradníků, kteří se však s jádrem původně povolaného celku představili ve výborném stylu! Reprezentace vybojovala dvě vítězství nad úřadujícími mistry světa z posledních třech šampionátů. „Všichni mají šanci porvat se o Košice,“ upozorňuje asistent hlavního trenéra Jan Donauschachtl.

Atmosféra na lavičce byla při zápase báječná


Prvnímu přípravnému duelu proti Slovensku předcházely určité komplikace, jež postihly družinu národního celku na cestě vlakem do Žiliny. „Měli jsme trochu problém na cestě, protože jsme měli zpoždění, takže to bylo trochu hektické, ale i tak jsme hráče od začátku nabádali, že chceme být aktivní,“ upozorňuje lodivod reprezentace Jiří Mašík. „Hřiště je v Žilině docela malé, takže jsme chtěli napadat, abychom soupeři nenechali ani trochu prostoru, a hlavně jsme se také chtěli tlačit do střelby a do branky,“ poukazuje na hlavní atributy české hry Mašík.

Adepti pro červnové mistrovství světa v Košicích dřeli každé střídání, každou vteřinu do úmoru a na české střídačce byla cítit výborná bojovná nálada. „Atmosféra na zápase byla báječná, kluci se povzbuzovali nic nevzdávali a před třetí třetinou druhého zápasu, kdy byl nepříznivý tav 1:0 pro Slovensko, jsme jim dali asi jen tři čtyři pokyny,“ prozrazuje důležité momenty prvního klání Jiří Mašík. „Hráčům jsme říkali, že pokud budou trpěliví, tak ten gól tam spadne, a to se potvrdilo. Hráči do třetí třetiny vlétli, vstřelili jsme po dvaceti vteřinách gól na 1:1 a myslím si, že jsme zápas dotáhli zaslouženě do vítězného konce,“ těšilo hlavního trenéra.

Charakter a síla týmu se jasně projevila hned v úvodním přípravném duelu, v němž český národní celek dlouho prohrával o jednu branku, ale vývoj zápasu i přes vyrovnání soupeře na 2:2 nakonec dokázal zvrátit na svoji stranu.„Kluci se dali perfektně dohromady. Poté, co jsme se po první třetině rozkoukali jsme místy byli lepším týmem,“ nepochybuje Jiří Mašík. „Klukům musíme jenom poděkovat,“ dodával po prvním klání s úřadujícími mistry světa ze Slovenska Mašík.

Nechtěli jsme se zatáhnout a jen bránit


Ve druhém utkání byla k vidění podobná hra jako v tom prvním, oba celky se prezentovaly nátlakovým aktivním hokejbalem, jenž přinesl nespočet šancí a grandiózních zákroků gólmanů. „S výsledky a s výkony týmu převládá spokojenost. Máme za sebou dva náročné zápasy a dvě výhry. Předvedená hra byla parádní,“ měl nefalšovanou radost asistent hlavního kouče české reprezentace Jan Donauschachtl.

Trenéři národního týmu se chtěli v Žilině odrazit od letního soustředění, v jehož rámci se zaměřovali na nespočet věcí. „Chtěli jsme navázat na předsezonní soustředění v Jičíně, kde jsme podstoupili konfrontaci s českými extraligovými týmy. Něco jsme tam trénovali, nacvičovali různé herní situace, které jsme zapracovávali do hry a chtěli jsme to ukázat i tady v Žilině na mezinárodní konfrontaci se Slovenskem,“ upozorňuje Donauschachtl. „Rozhodně jsme se nechtěli zatáhnout a jen bránit,“ vztyčuje prst asistent hlavního kouče.

Trojnásobní mistři světa ze Slovenska z posledních tří šampionátu předvádějí rychlý atletický hokejbal, který je zároveň plný pohledných kombinací, takže český celek měl toho nejvhodnějšího oponenta pro prověření svých sil. „Chtěli jsme hrát to, co hrají oni, protože i my máme rychlé důrazné hráče, takže vždycky hrajeme podobnou hru jako Slováci,“ má jasno Jan Donauschachtl. „Povedlo se nám poskládat velmi dobrý tým, jak výsledek, tak předvedená hra hovoří za vše a všichni mají šanci porvat se o Košice,“ nepochybuje jeden z reprezentačních koučů. „V přípravných zápasech však nebyla úplně optimální disciplína, ale na druhou stranu jsme si zase natrénovali oslabení a víme, že do příště musíme zapracovat na oslabeních, protože vyloučení vyplývají ze hry a stát se to může,“ nehledá v tom vědu Donauschachtl.

Partneři českého hokejbalu