Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

České chlapecké týmy se mohou těšit na konfrontaci se dvěma zámořskými celky z Kanady.
České chlapecké týmy se mohou těšit na konfrontaci se dvěma zámořskými celky z Kanady. (autor: Jiří Zaňát)

Program Světového poháru zveřejněn! Šampionát odstartují juniorky proti Británii

Datum: 03. 06. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Do startu Světového poháru v České Třebové a Litomyšli zbývá 24 dní! Mezinárodní hokejbalová federace ISBHF tak zveřejnila finální rozpis pro druhý ročník Světového poháru juniorů do 16 let a premiérový šampionát juniorek do 18 let. Vrcholný mezinárodní turnaj odstartuje čtvrtečním soubojem českých juniorek a Velké Británie. Na zimním stadionu v Litomyšli se bude hrát pouze v pátek 28.6. a v neděli 30.6. Nejvíce rušno bude v České Třebové, kde se odehraje většina duelů. Na Světový pohár nakonec dorazí dva chlapecké zámořské výběry Kanady, Slovensko, Velká Británie a fanoušci uvidí v akci celkem tři české národní týmy!

Derby hned na úvod turnaje!


Paráda světové extratřídy startuje ve čtvrtek 27. června na zimním stadionu v České Třebové. Hned v prvním duelu od ranních devíti hodin se do akce vrhnou české juniorky, které narazí na výběr z pověření královny Alžběty z Velké Británie. Druhé klání na světovém šampionátu obstará české derby, když proti sobě stanou junioři do 16 a 15 let. Následně se pokračuje atraktivním duelem Slovenska a Kanady, jež pro Světový pohár složila dva nadupané výběry East (Východ) a West (Západ). První česko-slovenské derby uvidí fanoušci ve čtvrtek 27.6. v 19:00, kdy se nejmladší výběr na turnaji českých hráčů do 15 let střetne se Slovenskem!

Formát šampionátu je neúprosný, není prostor na chyby


Na Světovém poháru se nakonec představí jen trio dívčích celků. Formát jejich premiérového mezinárodního turnaje je tak jasný. Každé družstvo se utká s tím druhým dvakrát. Po odehrání dvou vzájemných zápasů se celky na 1. a 2. místě utkají o celkový primát světových, tedy spíše evropských šampionek! Družina, jež skončí na poslední 3. příčce, se na závěr turnaje utká s českým výběrem dívek do 16 let. Chlapeckých týmů se na Světovém poháru představí celkem 6. Každý odehraje jedno utkání s každým a v neděli 30.6. se na zimním stadionu v České Třebové uskuteční finálové chlapecké boje. 1. a 2. tým základní části si to rozdají o titul mistrů světa! Celky na 3. – 4. místě budou zápolit o bronzové medaile. Předposlední dva výběry svedou souboj o konečnou 5. a 6. příčku. 


Partneři českého hokejbalu