Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kateřina Němcová (druhá zprava) je nově členkou realizačního týmu dívek U16.
Kateřina Němcová (druhá zprava) je nově členkou realizačního týmu dívek U16. (autor: fcb Kateřina Němcová)

Působím jako šatnový šašek, říká se smíchem o své roli v reprezentaci Němcová

Datum: 23. 04. 2019
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Do nové role se velmi rychle dostává obránkyně reprezentace žen Kateřina Němcová. Přijala nabídku na trénování výběru dívek U16, nad kterou neváhala ani vteřinu. I nadále se však připravuje jako hráčka na blížící se Mistrovství světa v Košicích, kde budou mít svěřenkyně hlavního kouče úřadujících mistryň světa Karla Manharta těžký úkol. Němcová je však podle svých slov připravena poprat se o každý centimetr hřiště!

Obhajoba? Každá z nás pro to musí udělat maximum!


V minulosti jste měla několikrát problémy s koleny, ale vypadá to, že už jsou zažehnány a jste připravena pomoc s obhajobou titulu mistryň světa, je to tak?

Mé problémy s koleny stále přetrvávají, ale je to už prostě nejspíš tím, že se tomuhle sportu věnuji už nějakou tu delší dobu. Každopádně to není nic závažného, co by mě nějakým způsobem omezovalo hokejbal hrát. Jen prostě musím občas něco vytrpět a vydržet. Každopádně jsem připravená se na MS v Košicích prát o každý centimetr na hřišti.

Jak těžká obhajoba pro vás bude?
Každá obhajoba je těžká, ale myslím si, že když budeme táhnout za jeden provaz, jako tomu bylo doposud a budeme hrát jedním srdíčkem a každá z nás pro to udělá maximum, tak se to může povést.

Mistrovství světa už je za rohem, přidáváte si navíc nějakou speciální přípravu?
Trénuji v Karviné společně s muži čtyřikrát týdně, když mi to kvůli zaměstnání nevychází, tak chodím individuálně. Do toho trávím čas v posilovně a na kole.

Pravidelně vás vídáme v dresu pražské Slavie, hrajete ještě nějakou jinou soutěž než Ligu žen?
Ano, mám střídavý start v pražské Slavii a do toho hraji za Karvinou 2. Ligu za muže B.

Je to zaměstnání, ve kterém můžete pomoct lidem


Nastoupila jste k policii, jak těžké je pro vás toto zaměstnání skloubit s hokejbalem? A proč jste si vůbec tuto práci vybrala? Co vás na ní lákalo?
Tak těžké to je z důvodu dvanáctihodinových směn, které jsou jak přes týden, tak i o víkendech. Ale když se chce, tak jde všechno. Práce u Policie mě lákala už v mladším věku a věděla jsem, že bych tu práci jednou vykonávat chtěla. Je to zaměstnání, ve kterém můžete pomoct lidem, kteří to potřebují a někdy jim dokonce změnit třeba i život. V opačném případě můžete člověku, který se nechová úplně tak, jak by měl, rychle a stručně domluvit (smích).

Nově vás můžeme také vidět u výběru České republiky dívek kategorie U16 v jiné roli. Od koho jste nabídku na trénování dostala a jak dlouho jste nad ní váhala?
Role u výběru dívek U16 mi byla nabídnuta od Lukáše Grebeníčka a abych byla upřímná, tak jsem ani sekundu neváhala a na spolupráci s Lukášem (Lukáš Grebeníček - hlavní trenér), Tábou (Jan Tabášek - asistent hlavního trenéra) a Ivou (Iva Sevaldová - asistentka hlavního trenéra) se začala okamžitě těšit.

Je trenérská role to, co by vás v budoucnu lákalo dělat? Jak je to pro vás těžké být v této pozici?
Trenérská pozice mě baví. Je vidět, že holky mají zájem a ví, že se jim snažíme něco předat a něco je naučit. A jistě bych se tomu chtěla věnovat i do budoucna. Holek máme hodně a jsme za to moc rádi. Jsou šikovné, snaživé a je na nich vidět obrovská chuť se v tomhle sportu někam dál posunout.

Občas říkám svému tělu, ať tolik zbytečně nevyvádí


Mladé hráčky se ve velkém počtu objevují také v reprezentaci žen, předáváte své zkušenosti i jako hráčka?
No, abych byla upřímná, tak v ženské reprezentaci působím spíše jako šatnový šašek (smích). Snažím se pořád vymýšlet nějaké legrácky. Ale určitě se všechny „starší“ hráčky, které v reprezentaci působíme, snažíme mladé holky začlenit mezi sebe a pomáhat jim. A to v rámci hry i komunikace v šatně.

Jste stabilní oporou reprezentace, ale věkově stále patříte mezi mladší hráčky, přemýšlíte už přesto o konci kariéry?
Občas to říkám i svému tělu, že je mladé, tak ať tolik zbytečně nevyvádí (smích). Ale abych byla upřímná, tak ano, o konci kariéry jsem přemýšlela, jak z pracovních, tak i ze zdravotních důvodů.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Partneři českého hokejbalu