Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Reprezentaci žen čeká obhajoba titulu.
Reprezentaci žen čeká obhajoba titulu. (autor: Andrea Jirásková (pardubice2017.com))

Pozvali jsme hráčky, u kterých chceme vidět, jak na tom jsou, říká Manhart

Datum: 06. 12. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Příští rok bude pro ženský reprezentační tým ve znamení obhajoby světového titulu, který navíc vybojoval na domácí půdě. Svoji přípravu na MS, které se uskuteční v roce 2019 na Slovensku v Košicích, začnou hráčky o víkendu 15. – 16. prosince. Realizační tým vedený Karlem Manhartem si pozval do Plzně dvacet hráček do pole a tři brankářky. Na všechny čekají tři tréninkové jednotky a jedno utkání proti chlapcům z kategorie U14.

Sehrajeme přípravný zápas s chlapci z U14


Co bude náplní kempu v Plzni?
V Plzni na prosincovém kempu máme v plánu tři tréninkové jednotky a jedno utkání proti výběru chlapců U14. V sobotu družstvo absolvuje společný trénink a již zmiňované utkání, v neděli pak tréninky dělené, a to jak pro obránkyně, tak útočnice. Brankářky budou mít také krátký samostatný trénink a celý kemp zakončíme modelovým utkáním.

Poprvé jste vždy zvali na kemp velké množství hráček, nyní jste zvolili pouze dvacet, rozhodli jste se pro jiný model prověřování hráček?
Nejde o jiný model přípravy. V tomto termínu, kdy je pro nás objednaná hala, je velké množství hráček bohužel na jiných akcích. Jsou to reprezentantky jak z juniorských výběrů, tak z A týmu. Další důvod takovéto nominace je, že nemáme až tak velký tréninkový prostor. Na hale se střídáme s výběrem chlapců U14 a nechtěli jsme v jednotlivých TJ pracovat s větším počtem hráček z důvodu zaměření jednotlivých TJ.

Hráčky v Plzni tvoří část širšího výběru


Mají šanci na účast na MS i další hráčky než aktuálně pozvané? Nebo už máte o jádru týmu jasno a hledáte pár hráček k němu?
Jde vlastně o první kemp A týmu od MS v Pardubicích. Proto jsme pozvali hráčky, u kterých chceme vidět, jak na tom jsou. Dá se tedy říct, že děvčata, která mají možnost se nám v Plzni ukázat, tvoří vlastně část širšího výběru, s kterým chceme nadále pracovat.

Díky premiérovému světovému poháru máte v oku i velké množství juniorek, máte v plánu zapojit tyto hráčky?
Určitě, proto v této nominaci jsou hráčky od kategorie U18 až po ty zkušené z dospělé reprezentace. Na kempu bude s námi i realizační tým U18 vedený panem Davídkem, který vede i U20. Mezi těmito výběry chceme úzce spolupracovat a juniorky zapracovávat do A týmu.

Holky vědí, co se od nich čeká


Bude pro vás velkou výhodu, že mnoho hráček už má mezinárodní zkušenosti?
Ano, na to budeme i sázet a tyto hráčky by měly tvořit kostru týmu. Do MS je ale ještě půl roku, ve finálním výběru půjde hlavně o to, aby každá hráčka byla maximálně připravená. Holky vědí, co se od nich čeká, s některými pracujeme několik sezon. Myslím si, že jsme schopni postavit hodně silné družstvo, které bude chtít bojovat na MS o medaile.

Kolik máte naplánovaných kempů před MS?
V plánu přípravy máme šest srazů. V únoru absolvujeme kondiční kemp, sehrajeme celkem osm přípravných utkání s ženskou reprezentací Slovenska a s chlapeckými výběry, včetně turnaje v Přelouči. V červnu na kempu v Příbrami už budeme pracovat s úzkým výběrem hráček, z kterého nominujeme konečnou podobu týmu, který se sejde na závěrečném kempu dva dny před odjezdem do dějiště MS.

Partneři českého hokejbalu