Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Na širší reprezentační výběr čeká v Mostě náročná dřina.
Na širší reprezentační výběr čeká v Mostě náročná dřina. (autor: fcb Česká hokejbalová reprezentace)

Realizační tým reprezentace mužů nominoval na první soustředění téměř padesátku hráčů!

Datum: 08. 01. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Před koncem minulého roku ohlásil Českomoravský svaz hokejbalu jména nového trenérského štábu seniorské národní družiny. Hlavní kouč Jiří Mašík se se svým realizačním týmem okamžitě vrhnul do práce a na začátku února se začne formovat nová podoba reprezentace, která svou dřinu završí za rok a půl na mistrovství světa na Slovensku! „Rok a půl přípravy je dlouhý a chceme vytvořit širší Tým, abychom měli vždy kam sáhnout v případě potřeby a měli jsme více variant,“ vysvětluje novopečený reprezentační lodivod Jiří Mašík.

Zbrusu nový realizační tým reprezentace mužů započne budování kádru pro mistrovství světa v roce 2019 na Slovensku v kryté mostecké hale. Na první jednodenní sraz pozval hlavní kouč Jiří Mašík se svým štábem téměř padesátku hráčů, mezi nimiž najdeme velezkušené borce ověnčené tituly mistrů světa, ale i naprosté benjamínky, jako je například David Hejtmánek z prvoligové Poličky, jenž ale v sezoně nastupuje v CROSSDOCK Extralize za Letohrad či Václav Šlehofer ml. z Dobřan.

Zajímavé jméno se v nominační listině objevilo také na pozici druhého asistenta trenéra, kterým se stal bývalý výtečný hokejbalista, mistr světa z Plzně 2009 a extraligou ošlehaný Slavomír Švancar, jenž letos nastupuje v nejvyšší soutěži za Rakovník a nově se tvořícímu národnímu týmu zajisté předá své bohaté zkušenosti. Více zajímavých informací v rozhovoru s hlavním trenérem Jiřím Mašíkem!

Na první kemp do Mostu, který se uskuteční 3. února, jste pozvali opravdu velké kvantum pětačtyřiceti hráčů plus čtyři gólmany. Jedná se o jednodenní camp, moc toho tedy asi nestihnete. Proč jste se rozhodli pro tak široký kádr na začátku reprezentačního cyklu?
Ano, na první kemp chceme vzít široký kádr. Předpokládáme, že se někteří hráči omluví, ale rádi bychom měli dva týmy - cca 20 hráčů +2 brankáře. Chceme také, aby hráči věděli, že o nich víme a sledujeme je. Vzali jsme i mladé hráče, aby získávali zkušenosti. Rok a půl přípravy je dlouhý a chceme vytvořit širší Tým, abychom měli vždy kam sáhnout v případě potřeby a měli jsme více variant.

Očekáváme, že potencionální reprezentanti přijedou v dobré kondici

Jak bude v kostce první reprezentační soustředění pod vaší taktovkou vypadat?
Celý kemp bude herní. Dopoledne zápas, pravděpodobně 3 x 20 minut a odpoledne druhý zápas. Mezi zápasy chceme s hráči udělat po obědě mítink a říci jim naši představu o přípravě, co po nich budeme chtít a nastavit si nějaká pravidla fungování. Máme nějakou představu o přípravě v srpnu, a to chceme s hráči probrat.

Doporučujete hráčům, aby přijeli v dobré kondici? (úsměv) A jak přistoupíte k onomu hernímu soustředění?
Budou různé složení jednotlivých pětek a uvidíme, jak se hráči připravili. Samozřejmě očekáváme, že potencionální reprezentanti přijedou v dobré kondici. Říkal jsem to i v jiném rozhovoru, že reprezentanti by se tak měli prezentovat celý rok. Odpočinek je důležitý, ale v přípravě musí být poctivý. Ono se to v té hře projeví, kdo jak pracoval. A nikdo si nemůže myslet, že to dožene týden před kempem. Ostatní hráči mu na hřišti nastaví ihned zrcadlo. Ve výběru je hodně rychlých hráčů. (úsměv)

Slavomír Švancar doplnil trenérský tým! Sláva je vítězný typ s přirozeným respektem

Při pohledu na nominační listinu nám nemohlo uniknout, že jste do realizačního týmu přibral druhého asistenta trenéra v osobě Slavomíra Švancara! Hokejbalové legendy, mistra světa z Plzně. Proč jste se rozhodl pro něj?
Po jmenování jsme dostali úkol doplnit druhého asistenta. My jsme s tím i trošku počítali, ale před výběrovým řízením, kdy nebylo tolik času, jsme nechtěli jen tak někoho napsat. Jsme moc rádi, že do toho s námi Sláva jde. Myslím, že je to vhodný člen do našeho Týmu. My s Honzou jsme takoví trošku puntičkáři, co to chtějí mít vše perfektní a nalajnovaný. Sláva je naopak ten trošku „Hlinkovský typ“ – „kluci tak se z toho nepoděláme.“ A hlavně je to vítězný typ! Pokaždé, když jsme spolu byli na nějaké hokejbalové „akci“, tak by pro vítězství padnul, což máme stejně a nějaké zlata jsme spolu už vybojovali. (úsměv) Navíc má jako „legenda“ u kluků přirozený respekt a má jim co předat.

Je nyní před prvním srazem realizační tým kompletní, nebo ho ještě někdo bude doplňovat?
Realizační Tým je momentálně kompletní. Ale probíhají nějaká jednání o zapojení dalších odborníků a v jaké podobě. Jedná se o kondičního a mentálního kouče.

Nominace reprezentace mužů 3.2.2018 Most:

Brankáři: Petr Mikl (HC Kert Park Praha), Jiří Návara (HBC Plzeň), Lukáš Heczko (ŠKB Martin, SVK), Jan Šimara (SK Hokejbal Letohrad).

Obránci: Radek Soukup, František Pliml, Jakub Haisman (všichni HBC ALPIQ Kladno), Jan Blaško (HC Kert Park Praha), Ondřej Benedikt, Jiří Kavalír, Lukáš Vodrážka (všichni HBC Plzeň), Petr Filip, Roman Krejčí, Lukáš Vlasák (všichni HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Petr Švanda, Tomáš Jiřík (oba HBC Hradec Králové 1988), Jan Pospíšil (HBC Rakovník), Tomáš Kudela (Oberwil Rebells, SUI), Michal Slanec (SHC Grenchen-Limpachtal, SUI), Tomáš Chyba (HBC Rondo Most), David Šperl (HC ŠD Písek).

Útočníci: Daniel Hnízdil, Dominik Barnošák, Radim Štěpánik, Martin Špaček, Radek Šíma, David Šrámek (všichni HBC ALPIQ Kladno), Martin Kruček, Tomáš Wróbel, Tomáš Fejfar, Dalimil Zvonek (všichni HC Kert Park Praha), Jaroslav Pauer, Daniel Pejchar, Marek Švarc (všichni HBC Plzeň), Ondřej Březina, Josef Česák (oba HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Jan Bacovský, Jan Fišer (oba HBC Hradec Králové 1988), Marek Chytrý, Vladimír Bačák (oba HBC Rondo Most), David Hejtmánek (SK Kometa Polička), Václav Šlehofer ml. (TJ Snack Dobřany), Martin Pala (HbK Karviná), Ondřej Lux (SK Hokejbal Letohrad), Jan Kaluža (SK Sudoměřice), Lukáš Soukup (Elba DDM Ústí nad Labem), Miroslav Franěk (TJ KOVO Praha), Jan Střecha, Petr Danko (oba SK Jihlava).

Partneři českého hokejbalu