Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ve švýcarském malebném městě Visp se za rok uskuteční další juniorské mistrovství světa.
Ve švýcarském malebném městě Visp se za rok uskuteční další juniorské mistrovství světa. (autor: Swiss streethockey)

Přípravy juniorského mistrovství světa 2020 ve švýcarském Vispu odstartovaly!

Datum: 09. 04. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Talentovaní hokejbalisté kategorií U18 a U20 se 24. - 28. června v roce 2020 sjedou do malebných švýcarských měst v podobě Vispu a Raronu. Zde navíc vyrostou zbrusu nové multifunkční arény sloužící primárně pro zápasy ledního hokeje. Aby tato vrcholná mezinárodní sportovní akce byla vzrušující událostí nejen pro celý region, byly jednotlivé organizační úkoly rozděleny více než 30 osobám. V čele organizačního výboru stanul René Dirren a Viktor Borter, dva zkušení vedoucí pracovníci, kteří řídí organizační výbor jako prezidenti, kteří jsou podporováni Sébastienem Picem - generálním tajemníkem OV.

Organizace v rukou profesionálů!


„Mládež je nejdůležitějším prvkem, které máme. Je to naše budoucnost. Sport, zejména týmový sport, hodně přispívá k formování postavy i charakteru,“ upozorňuje Viktor Borter o své motivaci pro pozici prezidenta organizačního výboru. Výše zmíněná slova byla dostatečnou motivací, aby se zapojil do projektu. Podobně jako Borter (dlouholetý předseda EHC Visp Sport AG)má René Dirren minulost v EHC Visp (profesionální hokejový klub pozn. red.), kde působil jako člen představenstva. Společně přecházejí z hokejového profesionálního prostředí do atraktivního hokejbalového světa. „To nám dává, jako prezidentům OV, příležitost podělit se o své zkušenosti s mladými a kreativními lidmi s novými nápady, a tak zorganizovat úspěšné mistrovství světa v hokejbalu v kantonu Valais,“ těší se na přípravy vrcholné mezinárodní akce Dirren.

Dějiště šampionátu? Krásná prázdninová destinace


Dva prezidenti organizačního výboru juniorského mistrovství světa ve Švýcarsku se shodují na tom, že organizace mistrovství světa juniorů je nejen velkou ctí, ale i velkou příležitost představit Valais za švýcarskou hranicí jako vhodnou prázdninovou destinaci. Přesné znění účastníků světového šampionátu v kantonu Valais je stále otevřené. Jisté je, že domácí Švýcarsko, které na posledním šampionátu v Kanadě nevyslalo reprezentační dvacítku, bude tentokrát zastoupeno jak v kategorii U20, tak v U18. České národní týmy hráčů do 18 a 20 let se do boje o tituly mistrů světa samozřejmě také vydají!


V této krásné nové multifunkční hale se v červnu v roce 2020 uskuteční světový šampionát juniorů!

Partneři českého hokejbalu